Wpis z mikrobloga

Polecamy wywiad z Grzegorzem Krakowiakiem, uczestnikiem tegorocznej Szkoły Inicjatyw Strażniczych.
Grzegorz zamieszkał w podszczecińskiej gminie Dobra 16 lat temu i już rok później zderzył się z przeciwnościami losu w postaci powodzi zalewającej jego wiejskie osiedle. Od tamtej pory coraz baczniej przygląda się poczynaniom władz gminy zwłaszcza w obszarze dróg, ich oświetlenia, kanalizacji, a także oświaty. Jest informatykiem, co ułatwia mu prowadzenie działającego od 4 lat portalu internetowego www.mierzyn.pl, będącego obecnie niezależnym dziennikiem lokalnym.

Wywiad z Grzegorzem na naszej stronie: https://siecobywatelska.pl/w-pracy-watchdoga-potrzebna-jest-systematycznosc/

Wołam:


Miłego!
__
Szkoła Inicjatyw Strażniczych organizowana jest w ramach projektu “Szkoła Inicjatyw Strażniczych – 2 regiony”. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #mierzyn
  • 18
@Blaskun:

W 2007 roku mnie i moich sąsiadów dotknęła powódź. I zaczęliśmy drążyć, dlaczego tak się stało. Dlaczego małe osiedle w małej miejscowości, nieleżące przy żadnym zbiorniku wodnym, stało przez trzy dni w wodzie. Zaczęliśmy zgłębiać sprawę kanalizacji deszczowej, tego, jak się miejscowość rozwija i zaludnia, jak wygląda sprawa mediów (głównie kanalizacji). Wtedy też zaczęły się działania może bardziej badawcze niż strażnicze. Rozpoznawałem temat i jak się mówi – im dalej