Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 111
Nigdy nie rozumiałem kręconej beczki z Comarcha i założyciela tejże firmy - profesora Janusza Filipiaka, ale chyba dzisiaj zrozumiałem o co chodzi. Chłop kazał namalować siebie na jedynym obrazie z Einsteinem i Newtonem xDDD
Może jestem jakimś ignorantem, ale czy prof. Janusz Filipiak przyczynił się w jakimś znacznym stopniu do rozwoju informatyki? Czy może jego spółka Comarch w jakiś sposób się do tego przyczyniła? Z tego co czytam to tak średnio.

#comarch #informatyka #programowanie
Pobierz PiSudczyk - Nigdy nie rozumiałem kręconej beczki z Comarcha i założyciela tejże firmy...
źródło: comment_1656362009P2CFfddYyf3Lo0ZeNbd6hb.jpg
  • 16
@PiSudczyk: Akurat zajmował się naukowo teleinformatyką, czyli mniej więcej tym czym ja się zajmuję. Na Google Scholar ma jedną książkę wydaną w 1988 oraz jeden artykuł z 1990. Na IEEE ma 14 artykułów (jeden z Google Scholar się powtarza), w tym dwa zupełnie bez sensu. Artykułem z największą liczbą cytowań (44) jest "Access protection for fairness in a distributed queue dual bus metropolitan area network". Publikował w standardowych magazynach IEEE związanych
Czy to nie on udowodnił jedno z najważniejszych twierdzeń w informatyce praktycznej - "każdego programistę można zastąpić skończoną liczbą studentów"


@radekr:
On dopisał końcówkę tego twierdzenia.

"Każdego programistę można zastąpić skończoną liczbą studentów - zwykle jednym".