Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szukam roweru dla dzieciaka. 12 lat, wzrost 170, trochę nadwagi. W oko wpadło mi to:

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-cross/rower-indiana-x-cross-4-0-m19-czarny-2022

Warte to coś? Szukałem czegoś w budżecie 1500-1600 zł, ale nie udało mi się znaleźć czegoś, co nie byłoby ma wolnobiegu.

No i jest kwestia hamulców. Mamy tu dość górzysty teren, sporo górek 10%, więc pomyślałem że może lepiej kupić z hamulcami hydraulicznymi. Tylko czy łatwo coś takiego utrzymać samemu? Czy wymaga to jakichś dodatkowych czynności przy wymianie klocków na przykład?

Ewentualnie jakieś inne propozycje w podobnym budżecie?

#rower
  • 12
@Paczek_w_masle klocki wymieniasz w 5min banalnie proste. Zanim trzeba wymienić płyn to młody już rozwali ten rower. Mam identyczne hamulce mam ponad 100kg i dają radę co prawda na lepszych klockach ale hamulce są ok. Ogólnie nie licząc pewnie wagi to rower ok
Tylko czy łatwo coś takiego utrzymać samemu? Czy wymaga to jakichś dodatkowych czynności przy wymianie klocków na przykład?


@Paczek_w_masle: Tak, bardzo łatwo.
Klocki są tanie.
Wymiana klocków polega na wyjęciu zawleczki, wyciągnięciu klocków, rozepchaniu tłoczków (można użyć noża albo łyżek do opon), włożeniu nowych klocków i zawleczki.
Tyle.
Płyn/olej - mam od dobrych 3 lat ten sam i jeszcze nie ruszałem.
@Paczek_w_masle: jeżeli mówimy o tych widełkach cenowych to kupno roweru w trakcie sezonu, a precyzyjniej w lecie to jest najgorszy moment ze względu na okres najwyższych cen, jeżeli tylko można to rower brałbym najlepiej w sezonie letnio / zimowym
@Paczek_w_masle: tutaj masz z kodem rabatowym za 2199zł https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-cross/rower-indiana-x-cross-5-0-m19-czarno-brazowy-2022?utm_medium=linktxt&utm_campaign=2022.06&utm_source=fCAdkEcDcq&utm_content=2381265
(kod rabatowy do wklepania RL3006-030722 )

różnica między tym co Ty wysłałeś a co tutaj wystawiłem to nowszy model przedniej przerzutki, przerzutka
@lktr1: No w styczniu jak kupowałem rower to wystarczyło kilkanaście minut i dostawa się rozchodziła. W kilku rowerowych to nawet nie wystawiali rowerów, bo wszystko było sprzedane w momencie wysyłki z magazynu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
poza sezonami też?


@lktr1: jak kupowałem swój rower na wiosnę (a oglądałem wcześniej), to w sklepach jeszcze nie było rowerów z nowego rocznika, a z poprzedniego resztki w skrajnych rozmiarach. Jak coś zaczęło się pojawiać, to schodziło bardzo szybko.

Liczyłem się z tym że teraz jest drogo, ale biorąc poprawkę na inflację, że być może jednak opłaca się kupić w środku sezonu. Rynek wszystkiego jest zachwiany i nawet jeśli nie zyskam