Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny

Miesiąc temu sprawdziłem ofertę sprzedaży nowo budowanych mieszkań w mieście obok mnie (powiatowe 100 k mieszkańców) na przykładzie jednej inwestycji która już fizycznie stoi.
Miesiąc temu wyglądało to tak:
4 rezerwacje
17 sprzedanych
24 dostępne

Dzisiaj wygląda to następująco:
4 rezerwache
17 sprzedanych
24 dostępne

Za miesiąc napiszę czy cos im się ruszyło.
  • 19
@krossmaker: Jeszcze ma znaczenie konkretny temat, bo u mnie w mieście za budowanie bloków zabrał się typek, któremu materiałów nie sprzedają jak nie płaci gotówką bo taki niewiarygodny. ;) Przez kilka lat wybudował cały jeden.
@krossmaker: tez bede tak robil dla 2 inwestycji, ktore rozpoczely sprzedaz w czerwcu, w jednej już poszło 17 mieszkan i zostało 54, w drugim w 2 tygodnie poszło 7 mieszkań na chyba 90
@krossmaker:
to co jest na stronach deweloperów to bardzo często iluzja. W Krakowie u jednego z dewów, którego monitorowałem, wyglądało to tak, że czasami liczba sprzedanych mieszkań była mniejsza w kolejnym miesiącu, a inne mieszkania oznaczone jako zarezerwowane a inne jako wolne. Widać było po prostu manipulacje, że dużo sprzedanych i rezerwacji, a tylko kilka mieszkań wolnych, co miało jakąś presję wywołać u kupujących.
@krossmaker: Wystarczy spojrzeć na jedno źródło danych - zdolność kredytowa. Doskonale widać jakim mitem były te tysiące ludzi kupujących „za gotówkę”.