•  

Ostatnie 2-3 lata w Polsce i Europie moda na te debilne samochody, wielkie pick-upy. Kupić taki samochód to powiedzieć wszystkich, że jest się samolubnym leniem z kompleksami i mam nadzieje, że miasta walną im takie podatki, że im się odechce tym jeździć, bo jeden taki bebzun zajmuje miejsce 3-4 samochodów do tego nie mają żadnego praktycznego zastosowania w środowisku miejskim. Stanowią po prostu zagrożenie, jachty na kółkach.

Tutaj zdjęcie z Holandii, gdzie jeszcze większy mindfuck, bo tam kraj płaski i zabetonowany na maxa, ale ludzie to kupują tak czy siak.

#polska #rower #polskiedrogi #kierowcy #motoryzacja #usa #europa

źródło: preview.redd.it

• poprzednie komentarze (148)

•  

@El_Duderino: w Holandii to dosyć specyficzny problem, ale w większości ludzie kupują takie auta, żeby targać duże przyczepy lub na firmę, bo podatek od tego idzie w grube setki na kwartał. Często jeżdżą B+E

•  

@El_Duderino: to może być dla Ciebie szok, ale istnieje spora szansa, że ktoś dojeżdża do miasta i mimo wszystko potrzebuje większego samochodu. Nie wszyscy mieszkają w mieście, a nadal mają tam jakieś interesy

@moll: To niech zostawia ten samochód na obrzeżach albo płaci za 4 miejsca parkingowe

+: kiciek
    •  

@El_Duderino: ale ból dupy xD
      a tego

zajmuje miejsce 3-4 samochodów
      to nawet szkoda komentować xD
      szkoda że nie zajmuje więcej niż tramwaj xD

•  

@El_Duderino: Stary, co Cie obchodzi kto sobie jaki samochód kupuje? To on się meczy z parkowaniem i on płaci duzo za paliwo. Ma kaprys na SUVa to sobie kupuje SUVa. Miasto jest dla wszystkich a nie tylko dla Ciebie. Jedni urządzają maraton blokując ulice, inni marudzą ze nie ma ścieżek a jak się zbuduje to i tak jeżdżą po ulicach bo są z kostki bo są przejścia bo są słupki, a inni kupują sobie SUVy i szczelnie wypełniają nimi miejsce parkingowe ze trudno drzwi otworzyć. Miasto jest dla wszystkich. I dla biegaczy i dla rowerzystów i dla kierowców.

•  

A caly wpis to mus byc zarzutka, ale bol dupy zlewaczalego do reszty biedaka.

@bigger: Twój komentarz to zarzutka, albo spierdolenie ćwierćinteligenta, którego zdolności myślowe kończą się na tym co zrobi za 5 minut.

•  

@El_Duderino zgadzam się, tak samo w halach garażowych. Dopierdoli prawie ciężarówkę że do auta obok nie da się wejść. Jeździłem jakiś czas temu kodiaqiem i to auto w mieście to katorga, niczym wielki kulturysta w zapchanym autobusie, jedyny plus że nie wrażliwy na studzienki i progi zwalniające ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Mikka ja Ciebie tez cieplutko pozdrawiam

•  

Powazne pytanie: Jebniety jestes?

@bigger: naucz się pisać po polsku, poprawnie jest 'jebnięty jestem'.

A teraz najlepsze: Mam kilka swoich samochodow, ktore w sumie nie sa mi potrzebna, ale ich nie sprzedam.

@bigger: gratuluję, ale moja córka studiuje prawo.

•  

@adibor Ciebie również cieplutko pozdrawiam.

•  

Pięknie tramwajarza urządził (ʘ‿ʘ)

•  

Obecnie w 2022 nie tylko stan dróg jest 5 poziomów wyżej niż wtedy, samochody też dużo lepsze i co ty o jakich zimach mówisz?

@El_Duderino: Ogólnie się zgadzam z tym co piszesz, ale z tym stanem dróg to bym nie przesadzała ( ͡° ͜ʖ ͡°) zapraszam do Łodzi, kratery czasem są takie że niewiadomo jak to objechać.
      Plus raz jechaliśmy przez jakaś wieś w woj opolskim ze strasznie zmasakrowaną nawierzchnią i jedną dziurę-potwora za późno zobaczyliśmy bo było ciemno (naprawa na pare stów potem wyszła).

•  

@El_Duderino: a co to za model auta tak w ogóle?

•  

@moll: ty chyba w lesie mieszkasz skoro na jesienno/zimowe warunki potrzebujesz 4x4 xD

•  

@Iskaryota: procentowo takie same, ale kwotowo większe, bo jego pojazd jest większy i więcej pali, więc posiadacz Dodge RAM płaci więcej za każdy km niż posiadacz Skody City Go.

@bibsz: ale to już nie moja wina, że ktoś na górze nie może się dogadać. Co do tego PIT, to nie do końca. Wszystkie jednostki terytorialne co roku ciągną z budżetu centralnego kasę pochodzącą z innych podatków na takie cele jak drogi. Kiedyś płaciło się podatek drogowy okresowo w gminie, potem dopiero dodali go do paliwa. Nie moja wina, że znika on w budżecie centralnym, a gminy tej kasy nie dostają, ja płacę to co jest ode mnie wymagane.

•  

ciężko się inaczej z domu ruszyć jak nie masz wysokiego zawieszenia, do tego napędu 4x4 czy cos.

@moll: do tego ci wystarczy dacia duster

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@El_Duderino: a najlepsze jest to że te wszystkie gówno - suvy w terenie i górach nie są używane przez lokalną ludność i służby xD

•  

@El_Duderino: holendrzy to w ogóle jebnięci ludzie są. Od takiego pick-upa płacą w chuj wysokie podatki. Sami jedzą najtańszy chleb z posypką do ciasta, żeby potem starczyło na podatek drogowy, oc i leasing do auta, które jest niepraktyczne w chuj. Na koniec rzad przyjebie nakaz jazdy 30km/h po zabudowanym xD. Banda debili.

•  

•  

@El_Duderino: tłumacząc cię na ludzki "o jejku jejku, oni mają duże samochodu, niech im dopierdolą podatek bo ja chce aby mieli małe"

•  

@El_Duderino: Do tego ostatnie zimy w których co najwyżej jest ślisko+ cienka warstwa śniegu, premiują małe autak bo nie potrzeba do tego dużego przeświu a z uwagi na mniejszą bezwładnosc są bardziej manewrowe na śliskim.

•  

@El_Duderino: A niech ludzie jeżdżą czym chcą, gdyby mnie było stać to też bym sobie kupił takiego krążownika jako dodatkowy, bo jest w cholerę wygodny. Ma dużą wagę na haku, napęd na 4 i jest wysoki. Z tą różnicą, że ja mieszkam na wypizdowiu i ma to jakiś logiczny sens.

Z drugiej strony to nie problem chłopa, że miasto ma parkingi dla maluchów, on zaparkuje i go to grzeje. Jak ma mniejsze miejsce to nie zaparkuje i tyle.

•  

@Iskaryota
      @El_Duderino nie mam pojęcia czym ludzie głównie kierują sie przy kupnie takiego samochodu, ale dla mnie sprawa jest prosta: bezpieczeństwo i jeśli ktoś kupuje właśnie dlatego, że są bezpieczniejsze niż małe auta to szanuje, ale jak ktoś kupuje bo taka moda to serdeczny chuj mu w dupę.

•  

Robienie zakupów czy pakowanie na wyjazdy też wygodniej i więcej się zmieści

@moll: A zablokowanie tramwaju z jakimś niezmotoryzowanym plebsem to niewygórowana cena za te udogodnienia.

•  

@bigger: najlkepiej wszystko zajebac asfaltem zeby bylo miejsce na takie auta, zyjmy jak w usa xD

pokaż spoiler i od biedakow przewaznie wyzywaja biedacy xD

+: cukru
    •  

@El_Duderino: to może być dla Ciebie szok, ale istnieje spora szansa, że ktoś dojeżdża do miasta i mimo wszystko potrzebuje większego samochodu. Nie wszyscy mieszkają w mieście, a nadal mają tam jakieś interesy

@moll: tak oczywiscie suvy sa w topie sprzedazy pickupy tez sprzedaz rosnie tymczasem poziom urbanizacji równiez rosnie, ciekawe w chuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Specjalnie dla Ciebie pojade swoim wielkim, czarnym suvem z V8 jutro do centrum Wroclawia

z przyczepa jeszcze

@bigger: parafrazując. na złość babci wpierdole się kurewskie korki xDDD

źródło: xd.png

•  

@lasaghneboi a kto pisze o zalewaniu czegokolwiek asfaltem ? Taguj #logikarozowychpaskow

•  

sam sens zakupu takiego pojazdu jest w tym, że wkurwisz takiego pajaca jak ty :)

@amath: No typowe, jeszcze dodajesz na koniec:

żyj i pozwól żyć innym

Czyli typowy hipokryta bez argumentów :)

•  

a gminy tej kasy nie dostają, ja płacę to co jest ode mnie wymagane.

@eloar: ale chodzi o to iż fakt ze płacisz podatki cie nie upoważnia to jakieś roszczeniowej postawy typu "płacę wiec wymagam darmowego parkingu". Podatki w paliwie idą na drogi krajowe - jesli gmina tak czy inaczej dostaje coś na drogi z budżetu to i tak jest to kasa która może pochodzić z PIT albo VAT.

•  

@bigger: Brodaty tłuścioch w Ramie na kredyt detected

@Kazach_z_Almaty: wiadomo bo jaj kredyt czy leasing to za darmo xD Polska. jedyny kraj na świecie gdzie wzięcie kredytu to obelga xD

•  

bo jeden taki bebzun zajmuje miejsce 3-4 samochodów

@El_Duderino: Coś masz z deklem bo na zdjęciu w porównaniu z samochodem obok jest jakieś 1.5 razy większy.
      Zagrożenie to stanowią tacy frustraci jak Ty naginający fakty pod własne teorie z tyłka.

•  

•  

Kupić taki samochód to powiedzieć wszystkich, że jest się samolubnym leniem z kompleksami i mam nadzieje, że miasta walną im takie podatki, że im się odechce tym jeździć,

@El_Duderino: ,,Zapachniało" lewactwem, mimo że pchanie się takimi klickami w miasto jest głupie.

•  

@El_Duderino: ale o co ci chodzi z hipokryzją, skoro nikomu nie przeszkadzam w tym czym jeżdżę i gdzie parkuję?

mam zapierdalać rowerem, bo TOBIE się nie podoba mój samochód i uważasz, że nie powinienem go mieć ?

smród przegrywa kilometrowy

•  

bo TOBIE się nie podoba mój samochód i uważasz, że nie powinienem go mieć

@amath: Dokladnie tak. Czego nie rozumiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@El_Duderino: nie jestem fanką pick upów. Po prostu nic mnie tak nie mierzi jak próba ustawiania świata pod własne widzimisię i czepianie się z dupy cudzych wyborów i preferencji

@moll: Jesli Twoj wybor wplywa na to ze nie mozna przejechac, przejsc lub jest rozjebany chodnik lub trawnik to sorry ale mamy prawo cie „ustawiac”

•  

mam zapierdalać rowerem, bo TOBIE się nie podoba mój samochód i uważasz, że nie powinienem go mieć ?

@amath: Rowerem? Kto ci każe rowerem jeździć? Ja zrobiłem wpis o wielkich pick-upach a ty z tego wyciągasz, że ci ktoś każe rowerem jeździć?

Po prostu nieefektywne ciężarówki bez zastosowania powinny zostać obciążone takim podatkiem, żeby miasta miały z samolubów pieniądze na naprawę skutków tego samolubstwa.

Cały ten wpis i najmocniejsze argumenty obrońców tej mody są takie:

- breja deszczowa (xD)
      - potrzeba dojazdu takiego samochodu do miasta ze wsi (normalnie Mad Max Radom)
      - "zazdrościsz zlewaczały biedaku, bół dupy hahahaha"

•  

Poddaje się, niech rząd wprowadzi program Pick-Up+ i dołączy do Alertu RCB ostrzeżenia przed brejami deszczowymi.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

Naziole w natarciu.

źródło: Screenshot_11.png

•  

@El_Duderino:
      Ech a mi się marzą w Polsce japońskie minibusy :( a nigdzie nie idzie takiego dostać

•  

@El_Duderino: wrzuciłeś wpis, w którym boli cię to że taki samochód zajmuje X miejsc parkingowych bla bla bla

a ja rzuciłem bardzo prosty przykład

jeżdżę tak, żeby nikomu nie przeszkadzać, parkuję (na mieście, bo garaż i podjazd mam swój ;) ) tak aby nikomu nie przeszkadzać

naturalnie zatem rodzi się pytanie

o chuj ci w zasadzie chodzi ? o tych co nie potrafią parkować i używać dużych samochodów czym przeszkadzają innym w życiu, czy o to że ktoś w ogóle taki posiada co jaśnie panu się nie podoba, więc nie powinni ich mieć

•  

poza rejonami górskimi śniegu u nas masz raptem kilka dni!

@siona: U nas, w górach, nikt nie jeździ takimi samochodami. Chłopaki dają radę nawet w starych Golfach, a jak ktoś kupuje 4x4 to też niezbyt duże, bo w górach drogi wąskie. Czasami latem ciężko się obrócić, a co dopiero zimą, w śniegu. I jeszcze taką landarą z długą, pustą, paką.

+: cukru, Fizz
    •  

@El_Duderino: nie zesraj się na mietowo. Dupa cię kurwa piecze

•  

•  

@moll: Cała masa Polaków przestała używać opon zimowych „bo się nieopłaca bo nie ma zim” a ty się tu produkujesz że nie da się jeździć bez 4x4 xD

•  

@El_Duderino: takie samochody to głównie licytowanie się na ego. Patrz, mam winkszego. WINKSZY I WINKSZY. Jak taki człowiek dojdzie do władzy, to ma fantazję by sobie postawić NAJWINKSZĄ FLAGĘ NA ŚWIECIE, NAJWINKSZY WIEŻOWIEC NA ŚWIECIE oraz NAJWINKSZĄ SIEDZIBĘ WOJSKA NA ŚWIECIE, 8x WINKSZĄ NIŻ PENTAGON.

Mówię oczywiście o Egipcie i ich fantazyjnym projekcie rozbudowy Kairu.

Nie kurwa, posiadanie takiego potwora w mieście nie ma żadnego usprawiedliwienia. Zwłaszcza jak nie mieści się na miejscu parkingowym i wystaje metr na pas ruchu. Jak ktoś ma potrzeby wożenia dużych ładunków to kupuje zwyczajnego dostawczaka. Są dostępne w najróżniejszych wersjach, od malutkich Sprinterów przez Mastery po naprawdę duże solówki na kategorię C.

A usprawiedliwianie się stanem dróg i tym, że raz w roku spadnie śnieg i poleży tydzień? No kurwa. Może Lamborghini Aventrator by sobie nie poradził. Ale każde nowe auto osobowe sobie poradzi. Czy to compact, czy hot hatch czy SUV. Cokolwiek.

Na szczęście w dużych miastach policja i SM się nie pierdolą w tańcu i tak zaparkowany rydwan jest szybko brany na hol i niech się właściciel martwi.

+: cukru, Fizz
    •  

@bibsz: ale co z tego czy z PIT czy z VAT skoro budżet centralny to jest jeden wielki worek, do którego wpływają wszystkie środki niezależnie od pochodzenia i są rozdzielane wg potrzeby? To tylko w księgach jest zaznaczane, że "na drogi" zebrano 300mln i wydano 500mln.

Czy fakt, że ktoś płaci podatek, to może wymagać? Tak, uważam, że może wymagać, bo parking nie jest darmowy. Ponad 50% ceny paliwa to podatki i dziubasku masz tam też VAT (mniejsza o obecne rozwiązania). Płacisz na usługi, które administracja realizuje, więc czemu nie miałbyś z nich korzystać jako płatnik? Chcesz mieć podejście jak madka, która siedzi na dupie z bombelkiem i wymaga samych plusów od innych pracujących?

•  

@eloar: bez sensu piszesz. Masz darmowe (częściowo) drogi - ale czy to znaczy ze masz mieć też darmowe parkingi wszędzie gdzie pojedziesz?

To ze kupujesz nocleg w hotelu nie znaczy ze masz prawo oczekiwać all-inclusive.

•  

•  

@El_Duderino zajmuje miejsce 3-4 samochodów

XDDDDDD

•  

•  

Europa też powinna posiadać coś na wzór kei cara bo większość miast europejskich niej nie jest przystosowana do takich bydlaków

@Iskaryota: I jak sobie wyobrażasz zrobienie 1000 km autostradą takim gówienkiem?

•  

@bibsz: jakie darmowe? płacisz w każdym kilometrze. ludzie, którzy nie posiadają pojazdu spalinowego nie płacą, a mogą korzystać, czyli oni mają darmowe. Z tych samych pieniędzy są budowane chodniki, zatoczki autobusowe z wiatami i ławkami. To pieszy ma "za darmo" i jeszcze oczekuje, że nie będzie miejsc postojowych dla tych, którzy płacą?

A co do moich prywatnych oczekiwań, to w dupie z tym czy "darmowe" czy dodatkowo płatne. Gorzej, że po prostu miejsce brakuje. Jedź kiedyś z babcią staruszką na badania kardiologiczne do instytutu na Koszykową autobusikiem w tych warunkach pogodowych.

•  

Pickupy są bez sensu w polskich warunkach bo ta pusta paka się marnuje, ale odnoszenie rozmiaru auta do miasta jest głupie, bo auto nie jest tylko do jeżdżenia po mieście. Dzisiaj jedziesz autem po mieście do Lidla, jutro 100 km pod miasto, pojutrze 1000 km do Niemiec.
      Dlatego dla auta uniwersalnego zastosowania rozmiar kompakta (Golf, Focus, Astra itd.) to absolutne minimum, mniejsze auta sa niewygodne w trasie.

•  

@eloar: naprawdę nie rozumiesz????
      "ludzie którzy nie posiadają pojazdu spalinowego nie płacą" - oczywiście ze płacą bo to co płacisz w paliwie nie jest wystarczające do utrzymania całej infrastruktury drogowej w kraju.

•  

@El_Duderino: jak byłem na Filipinach to tam jest moda na kupowanie wielkich samochodów, suvów, pickupów. A co najlepsze u nich jest taki tłok na ulicach, że szkoda gadać. A droga dwupasmowa to jak u nas jeden pas. I często muszą stać czekając aż ktoś się przeciśnie. Ale tam samochód jeszcze bardziej pokazuje, że jesteś kimś niż u nas więc ludzie to kupują.

•  

@El_Duderino takie auta wkurzają też na wsi, a szczególnie kierowcy, jedzie tirem polną drogą która mieści jedno auto, i ledwo zjeżdża na pobocze gdy trzeba się wyminąć.. terenowe auto ale dotknąć ziemi nie może

•  

@Iskaryota lol ludzie też powinnu mieć podany maksymalny rozmiar by dwóch miejsc siedzących nie zajmowali albo całego chodnika jak się toczą

+: eloar
    •  

@El_Duderino: Suvy też większości do szczęścia nie potrzebne

•  

@bibsz: a skąd pomysł, że nie jest wystarczające? a jak już tak chcesz mówić, że płacą w PIT i VAT, to posiadacze samochodów też płacą PIT i VAT. Na dodatek płacą więcej VAT (widziałeś ile wynosi VAT na pojazd silnikowy?). Na dodatek osoby "rozbijające się" drogimi pojazdami mają zwykle wyższe zarobki, więc płacą więcej w PIT do budżetu. Przyczyniają się też więcej do PKB.

Sorry, to nie jest XIXw, teraz posiadacze pojazdów to jest "klasa robotnicza", ludzie którzy napędzają gospodarkę i budżet, a nie żadna burżuazja. Burżuazją jest obecnie jeździć sobie rowerkiem czy chodzić na piechotę.

+: Xune, BarLuk
    •  

@El_Duderino: a można być jednocześnie człowiekiem i kierowca?

•  

@El_Duderino: taki znak powinien być częściej stosowany w różnych strefach.

źródło: obrazek_maly_241223.png

•  

@siona: Ja wątpię że oni w ogóle mają prawko xD

•  

@El_Duderino: pickapy są fajne, bo wysokie i pseudopancerne, więc jest większa szansa że się nie zginie w wypadku ze zwykłą osobówką. Dla mnie tylko suvy itp

•  

@Iskaryota: to chyba jakaś wypadkowa, w Holandii jest dużo samochodów amerykańskich ale poza miastami; w mieście spotyka się je dość rzadko jak na ilość.

•  

•  

@eloar:

a jak już tak chcesz mówić, że płacą w PIT i VAT, to posiadacze samochodów też płacą PIT i VAT.

świetnie tylko czemu wówczas uważasz iż:

ludzie, którzy nie posiadają pojazdu spalinowego nie płacą, a mogą korzystać

•  

@El_Duderino: Ja rozumiem, jak ktoś wykonuje jakąś działalność, gdzie faktycznie pickup może się doskonale sprawdzić albo mieszka w takim terenie, że wyższe auto umożliwia mu dojazd, no ale kurde z tego co widzę u mnie w mieście, gdzie praktycznie wszędzie, chłopaki bez problemu dają radę dojechać nawet autem z lekką glebą, to w większości za kierownicą wszelkiej maści SUVów siedzą kobiety, które jak widzę przeważnie jeżdżą same albo z wyrośniętymi już dzieciakami, gdzie nawet nie ma potrzeby upychać fotelika, wózka i masy innych pierdół. Nie mam zamiaru nikomu narzucać czym mają jeździć, ale czasami warto się zastanowić czy to co kupimy spełni nasze potrzeby, bo jak na razie to odnoszę wrażenie, że takie auta kupowane są ze względu na panującą modę, bez zastanowienia, a widać to szczególnie na małych, ciasnych parkingach, gdzie kierowcy takich aut o ile chcą zaparkować "przepisowo" to potrafią się namęczyć, a u nas w mieście przeważnie tylko takie miejsca parkingowe. Kolejna kwestia wszelkich zdarzeń na drodze i konfrontacji z mniejszymi autami, które do miasta zostały stworzone. W zeszłym tygodniu jechałem sobie po mieście swoją miejską popierdółką, która idealnie spełnia potrzeby tego typu jazdy, bagażnik aż nadto wystarczający na zakupy, niewielkie wymiary pozwalające z łatwością znaleźć miejsce parkingowe i śmiesznie niskie spalanie. Niestety w zeszłym tygodniu trafiłem na panią w dosyć szybkim SUVie, dwa razy cięższym i wyższym od mojego autka, pech chciał, że pani tej się dosyć śpieszyło i zabrakło jej nieco wyobraźni, przez co przy dużej prędkości (tak, nadal byliśmy w mieście) wręcz mnie staranowała i skasowała mi cały tył. Niewiele brakowało a uderzenie było by boczne i nie wiem czy siedział bym tu teraz i pisał ten komentarz. Mimo wszystko teraz trochę się boję o siebie i stoję przed dylematem, bo z jednej strony chciałbym znowu kupić małe miejskie auto, bo na miasto na prawdę nie widzę większego sensu wyciągać długiego sedana, ze sporym motorem, który pali mi drugie tyle co na trasie, bagatela rozbieżność 7-14l, ale z drugiej strony obawiam się, że może następnym razem nie będę miał tyle szczęścia. I naprawdę nie wiem co zrobić, a jeździć będzie trzeba jak się dojdzie do siebie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@El_Duderino: nie wiem gdzie tak te pickupy widzisz, ja mogę na palcach jednej ręki wymienić ile widzę w ciągu roku.
      Co do miejsca bez przesady, busy też jeżdżą i zajmują tyle miejsca lub podobnie i jakoś nikt specjalnie na marudzi że zakazać busów.

•  

@El_Duderino: są dla wszystkich. I tyle, a tworzenie podziałów jest słabe. Jestem i rowerzysta i kierowca a także pieszym. Nie jestem na przykład biegaczem, czy w związku z tym powinenem się dowalać do maratonów? Nie, bo wiem, że raz na rok jakiś maraton mi nie będzie przeszkadzać jeśli jest to w weekend. Ludzie mają powód, dzięki któremu wybierają samochód a nie komunikację czy rower, od tak banalnych rzeczy jak chociażby fakt, że nie pracują w centrum. Właściwie to masa ludzi nie pracuje w centrum i musieliby godzinę dziennie poświęcać na dojazdy. Na rower nie zawsze jest pogoda, i mówię to jako osoba, która jezdzi na rowerze w zimie, a komunikacja nie wszędzie dojeżdża. Przykład tutaj to po prostu za duży pickup na miejsce parkingowe, nie wiem jaki był powód wybrania takiego auta ale po prostu mandat się należy i tyle. Każdy niech robi co chce w granicach racjonalnego prawa, bo jak pójdziemy dalej to będziemy ludziom zakazywać budowy domów, posiadania większych czy innych mieszkań. I także w śnie aktywisty taka Holandia jawi się jako rowerowy raj, jak widać na zdjęciu miejsc jest więcej niż aktywiści wnioskują na niektórych zwężonych ulicach we Wrocławiu.

•  

@Iskaryota ale wiesz że każdy rejestruje auto w mieście bo tylko w miastach są wydziały komunikacji przy starostwach? Jak ktoś mieszka 30km od miasta to też ma płacic bo tobie się tak podoba?

•  

dobrze, dobrze, u mnie na osiedlu już cwelą mandatami wszystkich, którzy nie sa mieszkancami a zagracają swoimi SUVami, 4x4 czy innymi przedłużaczami fujary. Królowie zycia nie mogą znalezc miejsca do zaparkowania swojego jebitnego 3tonowca przy pobliskich miejscach wypoczynkowych i wpieprzaja sie tym w osiedla. Śmiało można typować, że przekraczając granicę osiedla w weekend z samochodow z zablokowanym kołem przez SM to 4/5 to własnie SUViska czy inne wielkie gówna

•  

@bibsz: ponieważ jak nie masz samochodu i regularnie nie jeździsz nim, to nie płacisz co tydzień za 60 litrów wachy, z czego ponad 200pln idzie na czysto jako podatek.

Policz sobie po prostu. Weź sobie dwóch obywateli X i Y, którzy sobie jedzą podobnie, zarabiają tyle samo, ale pan X jeździ samochodem. Co roku robi 30kkm spalając średnio 7l/100km, czyli rocznie zużywa około 2m³ paliwa, za które płaci powiedzmy jakieś 14700pln, z czego połowa to podatki. Pan Y jeździ wszędzie rowerem, więc płaci 0 podatku na drogi.

Panowie X i Y jedzą mniej więcej to samo (różnica pomijalna) i mniej więcej tyle samo (różnica pomijalna), więc podatek VAT od tych towarów jest taki sam, a podatek od paliwa spalonego przez dostawców tych towarów też jest taki sam. Za to pan X co roku serwisuje swój samochód, co parę lat kupuje nowe opony, a raz na 5 lat zmienia samochód na nowy i wydaje na niego 100-200kPLN. Pan Y zmienia rower też raz na 5 lat, ale wydaje na niego 3-5kPLN. Różnica w VAT zapłaconym za sam pojazd jest ~30 krotna na korzyść pana X.

+: Xune
    •  

@El_Duderino: kolejny komuszek ktory chcialby zeby swiat wygladal w jeden okrelsony sposob XD tak nie, tego za duzo, to przesada XD ha tfu

+: BarLuk
    •  

@eloar:
      mój drogi - jesli nie wydam 500 na paliwo a np je przepije to VAT i tak zapłace. Dodatkowo zapłace horendalna akcyze od alku :)
      Twoje rozumowanie ma sens tylko w wypadku założenia iż ktoś kto nie wyda kasy na paliwo zaoszczędzonymi pieniędzmi będzie palił w piecu. Albo wyda za granicą…

•  

@El_Duderino o słodki jezu ale się wywiązała guwnoburza, faktem jest że na codzień w ruchu miejskim duże suwy i tym bardziej pickupy ( które bym jednak pominął bo po naszych drogach jeździ tego tyle co kot napłakał) są mało praktyczne, ale ogrom ludzi je kupuje już nawet nie ze względu na "prestiż" tylko zwyczajnie łatwiej się do takiego wsiada niż do sedana czy kompaktu, wyżej się siedzi co dla wielu osób jest bardzo na plus i często jest lepsza widoczność, jest jeszcze kwestia tego że daje poczucie, często mylne, że większe auto jest bezpieczniejsze, w przypadku full size suw często robotę robi 3 rząd siedzeń jeśli często jest potrzeba przewieźć więcej niż 5 osób. A jeśli ktoś nie umie takim zmieścić się na miejscu parkingowym to powinien po prostu dostawać mandaty i tyle, jeśli ktoś ma ochotę jeździć daily dostawczakiem to niech jeździ byle by nie utrudniał innym życia, ale to samo tyczy się osób z małymi autami bo chyba nawet częściej widzę że ktoś chujowo zaparkował małym pierdkiem niż dużym suwem

•  

@bigger: nie masz argumentu? mów że rozmówca robi fikołki xd

•  

@bibsz: nie mam założenia, że będzie tym palił w piecu. wystarczy, że będzie je lokował i płacił tylko podatek od zysków kapitąłowych (20% od zysku), a nie wydawał, a potem wyda je na usługi, które nie są opodatkowane jak prostytucja czy nielegalne używki, jak narkotyki dziubasku.

Bo jak wiemy cykliści to najwięksi degeneraci, którzy zaoszczędzone pieniądze wydają na dziwki i koks (✌ ゚ ∀ ゚)☞

•  

@Fachmann argumentów podałem aż nadto.

Nie moja wina, że nie rozumiesz ¯\(ツ)

•  

@El_Duderino: Przyszłość to miasta bez samochód.

źródło: treehugger.com

•  

Tak, poważnie. Miasta są dla ludzi, nie dla kierowców.

@El_Duderino: i każdy z tych kierowców jest "ludziem" który mieszka w mieście i płaci więcej od "niekierowcy" na budowę i utrzymanie infrastruktury drogowej w mieście (czyli też na chodniki po których chodzisz) - płaci poprzez np. akcyzę na paliwa z której jest finansowana subwencja drogowa dla samorządów albo przez różne opłaty jak opłata za przegląd czy rejestrację z których to część kwoty trafia do budżetu samorządu

+: Xune, bigger
    •  

@bigger: nie wiem, twoje merytoryczne argumentu usunął moderator

•  

@tomosano: zobacz na powierzchnię Times Square i na powierzchnię całego NY - już widzę jak w USA tworzą miasta bez samochodów i z jednego końca miasta na drugi koniec będzie się jechać 16 dni XDDDDDDDD

•  

@Iskaryota: i będzie urząd który będzie sprawdzał kto ma jakie potrzeby ?

+: Xune
    •  

@eloar: widzisz - musisz poczynić kilka dość wątpliwych założeń by uzasadnić swoja tezę.
      Lokowanie kasy i liczenie na zyski kapitałowe to nie jest domena klasy robotniczej. A tak żeś raczył określić posiadaczy samochodów.

teraz posiadacze pojazdów to jest "klasa robotnicza",
      Tacy ludzi i tak wszystko wydadzą na konsumpcje. Po prostu będą chodzić e lepszych spodniach czy mieć lepszego smartfon czy częściej korzystać z gastronomii.

•  

•  

•  

@Iskaryota:

rozwiązanie jest proste

Powinno być jak w Japonii - przy zakupie samochodu musisz udowodnić, że masz gdzie go parkować. Jak nie masz gdzie, to nie kupisz. Jesteśmy drugim krajem w Europie pod względem liczby samochodów na głowę (wyprzedza nas tylko Luksemburg). Patologia. I wszystkie chodniki zasrane samochodami.

•  

rozwiązanie jest proste

Jeżeli rejestrujesz auto w mieście to powinieneś płacić podatki od zajętej powierzchni przez ten samochód, szybko oduczyło by to samolubnych dupków kupowania aut znacznie przewyższających ich potrzeby przewozowe.

Na wsiach to sobie niech jeżdżą tymi Dodge Ramami, wyjebane

Europa też powinna posiadać coś na wzór kei cara bo większość miast europejskich niej nie jest przystosowana do takich bydlaków

@Iskaryota: Nowy podateczek? pissowiec? XDD

Kierowcy płacą dużo więcej niż podatnik bez samochodu na budowę i utrzymanie infrastruktury drogowej poprzez płacenie różnych haraczy o czym pisałem wyżej, także....

Rozwiązanie jest proste - powinni zrobić podatek dla ludzi chodzących na piechotę po mieście (a także od hulajnóg, rowerów, komunikacji zbiorowej) bo spowalniają ruch samochodów - szybko by to nauczyło samolubnych dupków niepotrzebnego życia w mieście i niepotrzebnego wychodzenia z domu i blokowania ulic ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Xune, BarLuk
    •  

@bibsz: z doświadczenia rowerzysty powiem Ci, że poczyniłeś pączusiu sporo wątpliwych założeń aby uzasadnić swoją tezę.

Nikt Ci nie broni kupić samochodu i też nim parkować korzystając z tych miejsc postojowych.

•  

@Iskaryota: powinna, ale nie może przez absurdalne wymogi homologacyjne, które nie biorą pod uwagę, że taki samochodzik nie jeździ po trasach szybkiego ruchu, a w zasadzie w ogóle nie wyjeżdża z miasta i wymogi bezpieczeństwa mogłyby być na poziomie skutera
      Chińczyki po 17k plnów sprzedają takie 4-osobowe elektryki, tylko w UE nie można ich zarejestrować bez doposażenia, a to zabija ich opłacalność

•  

@El_Duderino: Cudownie, że mam dwa samochody terenowe, jedno Grand Tourismo i jeden miejski pierdzik ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wszystkie parkuje pod blokiem ( ͡° ͜ʖ ͡°).

•  

@moll ale jestes świadoma że wysoki prześwit i napęd 4x4 to nie tylko takie molochy pierdolone mają?

•  

@eloar:

z doświadczenia rowerzysty powiem Ci, że poczyniłeś pączusiu sporo wątpliwych założeń aby uzasadnić swoją tezę.

chyba kończę bo jakaś zbawa w głuchy telefon sie zaczyna. elo.

•  

rozwiązanie jest proste

Jeżeli rejestrujesz auto w mieście to powinieneś płacić podatki od zajętej powierzchni przez ten samochód, szybko oduczyło by to samolubnych dupków kupowania aut znacznie przewyższających ich potrzeby przewozowe.

@Iskaryota: dobrze, ze prawa nie piszesz. To jest prosta recepta na to, zeby zaczac rejestrowac auta na wsiach.

•  

@bibsz: chyba nie wiesz na czym polega zabawa w głuchy telefon. ja zaś mam wrażenie od samego początku, że rozmawiam ze ścianą, od której mogę odpijać pewne koncepcje i dostawać w kółko te same kontrargumenty nie uwzględniające nowych informacji. dziwne, że nie skończyłeś wcześniej misiaczku.

•  

Już nie pierdolcie że właściciele tych samochodów woza nimi sprzęt i rzeczy które nie wlazlyby do normalnego samochodu.

Sam muszę korzystać z samochodu z racji pracy (mamy masę kejsow I walizek) ale jak się nie mieścimy w osobowki to bierzemy busa, a nie kurwa samochód dla pacanów z małym chujem :D

To, że kogoś stać na taki samochód, jego tankowanie na "dojazdy do pracy" to jest taki sam mit jak to że konfederacja to wolnostojący :D Pierdolenie.

•  

Niech sobie kazdy jezdzi czym chce jak ma kase to tankowac i oplacac. Tylko biedni pedalarze maja z tym problem.

@bigger: na chuj się przypierdalasz do rowerzystów jak do tego komentarza nikt nie wspomniał o rowerach?

•  

@El_Duderino: Zapomniałeś #neuropa bo pewnie koledzy są dumni, ze jesteś takim kretynem xD

•  

@El_Duderino pełna zgoda, że pickup czy duży SUV jest bez sensu w Polsce, jeśli ktoś nie mieszka w górach albo na jakimś podmokłym terenie.
      Tylko ja jakoś nie widzę za dużo takich aut w Polskich miastach. Co najmniej w Trójmieście. Więc trochę nie wiem o czym mówisz :D

•  

@malinq eee... otagowal rower przecież. Zobacz jego wpisy. On zyje pluciem na samochody

+: malinq
    •  

dla kierowców.

@El_Duderino: samochód dla kosmitów!

•  

@bigger:

Faktycznie, sorry.

@El_Duderino:

Na chuj tagujesz #rower ?

•  

@eloar:

chyba nie wiesz na czym polega zabawa w głuchy telefon.

na tym

ja - > musisz poczynić kilka dość wątpliwych założeń by uzasadnić swoja tezę.

ty w następnym poscie - > poczyniłeś pączusiu sporo wątpliwych założeń aby uzasadnić swoją tezę.

rozumiem twój ból bo przejebałeś z kretesem ale teraz przestań mazać, weź sie w garść i podwiń ogon, przełknij gorycz porażki, przestań się silić na jakieś głupowate gadki i spadaj. W sumie to ci pomogę i wrzucę na czarne dla pewności.

•  

@El_Duderino: a co z sytuacja, kiedy jezdze duzym samochodem sprowadzonym z Kanady (co prawda minivan, a nie suv czy pickup, ale i tak wiekszy niz 90% osobowek ktore spotykam), ale parkuje na wlasnym miejscu za ktore place, mieszkam na obrzezach Warszawy (ale nadal w Warszawie), po miescie nie jezdze samochodem a tym bardziej tam nie parkuje (ostatni raz w centrum bylem ze 3 lata temu)? Tez mialbym placic jakis debilny podatek? xD

•  

@bibsz: zabawa w głuchy telefon polega na przekazaniu informacji przez co najmniej jednego pośrednika od nadawcy do odbiorcy, gdzie informacja podawana jest w taki sposób aby w danym momencie słyszał ją tylko jeden pośrednik lub odbiorca. Zabawa ma na celu pokazanie, że przekazanie informacji przez pośredników może z łatwością ją zniekształcić.

To co mogłeś tu odczuć to byłoby "mówienie do słupa" albo "rzucanie grochem o ścianę". Widać nie tylko z matematyką, ale z językiem polskim też na bakier. Widać wyniki na świadectwie nie były najlepsze. We wrześniu przyłóż się nieco lepiej do elementarza.

•  

@malinq: A sorry, skopiowałem tagi z jakiegoś wpisu.

•  

@El_Duderino: a, spoko. Wypierdol rowery i inne pojazdy w takim razie. Tylko chodnik! Tylko nogi! Tylko prawdziwi ludzie! Stop maszynom kekw. Nie mniej, ziomek srogo odjebał tym pick-upem xD

•  

@El_Duderino: Co to za „samochod”? Ale bydle xD

•  

Zakazać dużych samochodów bo ty takich nie lubisz. No debil

@regulamin_serwisu_wykop: Ja nie napisałem takiej rzeczy, typie. Powiedziałem, żeby opodatkować, bo utrudniają życie innym i są niepraktyczne. Ale dla ciebie "wolność" to właśnie ta projekcja, która wobec mnie kierujesz, i mnie nie wyzywaj, frustracie.

+: viollu, Merkuriusz +2 innych
    •  

eee... otagowal rower przecież. Zobacz jego wpisy. On zyje pluciem na samochody

@bigger: Całe twoje życie i "plucie" wyszło tutaj:

A caly wpis to mus byc zarzutka, ale bol dupy zlewaczalego do reszty biedaka.

Coś tam o "zlewaczałych" ludziach na TVP cały dzień oglądasz, ale bo chuj wie co, i potem się tak kompromitujesz w internecie. Przynajmniej anonimowo.

•  

@El_Duderino: Same auta są zajebiste, jako krolwsi chciałbym mieć taki samochód żeby przewieźć ziemniaki, bułki etc xd

No ale w mieście swoim dziadem kombi mam problem i trochę schodzi nad szukaniem. W centrum krk to płatny parking galerii Krakowskiej i heja z buta bo się szukać nie chce.

•  
      viollu

0

@El_Duderino: Ja już tylko czekam na jakiś podatek od samochodów, bo u nas to każdy musi mieć auto a jeździ nim 2km dziennie. Czym większe tym lepsze i czym bardziej go nie ogarnia tym lepiej. Póżniej jest parkowanie na skrzyżowaniach i zasłanianie widoczności lub tak jak tu blokowanie tramwaju.

•  

Jeżeli rejestrujesz auto w mieście to powinieneś płacić podatki od zajętej powierzchni przez ten samochód

@Iskaryota: świetnie, czyli jak mam mieszkanie z miejscem garażowym oraz garaż w biurze i dojeżdżam autem do pracy to, przepraszam, gdzie ta powierzchnia miejska, którą zużywa moje auto, hę?
      Poza tym rozumiem, że jak zapłacę za powierzchnię w podatkach, to nie będą mnie obowiązywały opłaty za miejskie parkingi, czy tak?

•  

@El_Duderino Miejsca 3-4 samochodów to nawet male ciężarówki nie zajmują a co dopiero suvy. Mozna nie lubić suvow Ale nie hiperbolizujmy tak.

•  

Ostatnie 2-3 lata w Polsce i Europie moda na te debilne samochody, wielkie pick-upy.

@El_Duderino: Sie kurwa nie zesraj, bedzie mial 3 dzieci to zobaczysz jakie masz potrzeby przewozowe.

Zresztą, pewnie nie bedziesz miał bo cie nie bedzie stać

•  

@El_Duderino: już się nie zesraj i idź sobie pojeździj na swoim rowerku w +30° albo zbiorkomem nie będziesz miał już siły na robienie z siebie głupka w internecie

•  

Sie kurwa nie zesraj, bedzie mial 3 dzieci to zobaczysz jakie masz potrzeby przewozowe.

@liczy_no_ze_niby_nie:

Dokładnie, nie ma samochodu na rynku, poza takim pick-upem, który mógłby przewozić 3 dzieci xD

•  

@El_Duderino: Zarobił to sobie kupił, nic ci do tego. I tak w podatkach jako kierowca dużo płaci "na ekologię". Jak zabronisz takim jeździć to ściągną z ciebie, bo hajs się musi zgadzać. Chcesz to sobie jeździj hulajnogami czy rowerami (które swoją drogą są zostawiane byle gdzie), a innym daj spokój.

•  

już się nie zesraj i idź sobie pojeździj na swoim rowerku w +30

@CREATE_USER:
      Jeżdżę i jakoś nie ma problemów, cały rok jeżdżę,niezależnie od pogody, bo cenie sobie oszczędność czasu i jestem po prostu zdrowszy.

•  

Chcesz to sobie jeździj hulajnogami czy rowerami (które swoją drogą są zostawiane byle gdzie), a innym daj spokój.

@RedSensej: Hulajnogi to też rak, zgadzam się, rowerów nikt nie zostawia byle gdzie, bo kradną.

•  

Po prostu nic mnie tak nie mierzi jak próba ustawiania świata pod własne widzimisię i czepianie się z dupy cudzych wyborów i preferencji

@moll: hał edżi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: i.kym-cdn.com

•  

Dokładnie, nie ma samochodu na rynku, poza takim pick-upem, który mógłby przewozić 3 dzieci xD

@El_Duderino: Czyli nie masz ŻADNYCH dzieci, gratuluję może nawet lepiej dla społeczeństwa

+: bigger
    •  

@liczy_no_ze_niby_nie: Czyli twierdzisz, że dzieci tylko pick-upami można wozić? XDDDD

•  

@El_Duderino: Nie kumam tej idiotycznej obrony przerośniętych aut do miasta bo coś komuś się podoba.

@bigger
      Nikogo nie interesuje co się tobie podoba i co możesz trzymać u siebie w oborze. Auta z USA nie mieszczą się na regulaminowych miejscach dla osobówek w EU stąd nie powinny mieć zezwolenia na wjazd do miasta bo gdzie niby mają zaparkować legalnie?

•  

@El_Duderino: nawet tak ograniczona istota jak Seba spod budki z piwem, co se zrobil kidsy bo mu kaczor daje 500 zł wie, ze dziecko do 4-5 roku zycie to nie jest tylko dziecko. Do tego masz cały osprzęt, wózki, srózki, ubranka x3, kosmetyki, pieluszki itp idp. Do tego dochodzą bagaże twoje i twojej (o ile ktoras cie bedzie kiedys chciala) lubej. Powodzenia jechać seicento na weekend do rodziców.

Zresztą, co ja ci kurwa tłumacze lewackie nasienie. Bo to ze TY nie masz i CI tak wygodniej to nie znaczy ze jak kogos stac i se kupi to jemu nie jest 10x wygodniej od ciebie

Spruj sie do miasta czemu takie parkingi robią chujowe i małe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Nikogo nie interesuje co się tobie podoba i co możesz trzymać u siebie w oborze. Auta z USA nie mieszczą

@m0rgi: xd nikogo nie interesuje ze opa boli dupa ze ktos ma duze auto. Se kupił to ma chuj wam do tego

•  

Zresztą, co ja ci kurwa tłumacze lewackie nasienie. Bo to ze TY nie masz i CI tak wygodniej to nie znaczy ze jak kogos stac i se kupi to jemu nie jest 10x wygodniej od ciebie

@liczy_no_ze_niby_nie:

"Lewackie nasienie"? Co to znaczy w ogóle?

Spruj sie do miasta czemu takie parkingi robią chujowe i małe ( ͡° ͜ʖ ͡°

Spruj się? Seba, to ty?

•  

@m0rgi ja mam w dupie czy Ci się to pdooba czy nie.

Akurat Rama nie mam, bo sprzedalem jakis czas temu ale na pwwno kupie sobie innego.

Mam suva wielkości rama i z powodu Twoich wysrywow jest mi bardzo wszystko jedno. Auto jest homologwane do użytku w Polsce. Ma ważny przeglad I jest dopuszczone do ruchu. Mogę sobie jechać nim wszędzie tam gdzie każdym innym elektrykiem

Twoje wysrywy nie robią na mnie wrażenia. Elo.

•  

@El_Duderino: Mam nadzieję, że to co napisałeś to jakaś pasta albo zwykły żart, bo jeśli nie, to dobry przekaz leci

pokaż spoiler Chuj Cię obchodzi czym sobie jeździ ktoś inny zawistny bolaczgu. Masz gadane jak typowy, pierdolony wyborca pisu, któremu jeśli czegoś brakuje to widzi jedynie dwa rozwiązania. Dostać od państwa, bo się należy a jeśli się nie uda to zrobić wszystko, żeby inni też nie mieli. Zajmij się swoim życiem, swoimi zarobkami, swoimi samochodami, dziećmi, zmartwieniami, rachunkami i innymi sprawami. Jeśli inna osoba nie wchodzi Ci na głowę i nie robi krzywdy to się po prostu odpierdol. Taka dobra życiowa rada (✌ ゚ ∀ ゚)☞

•  

@El_Duderino: Uważam dyskusję z tobą za zakończoną, gdyż prawdopodbonie jesteś dzieckiem z bmxem

0,1/10 bo odpisałem

•  

@liczy_no_ze_niby_nie: Tak, tak, teraz tchórzysz, bo cię ktoś zapytał co twój sebicki slang znaczy, typowe dla tchórza, który mocny tylko w internecie.

•  

Chuj Cię obchodzi czym sobie jeździ ktoś inny zawistny bolaczgu. Masz gadane jak typowy, pierdolony wyborca pisu, któremu jeśli czegoś brakuje to widzi jedynie dwa rozwiązania. Dostać od państwa, bo się należy a jeśli się nie uda to zrobić wszystko, żeby inni też nie mieli. Zajmij się swoim życiem, swoimi zarobkami, swoimi samochodami, dziećmi, zmartwieniami, rachunkami i innymi sprawami. Jeśli inna osoba nie wchodzi Ci na głowę i nie robi krzywdy to się po prostu odpierdol. Taka dobra życiowa rada (✌ ゚ ∀ ゚)☞

@El_Duderino: Wkejam co kolega wyzej, wez se to do serca bolagu

•  

@liczy_no_ze_niby_nie: Dokładnie, jedyne co potrafisz to jakieś przeklejone regułki z wyzwiskami. Nikogo nie interesują wasze "życiowe" rady.

•  

@moll: Dojeżdżając do miasta ktoś potrzebuje 6-metrowej krowy, w której połowa nadwozia nie jest nawet de facto bagażnikiem? XD Co ty pierdolisz?

•  

Jeżeli rejestrujesz auto w mieście to powinieneś płacić podatki od zajętej powierzchni przez ten samochód

@Iskaryota: Już płacę.

Podatek od nieruchomości za mój garaż jest prawie taki jak podatek za mieszkanie, pomimo kilkukrotnie mniejszej powierzchni garażu.

•  

@Kazach_z_Almaty: ale wiesz, że nie wszyscy kupując samochód koniecznie kierują się tym czy potrzebują sześciometrowej czy może wystarczyłaby cztero?
      Niektórzy kupują samochód bo taki im się podoba i chuj, reszta rzeczy ma mniejsze znaczenie.
      Tak samo można powiedzieć, że po co komu silnik v8, jak przecież pierdzikiem 1.0 też dojedziesz.

•  

@El_Duderino biedaki, których stać tylko na rower będą mówić innym jak mają żyć i co sobie kupować XDDDDDDDD Myślałem, że to pasta, ale ty chyba tak serio.

+: bigger, bojownik69 +1 inny
    •  

@crest: Przecież ja ci nie mówię, że nie możesz kupować, możesz jakiś cytat dać?

•  

@TestoDepot: Mówimy tutaj o skrajności - czyli gdy indywidualne wybory powodują, że w mieście pojawiają się niebezpieczne, trudne w manewrowaniu i parkowaniu landary uderzające w innych, bo zajmuje więcej niż jedno miejsce parkingowe, niekiedy aby się zmieścić wystając niebezpiecznie na ulice lub zajmując chodnik albo trawnik. Co gorsze, taki egoista zapewne wjeżdża w obszary dla lekkich samochodów osobowych „bo to jego prywatne auto a nie ciężarówka objęta zakazem”, niszczy nieprzystosowana do tego infrastrukturę. Pojmij, że przy każdych indywidualnych wyborach jest granica, w których przestają one być wyłącznie indywidualna sprawa. Większość europejskiej infrastuktury drogowej i miejskiej nie jest przystosowana pod amerykańskie pickupy dla rednecków. Fakty, kropka. Mogę sobie kupić Unimoga przerobionego na kampera palącego 40 litrów na setkę na daily car bo mam kaprys, ale państwo ma prawo i powinno utrudniać mi poruszanie się taką aberracją po przestrzeni miejskiej. Proste.

•  

@El_Duderino płaczesz i robisz wpisy o tym jak to miasta są tylko dla rowerów chlip chlip, bo jakaś moda tera jest chlip chlip, ze ludzie sobie kupujo jakie chcą auta, a tobie się to nie podoba chlip chlip.
      Btw. Zawsze jak widzę kałużę ochlapię takiego(ʘ‿ʘ)

+: bigger, bojownik69 +1 inny
    •  

@crest: Nigdzie nie napisałem, że miasta tylko dla rowerów. Jak masz dalsze chochoły wymyślać, to szkoda czasu.

Btw. Zawsze jak widzę kałużę ochlapię takiego(ʘ‿ʘ)

I czym się jest chwalić? Że jesteś zacietrzewionym warchołem to powód do dumy? Ciekawe zjawisko, im bardziej człowiek arogancki tym więcej myśli, że ma interesującą osobowość, ale społeczeństwo i tak wrzuca takich do jednego wora pod nazwą "cham".

•  

@El_Duderino: wiem że ten "argument" wielu osób "boli cię dupa bo jestes biedakiem" wynika z frustracji, ale jak go czytam to myślę sobie że w takim razie dowalmy olbrzymie podatki na samochody inne niż takie Golfy czy mini coopery.

Sytuacja win-win
      I ucieszą się "lewaki" bo będzie mniej wielkich pickupów i ucieszą się ich posiadacze bo odsieje to jeszcze więcej biedaków ktorych nie stać, a jak widać lubią jak ich zdaniem komuś pęka dupa bo jest za biedny na duży samochód.

•  

@El_Duderino:
      Idiota zaparkował tak, że mu zderzak wystaje i zablokował tramwaj a niektórzy go jeszcze bronią w komentarzach.

•  

@tos-1_buratino: Ludzie z poprzedniej epoki nie mogą się pogodzić z tym, że mieszkańcy miast chcą zredukować liczbę smrodzących aut przyjeżdżających z okolicznych wsi.

•  

@El_Duderino: no ale auto chyba niesteyy dalej u nas miara sukcesu istatusu :(

•  

@El_Duderino: nie pochodzisz z miasta nie? Miasta są dla ludzi, a kierowcy są w podzbiorem zbioru ludzie. Więc miasta są dla kierowców. Inna sprawa, że większość miast ma kierowcow w dupie, zamykając parkingi, zmniejszając ilość publicznych miejsc postojowych etc. Jedna patologia prowadzi do drugiej: do takiego parkowania.

•  

@kieru: niekoniecznie, auto to po prostu wygoda i niezależność, poza tym kupując nawet drogie samochody nie każdy ma na celu jakieś potwierdzanie swojego statusu - niektórym się po prostu dane auto podoba i nie ma to zbyt wiele wspólnego z jakimiś kompleksami.

@Kazach_z_Almaty:

niebezpieczne, trudne w manewrowaniu i parkowaniu landary uderzające w innych

A nie uważasz, że to nie dany pojazd jest niebezpieczny, a zależy to po prostu od kierowcy?

obszary dla lekkich samochodów osobowych „bo to jego prywatne auto a nie ciężarówka objęta zakazem

Do 3.5t nie masz nawet z czym handlować.

państwo ma prawo i powinno utrudniać mi poruszanie się taką aberracją po przestrzeni miejskiej

X D

•  

•  

Kolejny przychlast co chce dyktować innym czym mają jeździć, gdzie chodzić i jak srać. Ha tfu na was niewolnicy

•  

@El_Duderino: Ale trzeba być zjebanym kierowcą, aby tak auto zostawić XDDDDDD

•  

@El_Duderino:
      Wg mnie bardzo blisko ideału są miasta holenderskie. Bardzo blisko bo mimo wszystko od czasu do czasu postawiłbym wielopiętrowe parkingi które miałyby sporo ładowarek elektrycznych, tych o największych prędkościach ładowania. Parkingi takie znacznie ułatwiłyby poruszanie się także turystom, dla których czasami jednak samochód może być lepszym wyborem.

•  

@El_Duderino:

Jakie zastosowanie w Polsce ma taki samochód? Nie ma żadnego, szczególnie że 99% tych kierowców nawet tych pak nie używa do transportu niczego.

O tak, jeszcze powołajmy specjalne ministerstwo które będzie decydować komu jaki samochód jest potrzebny, żeby ktoś sobie przypadkiem nie kupił czegoś większego od tego co będzie spełniać jego minimalne wymagania. Wychodki jak zwykle takie wolnościowe, a marzy im się państwo jak w Korei Północnej - zakazać albo ograniczyć WSZYSTKO co mi się nie podoba, a to przez to, że jakiś debil źle stanął na parkingu i zblokował tramwaj, co można byłoby zrobić zarówno ciężarówką jak i Smartem. xD

•  

@El_Duderino: tak samo SUV-y. Nie wiem po co ludzie to kupują... absurd!

•  

@panczekolady: powodując że ludziom żyje się coraz gorzej

•  

@El_Duderino: Najbardziej bekowy jest argument o bezpieczeństwie. Super bezpiecze gibiące się na zakrętach auto o olbrzymiej bezwładnosci, słabej widoczności(do poziomu w którym bez kamer mało kto by był tym w stanie parkować) i ledwo mieszczące się w pasie przez co wyprzedzanie rowerzysty podnosi ciśnienie wszystkim na drodze. O zerowej ekologi i dymieniu na wszystkich rakiem już nie wspomnę. Nawet jeśli argument bezpieczeństwa faktycznie ma jakieś podloże w statystykach to tylko dlatego że te potwory realnie obnizają bezpieczeństwo dla wszystkich do okoła. Przecież nawet niewielkie puknięcie takiego BMW X6 kiedy jedziesz normalnym autem sprawia że jesteś martwy. O takich rzeczach jak gigantycznie większa szansa na to że pieszy/rowerzysta po kolizji zostanie wciągnięty pod auto (pewna śmierć) nie ma co nawet mówić.

•  

@El_Duderino aha, czyli nie zakazać ale opodatkować tak, żeby ludzi nie było stać. Wiadomo, że najlepiej jak najbogatsi tylko mogą jeździć autem.

•  

•  

@ten_kapuczino: najmądrzejszy komentarz w tym wątku

•  

@TestoDepot: O, wyciągnąłeś tylko kilka wygodnych fragmentów, dziwnym trafem nie odnosząc się nic do kwestii wymiarów i parkowania. Nie, pojazd, który swoimi gabarytami bezpośrednio nie jest przystosowany do poruszania się po europejskich miastach i drogach, które są węższe i mniej rozległe niż w USA i Australii, stwarza wieksze niebezpieczeństwo - łatwiej przeoczyć pieszego, potrącić lub spowodować kolizje. To nie jest auto na europejskie drogi, kropka.

I co „XD”? Miasto nie powinno być budowane pod 6-metrowe landary dla amerykańskich farmerów żyjących na pustkowiach amerykańskiego interioru i nikt nie musi się dostosowywać do kaprysów. Dlatego nie buduje się miejsc parkingowych pod 6-metrowe lochy. Co się nie zgadza?

•  

@WielkiNos I na pół ulicy dzięki czemu zablokował tramwaj

•  

absolutnie kazdy janusz-developer w jakims miasteczku w miescie wojewodzkim ma takie auto xD Hilux, RAM albo Raptor

musi jakos dojechac i sie nie zakopac do nowego osiedla na ktorym nie ma utwardzonej drogi bo po co

•  

Powodzenia jechać seicento na weekend do rodziców.

@liczy_no_ze_niby_nie: Kup autobus, będzie jeszcze wygodniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Inna sprawa, że większość miast ma kierowcow w dupie, zamykając parkingi, zmniejszając ilość publicznych miejsc postojowych etc. Jedna patologia prowadzi do drugiej: do takiego parkowania.

@siegel1984: A to miasto ma obowiązek budować jebutne parkingi pod kogoś z przedmieść, tj. z innej gminy?

Nie ma. Nie zgadzam się na takie marnowanie moich podatków. I tak, powinny być srogie kary za takie odjebanie jak an tym zdjęciu - IMHO ok. 5-10 tys. złotych za blokadę ruchy na ulicy lub torowisku bo ktoś nie umie parkować.

•  

@Iskaryota: bardzo często jest tak, że znalezienie miejsca parkingowego w wiekszych miastach to dramat, ale nawet jeżeli korzystasz z komunikacji, to mimo wszystko i tak patrzebny jest Ci ten samochód, bo nie pojedziesz pociągiem do znajomych na wieś, do cioci Halinci z Chrząszczyżewoszyc też nie znajdziesz bezpośredniego połączenia i tak to się powoli żyje w tym dziwnym świecie

•  

@El_Duderino:
      aktualnie każdy idiota może to zrobić, jedyne rozwiązanie to samochody won z miasta - parkować na obrzeżach i zapierdalać komunikacją leniwce

Na chuj mi tu smrodzicie pod oknami, autobus zabiera 100 a Wy dupska sami wozicie pieprzone samoluby

Posiadanie samochodu w mieście to dopiero samolubstwo - potem stoicie jak debile a ja Was mijam rowerem czy z buta i nie mogę z beki

A potem jeszcze takie teksty że ktoś ma większy samochód XD JA PIERDOLE XD

•  

@Filipterka25: tak, każde miasto ma plan zagospodarowania czy jak się to tam nazywa i od miasta zależy czy zamienia ulice na ścieżki rowerowe (tak jak w KRK) czy wyrabia park i zrobią z niego osiedle (tak jak w Krakowie) etc. Jak się pochodzi ze wsi to można tego nie zrozumieć ale czasem człowiek musi przewieźć więcej rzeczy ze sobą niż tylko kurę rowerem

•  

@El_Duderino: Ja mieszkam 10km od miasta i mam suva. Muszę jedzic po mieście suvem. Jak się przeprowadzę do miasta to kupię Fiata 500, bo lubię to auto.

•  

@masterdick:

zapierdalać komunikacją leniwce

To sobie zapierdalaj - wieczne opóźnienia i prędzej wyczytasz z lotu ptakow kiedy coś przyjedzie niż z rozkładu, z reguły ni chuja nie usiądziesz bo stłoczone to wszystko jak w wagonie bydlęcym, często jebie żulem albo innym kebabem, poza tym niejednokrotnie tam gdzie autem trasa zajmie 10-15 minut to zbiorkomem z 30, jak chcesz się dostać gdzieś na określoną godzinę to musisz wychodzić z domu znacznie wcześniej niż jak jesteś autem. Ogółem zbiorkom na minus w moim odczuciu.

potem stoicie jak debile a ja Was mijam rowerem czy z buta i nie mogę z beki

A ja sobie wygodnie włączę masaż czy w zimie grzanie dupki, w lecie klimę puszczę, muzyczkę odpalę i czilera utopia, a ty zależnie od pory roku albo zapierdalasz w upale spocony albo w pizgawicy się trzęsiesz - good choice ( ͡° ͜ʖ ͡°).

•  

@Kazach_z_Almaty:

stwarza wieksze niebezpieczeństwo

Nie pojazd stwarza tylko kierowca, który nad nim nie panuje.

Miasto nie powinno być budowane pod 6-metrowe landary dla amerykańskich farmerów żyjących na pustkowiach amerykańskiego interioru i nikt nie musi się dostosowywać do kaprysów. Dlatego nie buduje się miejsc parkingowych pod 6-metrowe lochy. Co się nie zgadza?

A pod co powinno być budowane w takim razie?
      Ze stanów to powinniśmy brać przykład jeśli chodzi o infrastrukture drogowa.

•  

@TestoDepot: Jeżeli uważasz, że europejskie powinny miasta powinny być przystosowane do poruszania się rzadkimi, głośnymi, 6-metrowymi pickupami stworzonymi pod amerykańskich farmerów, to nie mamy o czym rozmawiać xD

•  

@Kazach_z_Almaty: A co twoim zdaniem jest złego w wielu pasach ruchu i szerokich jezdniach?

Chociaż fakt, że z kwestia samego parkowania byłoby już ciężej z uwagi na zabudowę miast europejskich, mam tu na myśli architekturę - wąskie uliczki etc.

•  

@TestoDepot: Nikt nie będzie zmieniał infrastruktury w Europie bo zapragnąłeś sobie dużej zabawki dla redneckow, papa

•  

@Kazach_z_Almaty: nikt też nie zrezygnuje z dużego V8 bo jednemu z drugim już sam widok większego samochodu napędza stracha ¯\_(ツ)_/¯

•  

Samolubni, tak. Szczególnie, że ~90% infrastruktury drogowej pod kierowców się buduje i potem jeden narcyz blokuje 100 ludzi w tramwaju, którzy jadą do pracy, lekarza, na zakupy etc.

Po prostu nie może tak być, że jeden idiota może blokować 100, bo on ma takie widzimisię.

@El_Duderino: Egoizm a narcyzm to dwa różne pojęcia.

•  

@TestoDepot: Lol, wszyscy samochodziarze to spóźnialscy ;)

Komunikacja, wszędzie gdzie jeżdżę sobie chwalę, bezstresowo, można sobie pozwiedzać - poznać trochę "kulture miasta"

Myślę że to zależy od podejścia, ja wolę się uczyć albo czytać książkę, Ty wolisz się pieklic z innymi w korku i zasmradzac mi powietrze przewożąc 100kg przy użyciu 2500kg...

Jednak tylko jeden jest tu samolubny
      Tym bardziej mnie bawi post opa

•  

@masterdick: niekoniecznie spóźnialscy, ale jeśli mogę wyjść z domu później to mogę też w konsekwencji na przykład dłużej pospać.

To albo masz jakieś niebywale szczęście do tej komunikacji albo masz zupełnie inne oczekiwania co do przemieszczania się.

Jak już mówiłem - nie zawsze w korku trzeba się pieklić. Klima, muzyczka, masaż - czilera, wygoda.

Poza tym to nie jest tak, że zbiorkomu korki zupełnie nie dotyczą. Chyba, że mówisz o metrze, ale mamy je w Polsce jedynie w stolicy.

•  

@TestoDepot: Nawet we Wrocławiu mi nie przeszkadzało więc chyba po prostu mam inne oczekiwania względem przemieszczania

Mój priorytet to dotrzeć na miejsce w jednym kawałku, czas mnie nie obchodzi - sobie pospie w pociągu albo autobusie, same deal ;)

Podobnie w komunikacji, masaż - bo ktoś Ci wbija nogi w fotel, klima - czasem jest, dobre słuchawki i można przeżyć ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

W Trójmieście akurat jest bardzo dobra komunikacja, ale w Wilkostowie też nie marudziłem

Niemniej ponawiam - samochody z miasta powinny sobie iść fe, w takim Amsterdamie wjedziesz do centrum tylko jako taxi, więc środek jest cacy i nie jebie spalinami

W takiej Kopenhadze, prawie same elektryki i rowery + metro i wszystko śmiga (i tak dalej za dużo aut ale robią co mogą)

A tutaj dyskusja bo komuś przeszkadza że ktoś ma większy samochód albo że ktoś szlugi na plaży jara xD

Złota era samochodów w mieście już za nami, robi się z tego problem i wszyscy tracimy przez to czas bo każdy by chciał zajmować 4 miejsca jak w autobusie i siedzieć w swoim kokonie ;)

Fajnie że jak się mijamy to każdy czuje się dobrze ze swoimi wyborami :P

•  

@masterdick:

Mój priorytet to dotrzeć na miejsce w jednym kawałku, czas mnie nie obchodzi - sobie pospie w pociągu albo autobusie, same deal ;)

Wiec po prostu jesteś gotowy na ustępstwa i wygoda nie ma dla ciebie takiego znaczenia. U mnie jest zupełnie na odwrót - tak w życiu chce wszystko robić żeby było mi możliwie jak najwygodniej i w sposób najbardziej niezależny.

Podobnie w komunikacji, masaż - bo ktoś Ci wbija nogi w fotel, klima - czasem jest, dobre słuchawki i można przeżyć ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Oczywiście wiem, że wydźwięk z założenia humorystyczny, ale mnie akurat między innymi to motzno drażni. Już nie mówiąc o udręce jaka się dzieje jak potrzebujesz przewieźć coś więcej niż jedną torbę czy po prostu zrobisz większe zakupy. Na przykład teraz w te upały - targaj to w tym słońcu, stój taki spocony i się wkurwiaj, bo znowu coś jest opóźnione, a na samym końcu się okazuje, że nie usiądziesz bo jest tak zawalony pojazd, że ledwo wchodzisz w ogóle - no XD.

W takiej Kopenhadze, prawie same elektryki i rowery + metro i wszystko śmiga

Temat trochę na inną dyskusję, ale jestem raczej przeciwnikiem takich rozwiązań. A elektryka bym osobiście nie kupił bo większość wygląda paskudnie (może poza taycanem i e tronem GT), problemy z infrastrukturą do ładowania, rzadko kiedy możliwa trochę dłuższa trasa bez długiego postoju na ładowanie, nie brzmi to w ogóle, no i lubię zapach benzyny (✌ ゚ ∀ ゚)☞.

komuś przeszkadza że ktoś ma większy samochód albo że ktoś szlugi na plaży jara xD

Jeżdżę różnymi autami, czesto dużymi i jestem palaczem na dodatek, ale nauczyłem się po prostu całkowicie kłaść chuja na jakieś napinki i ignorować, robić swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°).

•  

•  

@Kazach_z_Almaty: nie zesraj się - chociaż kto wie, pewnie jesteś jednym z tych, którym może pęknąć dupa ze strachu jak usłyszą dźwięk V8 ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@TestoDepot: Właśnie dla mnie wygoda to rozjebac się na godzinę z książką czy audiobookiem i nie martwić się niczym :D

Z samochodów jak już to tylko kamper ;)
      No chyba że będę żył na wsi

Ale w mieście to wiesz, zakupy duże sobie zamówię, przewieźć coś większego to Uber, dostać się gdzieś szybko to hulajnoga, na imprezke SKM i jest git

Nikomu nie bronie samochodów, po prostu w mieście nie widzę specjalnej potrzeby, chyba że samochody dostawcze :P

Zwłaszcza jak słyszę że znajomi na jakimś zadupiu po 40k płacą żeby tylko mieć gdzie postawić furę w jakimś schowku na miotły xD

Żeby było śmiesznie sam się zastanawiałem nad hiluxem ale ni chuja bym nim koło siebie nie zaparkowal, więc sobie daruje

Zbieram na coś większego, w czym będzie wygodnie mieszkać i kto wie, może też mnie poniesie droga ;)

Pzdr

•  

@El_Duderino: dopuszczony do ruchu, dopuszczony. Czy wiesz że w Holandii płacisz podatek drogowy od rejonu zamieszkania, rodzaju paliwa oraz wagi? Skoro tak urząd wymyślił i taki podatek wprowadził to znaczy że im się kalkuluje. Kierowca musi go opłacić więc też mu się to kalkuluje. Wiec chuuja tobie do tego kto czym jeżdzi.

•  

@masterdick:

Właśnie dla mnie wygoda to rozjebac się na godzinę z książką czy audiobookiem i nie martwić się niczym :D

W sumie. Po prostu inaczej wygodę pojmujemy.

zakupy duże sobie zamówię, przewieźć coś większego to Uber, dostać się gdzieś szybko to hulajnoga, na imprezke SKM i jest git

Imo za duża zależność, choć z imprezą to faktycznie się zgodzę.

może też mnie poniesie droga

Jest możliwe, zwłaszcza jak jest to pojazd, który naprawdę chciałeś nabyć i ci się podoba. Mi jazda samochodem sprawia dużą przyjemność, polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°).

•  

@El_Duderino: rozwiązanie jest proste

Na wsiach to sobie niech jeżdżą tymi Dodge Ramami, wyjebane

@Iskaryota: jasne, od pojemnosci silnika, dlugosci i szerokosci calkowitej, od pojemnosci baku, ilosci biegów i jeszcze proponuje od koloru kurwa.

•  

@El_Duderino: pomijając już te pół ciężarówki, ale w pl robi się parkingi wg starej rozmiarówka, a wszystkie auta z roku na rok są coraz większe.

•  

•  

@El_Duderino: dla osoby prywatnej podatek od tego gówna jest spory. ale cwaniaczki biorą to na te swoje jednoosobowe gówno firmy i płacą tyle co za Toyote Yaris

•  

•  

wypierdalaj wieśniaku, nie będziesz mi mówił co mam robić i jak żyć

@liczy_no_ze_niby_nie: No kup tego autosana h9, to dopiero wygoda. Nogi idzie rozprostować, a nie jak w jakimś plebejskim hiluksie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Iskaryota

@zwodek: Boże xD, chyba wiadomo że usługi czy transport publiczny nie powinien być brany pod uwagę przy takim podatku.

Ty myślisz że te samochody to Janusz kupuje prywatnie na paragon? One wszystkie są na firmę.

•  

@El_Duderino: pozdro z Rama mordy! Wrzucilem torbe na pake bo bic wiecej tam nie woże i grzeje na siłke! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: AFA2113D-D1A2-4F47-BF71-D602B86504B7.jpeg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Adopcja Pedriego potwierdzona...

#mecz

odpowiedzi (4)

Do tego wpisu proszę o podejście z pewną dozą ostrożności. Odnotowuję pojawienie się dziwnych zbiegów okoliczności:

1. Ukraińcy w ostatnim dniu zgłaszają nagły skok liczby zniszczonych rosyjskich systemów S300, BUK i Pancyr

2. Rosjanie zgłaszają uderzenia na ich pozycje. Prorosyjskie konta telegram mają ból dupy i postują info i zdjęcie szczątków sugerujących zastosowanie rakiet AGM-88HD

Rosjanie znaleźli szczątki pocisku przeciwradiacyjnego AGM-88D HARM produkcji amerykańskiej.

BSU-60/B to element rakiety AGM-88D HARM produkowanej przez firmę Raytheon. Po odpaleniu one automatycznie poszukują i niszczą wrogie radary obrony powietrznej lub stacje zagłuszające... ale jest to pocisk wystrzeliwany z powietrza.
    Teoretycznie można go również wystrzelić z ziemi, ale wtedy traci większość swojego zasięgu.
    Albo jakieś państwo zachodnie zintegrowało 88D z ukraińskimi myśliwcami... albo jacyś ukraińscy piloci nie latają już radzieckimi samolotami.

#ukraina #wojna #rosja #aryoconcent #donbaswar
    pokaż całość

odpowiedzi (90)

Pedri (druga asysta Lewandowskiego)
    FC Barcelona - UNAM Pumas [4]:0
    #mecz #golgif #golgifpl #fcbarcelona #pilkanozna

GFY

odpowiedzi (21)