Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 147
Pijcie ze mno kompot. Myślałem że to wskaźnik w aucie mi nawala, a jednak na stacji wyszło że nie.
Spalanie na poziomie 4,5L/100 km w dziewiętnastoletniej cytrynie picasso.
Mialem sporo trasy tym razem, ale 15km szybciej i spalałem litr więcej.
W sumie to na tej jeździe, zaoszczędziłem więcej niż obajtek chciał dać za zainstalowanie swojej apki ( )

#chwalesie #citroen #spalanie
Zdjęcie poglądowe
Kulek1981 - Pijcie ze mno kompot. Myślałem że to wskaźnik w aucie mi nawala, a jednak...

źródło: comment_1656566897MMwuKgTHslTBJHOplwJXD9.jpg

Pobierz
  • 87
@Koichi: Z reguły większość aut ma taka magiczna granice ze po przekroczeniu 100-110 zaczyna palić o wiele, wiele więcej.
Aczkolwiek przy dłuższej podróży to prędkość 110 jest bardzo wygodna. Nigdy nie rozumiem ludzi którzy jad nad morze cała rodzina i gonią 160 albo o więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) To już trzeba być naprawdę skupiony i wg mnie jest nieekonomiczne.
@Kulek1981 tempomat zazdroszczam, ja jako głupi kupujący swój samochód wybrałem corsę D z kierownicą z przełącznikami zamiast tempomatem ehhh. Ale zobaczymy teraz trasę bo coś mnie za dużo ona spala
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@lubielizacosy: Hihi, to ostatnie modele sprzed dwumas, a wtryski są w nich chyba z tytanu, bo w swoim robiłem ostatnio 4 lata temu wyłącznie regulację.
@paww: tempomat to siła, nawet ten najbardziej podstawowy, zwłaszcza na autostradach.
@Bartisss: No właśnie w tym aucie nic się nie psuje. Nie pamiętam już kiedy wymieniałem w nim coś poza typowymi paskami czy olejem. Lata temu miałem scudo, to co kilka tysi musiałem zmieniać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krzysztof53647: miałem VW Tourana z 1.9TDI potężne 101KM. Do 110km/u palił jeszcze znośnie. Powyżej tej prędkości ciężko było zejść poniżej 8L. Dodatkowo strasznie głośno w środku.
No i fakt Polskie autostrady to patologia dlatego jazda nawet 140km/h często jest męcząca i wręcz niemożliwa. Prawym jadą ciężarówki a na lewy wbija budowlaniec w Renault Masterze i wyprzedzają się przez 2 kilometry.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czill23: drążek ma luz max 1 cm, więc naprawdę tragicznie nie jest.
Mam też sprawny drążek więc, nie buja się jakoś niesamowicie na zakrętach, jeżeli nie jadę załadowany do pełna.
A akumulator w tym miejscu jest nawet spoko, zwłaszcza w zimie ( ͡º ͜ʖ͡º)