Wpis z mikrobloga

#play #roaming #internet #telefony
Znajomi są na wakacjach w Chorwacji i przez większość czasu ich telefony nie łączą się z siecią - całkowity brak zasięgu. Gdy jechali przez Czechy i Austrię, to z zasięgiem nie było problemu - czasami z opóźnieniem, ale telefony łączyły się z siecią i był dostęp do internetu. Również na trasie, już w samej Chorwacji, internet na pewno działał (udostępnili mi np. lokalizację w Google Maps i widziałem poruszające się ikonki, więc internet z pewnością mieli).
Natomiast od kiedy są na miejscu, to przez większość czasu tracą zasięg - czasem się pojawia np. po restarcie telefonu, ale po chwili znika.

W komentarzach screenshoty z ustawień w aplikacji i z telefonu.
Co jakiś czas zasięg się pojawia i po chwili znika - wtedy jest to sieć A1. Próbowali też wyszukać ręcznie sieć, a nie automatycznie, ale pojawiały się komunikaty widoczne w screenshotach (jak widać, z siecią Tele2 nie udało się połączyć)

Próbowali też przełączyć preferowany tryb sieci z 4G na 3G, ale to nie pomogło.

Obydwoje mają prepaidy w Play, jedna osoba w tafyfie "odNowa", druga w "Play Na Kartę". Obydwoje mają też telefony Xiaomi Mi A2 Lite.
W aplikacji PLAY24 pisali też na czacie i konsultant powiedział, że "wszystko powłącza" i żeby wyłączyć i włączyć telefon za 20 minut. Po tym restarcie sieć na chwilę się pojawiła i znów znikła.

Co roku jeżdżą do Chorwacji i jedynymi problemami zawsze było to, że trzeba było chwilę poczekać na sieć po przekroczeniu granicy nowego kraju, ale na miejscu nigdy problemów nie było - od lat sa w play i mają te same telefony.
  • 15
@maciekrzezawa: Może ich katy Sim nie ja już obsługiwane?
8 lat temu jak byłem w Tunezji to jeden z poznanych na miejscu Polaków miał tak ze nie działał mu Sim. Po wyciągnieciu okazało się ze dalej ma Sim z Idea.
Co ciekawe na codzień mieszkał w NL i tam mu ta Polska karta działała.
Okazało się ze Tunezja zlikwidowała właśnie obsługę starych kart.
Co do ustawień telefony itd to telefon powinien
@Krzysztof53647: karty SIM są normalnie obsługiwane - tak jak napisałem powyżej, roaming działał normalnie w Czechach, Austrii, Słowenii i również pierwszego dnia w Chorwacji, gdy jechali dopiero na miejsce pobytu. Problem pojawił się dopiero, gdy spędzili pierwszą noc w hotelu.
Poprosiłem ich, żeby napisali na czacie w aplikacji Play24 i opisali problem. I konsultant napisał, że włączy im możliwość łączenia sie z innymi sieciami komórkowymi, nie tylko z A1. To pomogło,
maciekrzezawa - @Krzysztof53647: karty SIM są normalnie obsługiwane - tak jak napisał...

źródło: comment_1656939739oO951vViAiFxLYyKwS7iho.jpg

Pobierz
@maciekrzezawa: Ale to normalne ze play ogranicza łączenie się z innymi sieciami, bo jak nie ma tam sieci macierzystej albo jakiejś z umowami to musi opłaty robic.
Co do prędkości internetu to akurat fakt. Rodzimi użytkownicy zawsze są lepiej traktowani niz wakacyjni obcy. Swój jest na długi okres i płaci, a taki wakacjusz tylko pokorzysta i spada.
Aktualnie siedzę nad polskim nożem i uzeramnsie z lte z playa. Max 2 kreski
@Krzysztof53647: ale ja przecież pisałem od początku, że mieli internet pierwszego dnia w Chorwacji, gdy jechali na miejsce. Dopiero gdy zameldowali się w hotelu w Dalmacji i tam spędzili noc, to przestali mieć zasięg. Więc problem z kartą SIM to całkowicie błędna diagnoza i marnowanie na nieistniejący problem. Jest baaaaardzo mało prawdopodobne, że karta SIM działała w tym roku Czechach, Austrii, Słowenii, w poprzednich latach również na Słowacji, Węgrzech i w