Wpis z mikrobloga

Miał ktoś problem z napędem blu ray? Ostatnio u mnie coraz częściej nie chce czytac płyt tzn. słychać jak się dławi po czym wyrzuca konsola informacje o dysku niemożliwym do odczytu. Pomaga przechylenie konsoli do pozycji poziomej i delikatne postukanie w napęd ale to nie jest rozwiązanie długoterminowe xD
Mam jeszcze pół roku gwarancji i zastanawiam się czy oddawać na nią czy nie. Dodam, że problemy pojawiły się od czasu tej ich aktualizacji, która w teorii miała obniżać szybkość napędu i zmniejszać jego głośność.
#ps5
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@d3cybelek: nie spotkałem się jeszcze z problemem z napędem, ale jak kupowałeś w PL to sytuacja jest raczej prosta - reklamuj albo u Sony (do 12mc) albo u sprzedawcy (do 24mc), bo to ewidentnie wadliwy egzemplarz a nie coś normalnego.
@greven: w ME w grudniu 2020, zawsze napęd wył głośno na starcie jak była wsadzona płyta i wszystko było git a teraz wydaje dźwięki ciągłego pikania i próby wczytania dysku ale nie przechodzi w to charakterystyczne wycie które potrafiło ruszać konsolą przez co płyta się nie wczytuje XD
@d3cybelek: W EU masz zawsze 24mc gwarancji, więc idź z tym do MM. Jeżeli zrobią po macoszemu i problem pojawi się znowu, to przy drugiej reklamacji możesz wybrać czy chcesz naprawić, wymienić sprzęt na nowy, a nawet zażądać odstąpienia od umowy.