Wpis z mikrobloga

Po zakupie nowego sprzętu raczej zagoszczę na stałe na tagu #simracing bo #xplane i #msfs trochę mnie zawodzą na co dzień i potrzebuję jakiegoś powiewu świeżości którego #dcs też mi nie da. Do #iracing już miałem 'hobbystyczne' podejście zimą teraz chyba czas przejść na 'zawodowstwo' ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No więc witam i o zdrowie pytam ( )
newerty - Po zakupie nowego sprzętu raczej zagoszczę na stałe na tagu #simracing bo #...

źródło: comment_1656616502Ig4bsRCHIsYXDJCFykRze5.jpg

Pobierz
  • 13
@newerty: ja chciałem kiedyś budować system itd, ale nie wiedziałem czy się wciągnę. To poszedłem na "Symulator" z simucube, full motion, 3x monitor, iracing xD powyrywało mi ręcę i się obraziłem. Profit taki, że nie kupiłem żadnej kierownicy
@cohontes: nie no ja miałem kiere wcześniej. Chyba 10 czy 15 letniego Logitech'a DFGT. Coś tam sobie for fun już dużo wcześniej jeździłem w różne race simy. W iRacing się zagrywałem w grudniu 2021 i styczniu 22. Podobało mi się bardzo. Później w lutym miałem mniej czasu i wolałem latać, ale od kiedy poszedłem na statek, tzn. od marca, mam kryzys latania. MSFS wkurza mnie niemiłosiernie a XP12 jeszcze nie ma
@newerty: też poluje na tą bazę,chociaż opinie są różne, te pedały,które kupiłeś niestety często padają, na grupie Fanatec na redit prawie codziennie widzę posty ludzi, którym a to gaz nie działa a to hamulec wariuje. Niby taka firma a zrobili gaz na gównianym potencjometrze. Tyle się naczytałem, że w końcu kupiłem tlcm.
@Spejsonik: Od czegoś jest gwarancja ( ͡° ͜ʖ ͡°) A bazę jeżeli chcesz kupić nową to nie sugeruj się tym że nie ma jej na sklepie fanateca. Ja też początkowo zamówiłem tylko zestaw ze zdjęcia bez bazy. Mówiono mi że to błąd bo zanim fanatec zacznie ją ponownie sprzedawać to będzie październik/listopad. Napisałem maila na support że potrzebuję jednej sztuki takiej bazy i zapytałem kiedy mają wznowić
@newerty: 8nm to były dość długo dostępne na europejskim sklepie, ale, że w moich żyłach płynie sok z cebuli to bym wolał 5nm a boost kit sobie za 100zł zrobię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może gdzieś na jakimś ebay się uda wyrwać, na razie mam csw 2.5 a z opinii i filmików na YT większość mówi, że nie ma jakiejś dużej różnicy, więc nie mam parcia na
@Spejsonik: też wolałem 5nm bo tańsze, ale skoro 5tki nie ma i coś mi się wydaje że już nie będzie to kupiłem 8nm. Też mnie boli 150euro dopłaty za zasilacz, co daje ponad 200euro za zasilacz bo słabszego nie ma w pakiecie 8nm. Scam jak #!$%@?, ale mówi się trudno. Jak mnie fanatec na pieniądze nie wyrucha, to zrobi to nvidia, intel czy ktokolwiek inny (,)
@newerty: a to dziwne, że nie ma słabszego w zestawie, myślałem, że wysyłają 5nm normalny zestaw ze zwykłym zasilaczem i oddzielnie w pudełku samego boost kita. Też mi się wydaje,że prędko o ile w ogóle 5nm nie zobaczymy w sprzedaży jak się okazało, że można zrobić taki zasilacz samemu. Fanatec to taki Apple w simracingu xD
No ale są fanboye co i 1500€ płacą za samą obręcz, czego już nie rozumiem
@newerty: Sam mam od 13 lat DFGT, i stwierdziłem że przyszedł czas na zmianę. Ale że z simracingiem lubię się w kratkę (nie jeżdżę przez miesiąc żeby potem dzień w dzień przez kilka godzin jeździć jakieś Touge w AC albo F1).
Tylko że będę zmieniał na biedniejszą warsję, najpewniej jakieś T300/T248