Wpis z mikrobloga

Nie zniechęcam, ale jeżeli rekrutacja była dla ciebie pestką

@RapIArbuzy: Tego nie powiedziałem - to była rozmowa z pracodawcą, czyli menagierką, a nie techniczna.

Ale technicznej nie będzie - zrobiłem research i okazało się, że mimo, że firma w ogłoszeniu 10 razy powtarzała "React", to w jej najnowszych projektach widzę tylko jQuery xD Dzisiejsza rozmowa była dla sportu i żeby zweryfikować moje obawy nim właduję się w gówno - i dobrze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
mimo, że firma w ogłoszeniu 10 razy powtarzała "React", to w jej najnowszych projektach widzę tylko jQuery


@WaveCreator: gdzie niby te projekty widziałeś? Ty wiesz, że jak firmy robią projekty, to wiele z nich jest niepublicznych? Np. jakieś systemy wewnętrzne banku, korpo itd. A jak coś znalazłeś, to były to jakieś stronki-wizytówki i dlatego nie było Reacta, bo nie było sensu. Także może rzeczywiście w nim robią.

Jest jeszcze inna opcja:
gdzie niby te projekty widziałeś?

@mk321: Firma specjalizuje się w sklepach internetowych i się chwali swoimi realizacjami w social mediach, więc nie było to trudne. Nazwa firmy w stopkach na stronach, które robili klientom, też wiele ułatwiła ;)

Jest jeszcze inna opcja: nie robią w React, ale chcą robić. Po to otworzyli rekrutację.

I to się potwierdziło - szkoda, że na etapie ogłoszenia i rozmowy z rekruterką wynikało coś zupełnie innego.
@WaveCreator: bo podobno dramat na rynku. U nas do zespolu na mid/senior z bardzo solidną stawkę szukali kogos ponad pół roku. Nie było w ogóle CV. Jak jakas rekruterka ostatnio do mnie dzwoniła, to potwierdziła, że tak wygląda sytuacja na rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°) a miał już się skończyc rynek pracownika ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)(