Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie zwalanie inflacji na ten marny, praktycznie nieistniejący w Polsce "socjal".
Nie, to nie "socjal" ją wywołał.

Wywołał ją głównie darmowy kredyt i tarcze covidowe dla polackich pseudoprzedsiębiorców, którzy zamiast na inwestycje, #!$%@? wszystko na konsumpcję i spekulację kurnikami...

#antykapitalizm #bekazprawakow #bekazlibka #bekazprzedsiebiorcow #bekazkonfederacji
throwaway2137 - Śmieszy mnie zwalanie inflacji na ten marny, praktycznie nieistniejąc...

źródło: comment_16566683583nIpYDOnMSlOihdHiNjwDt.jpg

Pobierz
  • 31
@throwaway2137: fajnie wyszedł ten covidocyrk napędzany przez ludzi oświeconych "nauką". Szkoda, że tak boleśnie się przekonujemy jakie skutki przynosi taka histeria. Najlepsze jest to, że gość u którego pracowałem dostał kilkaset tysięcy zł z tytułu tarczy na które ja pracuję wiele lat a obroty w firmie realnie mu nie spadły xD Kupił sobie znaczną część mieszkania nad morzem za te kasę
praktycznie nieistniejący w Polsce "socjal".

Nie, to nie "socjal" ją wywołał


@throwaway2137: No tak, bo lewicowi "ekonomiści" patrzą na to przez pryzmat porównania kwot do innych krajów. Niczym to się nie różni od pisowskiego #!$%@?, że inne kraje mają droższa benzynę po przeliczeniu na złotówki.
Wiadomo, że przedsieborca tym złym, ciekawe gdzie by wszyscy pracowali gdyby nie to zło wcielone przedsiębiorcy i korporacje, bo jakoś nie widzę żeby powstawały wymarzone utopijne
@throwaway2137: wywołały ją obsrane majty Szumowskiego który z tą cała banda debili zrzucili bombę atomową pieniędzy w momencie gdy na covid chorowało 15 osób w tym kraju z gówna i kartonu.

Kto mógł się spodziewać, że inflację #!$%@? w kosmos? Wszyscy, włącznie z PiSem, ale duża inflacja to dużo kasy z podatków więc więcej kasy na propagandowe wydmuszki w stylu 14 emerytury. Naprawdę nie trzeba mieć Nobla z ekonomii aby to
@throwaway2137: niezły fikoł, #!$%@?... basic fact: inflacja jest zjawiskiem monetarnym... tymczasem za rządów pisu wprowadzono do polskiej gospodarki masę pustego pieniądza w formie: a) wydatków budżetowych, b) kredytów na ujemnej stopie procentowej... na co konkretnie te pieniądze były wydane ma znikome znaczenie z punktu widzenia inflacji - liczy się fakt wpuszczenia pustej gotówki do gospodarki, który musiał skończyć się inflacją... a debile którzy pokazują Niemcy i inne kraje, niech się lepiej
Nie, to nie "socjal" ją wywołał.


@throwaway2137: Wywołał kryzys fakt, że za pieniądzem nie idzie praca. Tani kredyt to darmowy pieniądz jak socjal.
A kase z 500+ dawno można był o kończyć 3 elektrownię atomową i mieć #!$%@? na co2
Do tego wora należą tarcze wszelkiej maści, tani kredyt, 14,15 emerytury, 500+ i inne.