Wpis z mikrobloga

@ewolucja_myszowatych programy WEF wymagają zmian społecznych na poziomie zmiany myślenia i funkcjonowania jednostki, co jest cholernie trudne i bardzo kontrowersyjne.

Np. praca zdalna na tak dużą skale która przed covidem wydawała sie wręcz niemożliwa a teraz wielu nie wyobraża sobie chodzenia codzień do biura. Ludzie nie lubią radykalnych zmian, ale bez nich nie jjesteśmy w stanie rozwijać się jako społeczeństwo.

Gdyby nie covid i praca zdalna oraz ubicie airbnb to duże miasta
@mookie: no ale wtedy mogliby nam otwarcie powiedzieć że świat leciał na takim kredycie i dodruku że jest koniec, że zostają jedynie lockdowny i kontrole ludzi żeby to utrzymać w ryzach - i to mogłoby wywołać jakąkolwiek dyskusję i być może sposoby naprawy.

Natomiast na ich filmach są wesołe pogadanki od których normalnemu człowiekowi włos się jeży. Niedługo okaże się że w imię Zielonego Ładu będzie można wtrącać ludzi do więzień
ewolucja_myszowatych - @mookie: no ale wtedy mogliby nam otwarcie powiedzieć że świat...

źródło: comment_1656357891g0JXzATXPtnJcGo2aUvFAi.jpg

Pobierz
@ewolucja_myszowatych: zwykli ludzie zawsze byli robakami i zamordyzm istniał od zawsze tylko jesteśmy do jego obecnej formy przyzwyczajeni bo postępował on bardzo powoli od stuleci.
Praca 8h przez 5 dni w tygodniu, zazwyczaj w sztywnych godzinach to jest forma zamordyzmu, tylko nie myślisz o tym bo urodziłeś się w takim świecie i uważasz to za normalne. To samo z płaceniem ogromnych podatków na każdym kroku, to też forma zamordyzmu tylko jesteśmy
@mookie: ale do pracy zdalnej niepotrzebny jest WEF, to jest umowa dwojga ludzi o wykonanie usługi, zasady ustalają miedzy sobą i nie potrzeba trzeciej strony. Natomiast ta trzecia strona bardzo chce pomiedzy nich wejść, już były zakusy żeby wprowadzić kodeks pracy zdalnej, jakieś #!$%@? rozliczanie prądu z pracodawcą itp, to jest clownworld, jeszcze pewnie zaproponują aplikację do monitorowania czasu pracy i prądu znając ich kretyńskie pomysły.

Moje zdanie jest podobne, że
@ewolucja_myszowatych: co do pracy zdalnej, niby to takie oczywiste a mimo wszystko korpojanuszexy w ogromnej większości nie zezwalały na pracę zdalną przed covidem, bo każdy chciał mieć kontrolę nad Areczkiem. Covid wszystkich zmusił do pracy zdalnej, nie było zmiłuj - albo to robisz albo zwijasz interes, wyszło że jest sporo wydajniej i taniej dla wszystkich (nie licząc jednostek).
Ja mieszkając we Wrocławiu widzę jak ogromnie poprawiła się płynność ruchu i jakość
@mookie: tylko warto też mieć na uwadze że nie każda zmiana na plus to zmiana na plus. Ty odczułeś lepszą jakość powietrza i poprawienie przepustowości miasta to plus ale te zmiany nie nastąpiły w wyniku przemyslanych działań. Gdyby miasto zrobiło jakieś obwodnice i infrastrukturę rowerową jak w Holandii to byłby to rzeczywiście plus. Ale jeśli te zmiany wynikną np. z otrucia połowy populacji Wrocławia to już nie jest plus bo koszt
@ewolucja_myszowatych jak się będzie żyło to jeszcze nie wiemy. Człowiek przyzwyczaja się do wszystkiego, ja widzę jak Ukraińcy którzy niedawno uciekali w popłochu organizują sobie życie - stracili dorobek życia a jednak żyją i cieszą się tym co mają, widzę jak grillują albo przychodzą do zoo, pewnie pogodzili się z losem.

Jako zwykły obywatel masz 2 wyjścia, możesz wymixować się z systemu i zamieszkac na odludziu pasąc kozy i sadząc ziemniaki i
To samo z płaceniem ogromnych podatków na każdym kroku, to też forma zamordyzmu tylko jesteśmy już przyzwyczajeni (ugotowana żaba).


@mookie: Tia, ale każdy to "darmową" służbę zdrowia, darmową edukację i transport publizny to by chciał za frajer. Straszne głupoty gadasz. Sa kraje, gdzie ludzie placa jeszcze wyzsze podatki i płacą je chętnie, bo widzą co za to dostają.
Moje zdanie jest podobne, że zapędzili się w kozi róg i będą próbowac zrobić rewolucję ale nic dobrego z tego nie wyjdzie bo nie są w stanie zmusić ludzi żeby więcej pracowali niż z tego mają - to jest sprzeczne z ludzką naturą i żadna metoda tu nie zadziała więc pozostanie im jedynie wprowadzenie całkowitej kontroli nad przemieszczaniem się i obiegiem pieniądza - powód będzie dowolny, od covidów po różne ospy ale
@maly_ludek_lego a ja myślę że sam się tych foliarzy doszukujesz na siłe albo nie rozumiesz o czym rozmawiamy.

Ot zwykłe przemodelowanie gospodarek to dla niektórych tak mało ale dla niektórych tak dużo.
@mookie: poza tym patrzę na agendę tych filmików (zaberam się za słuchanie) i jakoś nie widzę tam jakichś ciemnych, konspiracyjnych tematów, które stworzą rewolujcę o których mówi wykopek ewolucja_myszowatych. Same ogolniki, jak radzic sobie z wyzwaniami.
Rewolucja niesie ze sobą ofiary, nie mówię że wszyscy z tego skorzystają i nie wszyscy z tego będą zadowoleni, wiele zmian pewnie będzie nietrafionych i przyniosą tylko cierpienie.


@mookie: O takie śmiałe tezy. Ja tam rewolucji nie widzę, raczej dostosowywanie się do wyzwań i ewolucję.
@maly_ludek_lego ofiara to jest wtedy jak ktoś na przykład traci prace albo firme. Nie wiem czego się tam doszukiwałeś, że będą kogoś torturować? W covidzie padło trochę restauracji. hotelów i kawiarni w moim mieście i to były ludzkie nieszczęcia bo ktoś wcześniej poświęcił kupe czasu i energii by to rozwinąc, jeśli dla ciebie to bułka z masłem to xD
@mookie: Chodzi mi o to, że takie gadanie na WEF ostatecznie nie ma tak wielkiego wpływu - wbrew jakiemuś konspiracyjnemu myśleniu - na poziomie jednej imprezy ludzie nie mogą uzgodnić skladnikow do pizzy a co dopiero na poziomie calego globu - bardzo dobrze to widać jak tym samym elitom idzie wyegzekwowanie porozumień paryskich - jak na razie jedno wielkie xD
https://climateactiontracker.org/countries/
A co tu dopiero mówić o jakichś rewolucjach czy pociąganiu