Wpis z mikrobloga

@4500: dzien dniu nie równy i nie da sie tego określić. Ja jak jeździłem rok temu (w tygodniu 22-2 i w piatek, sobota 21-6) to mi wychodzilo jakies 25-30/h na rękę, przy jeździe samochodem na LPG. Dużo zalezy od tego czy są jakies wydarzenia na mieście, i jaka jest pogoda. W tygodniu po 2-3 zwykle ruch jest mniejszy, wiec lepiej wyjechac 17-1 np. Obecnie ceny paliwa są duzo wyzsze wiec podejrzewam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asbecbda25: a obrót pamiętasz może jaki wychodził? Ja zakładam jedynie na razie jazdę na czyimś aucie więc muszę sobie obliczyć bardziej z obrotu czy ma sens takie jeżdżenie
@4500: szczerze to średnio pamietam, zawsze przeliczalem na rękę bo tylko to mnie interesowało. Co do prowizji cos mi sie przewinelo ze była zmiana, ale nie wiem jak dokladnie, jesli to prawda to myślę ze bedzie to obecnie srednio oplacalne bo nie wiem czy wyjdziesz na te 20 na godzine. Jeśli bierzesz pod uwage jazde na czyims aucie to myślę ze tymbardziej się to mie bedzie oplacalo, bo koszty wynajmu sa
@4500: Ja miałem za całą swoją karierę jakoś ze 3-4 klientów przy których czułem się niezbyt pewnie, bo byli agresywni. Generalnie jak widziałem już podjeżdżając pod klienta że jest z nim źle to po prostu odjeżdżałem i anulowałem kurs, poświęcając wskaźniki, żeby niepotrzebnie nie ryzykować. Nie miałem sytuacji żeby ktoś mi zabrudził auto czy coś takeigo na szczęscie, poza jednym razem że kilka kropel piwa poleciało na tylne siedzenie
@4500: Ogólnie też trzeba wiedzieć gdzie się ustawić żeby zarobić więcej. Są np. takie miejsca gdzie zawsze o konkretnej godzinie kończą pracę i prawie zawsze ktoś zamawia kurs i już Ci wpada gwarantowane kilkadziesiąt zł. Ja na początku jak zaczynałem jeździć to trzymałem się okolic Nowej Huty i tam wpadało bardzo mało kursów i nieraz wracałem po takim wieczorze 22-2 z zarobkiem rzędu 50 zł. Potem jak już ogarnąłem takie miejsca
@4500: Co do samego wynajmu dodam jeszcze że w tym czasie co ja jeździłem, jeździł tez mój znajomy na wynajmie właśnie i zawsze wychodził dużo gorzej ode mnie. Zdarzały się nawet takie tygodnie że zarabiał poniżej 10zł/h bo zarobek ledwo pokrywał koszty najmu. Tutaj tez mocno zależy od sposobu rozliczeń za auto a te są bardzo różne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@4500: Obecnie prowizja uber/bolt to 25% netto plus 23% vat. Jak masz kurs za 100zł to -8zł (8% VAT) -30zł(prowizja) więc zostaje 62zł potem paliwo, podatek od zarobku i samochód.

Realne zarobki? Zależy od dnia kwota po odjeciu prowizji za godzinę to często 30-50zł za godzinę i to zależy od dnia. Niech będzie średnio około 40zł/h, w godzinę robisz +- 25 kilometrów (zależy jaka pora) więc policz czym będziesz jezdził.

Zakładając