Wpis z mikrobloga

@adrian1207: teraz królem jest gotówa. niestety.

fakt jest taki ze wiekszosc osob ktore bierze w leasing auto za XX zł, jednak dysponuje też taką kwotą na koncie, i w obecnych warunkach megaaa sie nie oplaca brac leasingu zamiast wylozyc gotowke
najem jest teraz bardzo niekorzystny przez niską utratą wartości aut,


@glos_zenady: Niekoniecznie, dziś dostałem aktualizację oferty najmu. W stosunku do oferty z początku marca na to dokładnie to samo auto, oprocentowanie oczywiście wzrosło, ale wzrosła też jego wartość rezydualna. Efektem jest rata jedynie o ~170 zł brutto wyższa niż na poprzedniej ofercie. A nie zapominajmy, że po drodze były 3 podwyżki stóp. W tym czasie mój obecny leasing zdrożał o ponad
@villager: co #!$%@?? mam leasing na fure za 350k. Calkowity koszt leasingu na 3 lata po podniesieniu stop to w tej chwili 107%. Inflacje masz #!$%@? 16% rok do roku czyli w skali 3 lat w #!$%@? wiecej niz to marne 7% ktore zaplace za leasing.

Lepiej gotowe #!$%@? na obligacje od PiS indeksowane po roku inflacja i zarobic na 1/3 fury po 3-4 latach.
@villager: moze dla debila z ulicy ktorego i tak nie stac na samochod sa takie stawki. troche inaczej to wyglada w rzeczywistosci kiedy negocjujesz juz samochod u dilera ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale nawet przy 117-120% lokata lepsza wiec #!$%@? warty twoj wysryw
@villager: Sam przeciez znalazles leasing tanszy niz zarobek z obligacji xd a realne warunki w salonie sa duzo korzystniejsze niz z kalkulatorka ktory nawet ofert salonow nie uwzglednia

ale mentalnosci biedaka nie pokonasz :(