Wpis z mikrobloga

Ciężko jest być technikiem na wypoku, bo niemerytoryczna krytyka to normalka. Nie jest to żal, tylko stwierdzenie faktu.
Moje techniczne wrzutki, które postuję mają jeden cel - wizualną prezentację mojego zapatrywania na rynek, bo na tagach giełdowych chyba nie jest to zabronione. Technika traktowana tu często jako wróżbiarstwo, to nie jest w moim mniemaniu przewidywanie przyszłości, tylko właśnie wizualne przedstawienie rynkowych scenariuszy. Na zasadzie jeśli wydarzy się, X, to być może nastąpi Y.
Na podstawie tych scenariuszy sam planuję realne transakcje, mam ich za sobą w tym roku już 267.
W komentarzach często wrzucam też konkretne poziomy wejść, poziomy SL i poziomy TP, ponieważ moje podejście jest czysto spekulacyjne. Gdy nie mam racji, to wychodzę z rynku na stopie, gdy ją mam, to siedzę na trejdzie tak długo jak się da i psycha wytrzyma. Co nieco o tradingu wiem, swoje na rynku przeszedłem i bagaż doświadczeń mam znaczny. Od wchodzenia na lewarze pod lewar i jeszcze kredyt na IPO w 2006 roku po pojedyncze wtopy po kilkanaście k na pozycję gdy "czynnik ludzki" zawodził. To co robię na wykopie, to część rocznego "projektu", który na ten moment jest już bardzo, bardzo mocno do przodu i marzy mi się, żeby zakończyć go sukcesem i pochwalić wynikami zaudytowanymi notarialnie (bo pita i statementy se można w "paincie" zrobić)
Krytykom polecam kilka wpisów - to są różne instrumenty i indeksy, ale cecha wspólna - opis stanu rynku na podstawie wizualnej, bo do tego służy AT. Bez wycen, otoczenia makro itp.

MWIG40 13 grudnia 2021, kurs 5307 - prognoza 4500, kurs dziś 4084 link Zrealizowane
MABION - 13 stycznia 2022 - komentarz przy cenie 59 zł - prognoza spadek do 40 zł - zrealizowane LINK
CDPROJEKT 25 stycznia 2022 - spadek prognozowany do 57 zł - wrzucone przy kursie 172, kurs dziś 94,92 zł LINK
29 stycznia 2022 WIG BANKI + PKO BP - prognoza bessy i zjazdu indeksu WIGBANKI o 60% oraz PKO BP do okolic 21 zł. Kurs WIG banki wtedy 9031 (dziś 5602), kurs PKO BP wtedy 47,21 (Dziś 28,81) więc dość bezpieczne poziomy LINK
SP500 - 19 lutego - komentarz przy kursie 4348 - prognoza 3860 - zrealizowane - LINK
DAX - 20 lutego 2022 - kurs 15028, prognoza spadku poniżej 13500 - zrealizowane LINK
ETHEREUM - 10 czerwca 2022 - kurs wtedy 1735, prognoza spadku 1172 - zrealizowane LINK
Berkshire Hathaway - 10 czerwca 2022, BRK-A kurs 452k, obecnie 412k, BRK-B kurs wtedy 300,8, kurs obecnie 273 LINK
Miedź - 18 czerwca 2022 - kurs wtedy 4,0155 centów/funt, kurs obecnie 3,77 (w realizacji) LINK
Oprócz tego co tydzień publikuję wpisy DAXowe.
Dzięki obserwującym i plusującym. Dostałem nawet wykopową zieoloną odznakę VIP. Życzę sukcesów.
#gielda #inwestycje #smiesznekreski
  • 17
Pzu


@fisek123456: Gdybym miał postawić na to swoją kasę, to postawiłbym na zjazd w okolice 19 do 17 pln. Nie handluję jednak tymi papierami.
To nie jest porada inwestycyjna.
a co z fundamentów za tym przemawia?


@fisek123456: Fundamenty mnie nie interesują, interesuje mnie trend i cena. W trendzie spadkowym trudno stać wbrew rynkowi. Tylko nieliczne spółki to potrafią, a PZU niezbyt się rynkowi opiera.