Wpis z mikrobloga

@Azu: podpinam się pod pytanie. Ja lece do Turcji w sierpniu i miałam w PL wymienić na liry ale pomyslałam, że lepiej w PL na euro bo jak nie uda sie wycieczka ( kontrolerzy lotów mogą strajkować) albo mi zostanie część kasy to lepiej chyba z euro wymieniac...A lira nie jest stabilna.
Jak potrzebujesz gotówki to chyba lepiej w Polsce wymienić.

Ale. Zobacz czy nie warto założyć konto w Revolut z możliwością płacenia komórką (bez fizycznej karty) lub w swoim banku zobacz czy nie masz możliwości posiadania karty wielowalutowej.
W tym roku byłem na Węgrzech i w 95% miejsc dało płacić się kartą (nawet na niektórych targach). Wymiana złotówek na forinta była z bardzo dobrym kursem zbliżonym do oficjalnego kursu. Złotówki doładowywałem sobie przez
@sberatel offtopic: OTP Bank to w ogóle u mnie ulubiony bank ostatnio :D Na Węgrzech uratowali mnie bo pojechałem na wczasy ze starymi forintami które były parę lat temu wymieniane na nowe banknoty. Problem taki że część z tych banknotów była już nawet po terminie wymiany na poczcie i w bankach i wg strony węgierskiej można było je wymienić tylko u węgierskiego Glapinskiego w Budapeszcie. Ale po odwiedzeniu poczty i jednego innego
@ByCzXD znajomi byli dwa tygodnie temu mieli liry na karcie walutowej (na szczęście nie wypłacili) i dolary w gotówce. Nikt nie chciał w lirach na miejscu przyjmować, najlepiej dolary
@Matti92: no ja do okolic bodrum jade. tak czy inaczej planowałam wziąć euro i jak cos tam wymieniać na liry.nic mi nie zaszkodzi wymienić zamiast na euro to na dolary. Dzieki za info Mirku ;)
@Azu: zależy gdzie dokładnie jedziesz, wróciliśmy tydzień temu, złotówka ma słaby kurs i często nie chcą wymieniać (albo kurs jest tak beznadziejny że sam nie chcesz :P) z euro też uważaj bo w wielu miejscach można płacić ale przeliczenie mają niekorzystne
@Azu: Załóż konto ZEN, domów karte fizyczna. Tam przelewasz kasę w pln. Podczas zakupów PLN jest automatycznie przewalutowane na Kuny, Euro, Korony (przydaje się na trasie). Do tego gdy potrzebujesz gotówki, to podczas wypłaty np z OTP banka także samo przewalutowuje hajs na kuny, po dobrym kursie.
@ryszard_ochodzki83: Na ten moment mamy. Oczywiście warto pamiętać, że jest środek sezonu wakacyjno-urlopowego i każda waluta może się wyprzedać (nawet z dnia na dzień), dlatego warto zadzwonić/napisać do nas przed wizytą, aby upewnić się co do dostępności.