Wpis z mikrobloga

Nie kupujcie elektroniki w sieci elektroniki użytkowej, która ma w nazwie walutę europejską! Opis był przekolorowany, a produkt fizycznie dał tylko połowę tego, co miało być. Kopię się już z nimi 4 miesiące - kilka razy z serwisem, potem pismami do Działu Klienta, który dosłownie spuszcza w kanał na każdym polu. Polubownie tego nie rozwiążą (brak chęci), grają na zwłokę, mają w nosie argumenty klienta. Korporacyjna ściana. Kupiłeś, masz problem? Truuudnooo, goń się leszczu! Pisma odrzucą, polubowne rozwiązanie sporu odrzucą, a że sprzedają coś, co ma tylko połowę właściwości z opisu...jak widać to nie problem. Producent podkolorował, oni bezmyślnie to powielają. Papier mówi jedno, rzeczywistość drugie - ale to nie problem. Grają na zwłokę, polubowne sprawy się przedawniają, po prostu ściana. Kurna piękne dbanie o klienta. Lepiej robić wizerunek szmaciarza niż dogadać się w sprawie produktu za 150zł. Brawo. Co za kurna beton... #elektronika #informatyka #uokik
  • 23
@maz00rskie_mleko: Celowo nie wspominam, bo wiadomo - napisze się za dużo, a potem cyk, procesik. Śmieszne, ale prawdziwe. Bo szkalowanie opinii. Niby pierdoła, ale powerbanki. Ma być fajna pojemność, a w praktyce jest bita połowa mniej. No i niby wiadomo, nigdy powerbanki nie mają fulla. Ale żeby wciskać pojemość A, pięknie ją reklamować, a w praktyce sprzedawać praktycznie połowę mniej...no to coś nie tak.
Nie kupujcie elektroniki w sieci elektroniki użytkowej, która ma w nazwie walutę europejską!


@Kosiek30: bardzo dobra firma tylko trzeba z nimi walczyć

mi naprawili laptopa, przyszedł dalej niesprawny
wysyłka i wniosek o zwrot ceny, € RTV AGD że będą dalej naprawiać - wysłali na naprawę
pisma, że nie zamierzam odbierać i nie wyrażam zgody na naprawę

w efekcie wydali 2x kasę na naprawę (GPU, a za drugim razem już nie dostałem
@megawatt: Ja zderzam się non stop z pewnym starszym specjalista ds. obsługi klienta. Stwierdzaja, ze nasze stanowisko było takie i takie, nie mamy nic wiecej do dodania. Polubownie nie dolaczaja do spraw w portalu do polubownego rozwiazywania sporow, bo niby cos wyjasniaja w toku. A potem, ze niech pan se idzie do izby handlowej. Ewidentnie nie chca tego rozwiazac i zrobia wszystko, zeby sie czlowiek poddal. Bo polubowne rozwiazanie wymaga wymaga
@tonawegla: u mnie serwis odrzucał, bo wyszedłem z punktu niezgodności produktu z umową. Serwis uważał, że nie ma potrzeby oddawania gotówki, mimo tego, że bateria ma tylko ok. 50% tego, jak marketingowo było sprzedawane. Technicznie z punktu serwisu było OK - a to jak producent i sklep sobie to reklamowali to inna bajka. I krąg się zamyka - sklep się nie poczuwa do niczego, bo serwis wydał opinię. Także możesz kupić
@bbr555: I tu się wymigują, bo uderzam cały czas z tego poziomu. Ale według serwisu nawet to, że ogniwo ma niemal o 47-50% mniej pojemnosci, niż ta, jaka powinna być - to nie problem, bo i tak nigdy tyle pradu ogniwa nie oddaja, a poza tym ochrona przed glebokim rozladowaniem itd. Puszczalem to na serwis 3x, w tym pisalem cale litanie do serwisu. Ze to jest marketingowe klamstwo, ze sorry, ale
@Kosiek30: nie chcą, bo w większość odpuszcza. Kto ma czas się #!$%@?ć, latać po uokikach, sądach, za 100, czy 200 zł? Straty wizerunkowe żadne, bo nawet boisz się napisać jaki sklep. Skoro uważasz że masz rację, to kręć małysza. Napisz co to za firma, jaki powerbank kupiłeś. Jeśli jest tak jak piszesz to nie masz się co bać pozwu. Jak masz czas i cierpliwość to zgłaszaj do uokik i idź do
@Pan_Slon: Powiedzialbym, ze bardzo zachowawczy. Nie mowi sie wprost, wiec nie ma w teorii bezposedniego odniesienia. Dzisiaj wystarczy wystawic negatywny komentarz na Allegro i juz dzwoni obrazony sprzedawca, ze usun ten komentarz bo to i tamto. Tak tez mialem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiec nie ma co mowic za duzo, szczegolnie w sieci - tyle ile wystarczy. Dzisiaj wystarczy byle gowno, a moze sie przypaletac firma za
@Kosiek30: > jak się sprzedaje np. 8000mAh i tak samo reklamuje, od obudowy, przez tytul, po opisy, to jak dostaniesz 4000mAh

@Kosiek30: 8000mAh to pojemność ogniwa 3.7V. Jeżeli ładujesz telefon napięciem 5V to wtedy pojemność wyniesie (8000mAh x 3,85 V) / 5 V = 6160mAh przy 100% bezstratnej konwersji napięcia. Przyjmij efektywność konwersji na poziomie 75% i kończysz z realną pojemnością 4620mAh. Przestań zawracać głowę biednym serwisantom bo nie masz
@Michuy: Dzięki za odpowiedź. To prawda, ale wgłębiamy się teraz w aspekty techniczne. Potrzebna jest nieco inna optyka w tym momencie. Sprzedawany jest powerbank o pojemności 8000mAh. Reklamowany jest tak na obudowie, w tytule, w opisach, wszędzie. A ja jestem klientem...co mnie interesuje fizyczna właściwość baterii. Kupuję to, co jest zareklamowane. Nie ma tyle? No to trzeba napisać, że to ma 4620mAh, a nie udawać, że ma 8000mAh, podkreślać w opisach,