Wpis z mikrobloga

Jak wygląda odwrót ukraińskich wojsk panc-zmechu przed ostrzałem artyleryjskim.

To tak jakby ktoś myślał, że pod ostrzałem z artylerii pociski spadają na dany teren z częstotliwością pocisków z broni maszynowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fajnie też widać, że prawdziwe, wielodniowe działania zbrojne nie są tak sterylne jak w Call of Duty, gdzie żołnierze biegają tylko z bronią i amunicją. Te zgrzewki napojów butelkowanych bardziej mi pasują wizualnie do jakiegoś filmu dokumentalnego o żniwach na wsi, a nie do filmu z działań zbrojnych, no ale na Ukrainie przecież też są upały a chłopaki coś pić muszą i są na froncie.

#ciekawostki #wojsko #wojna #rosja #ukraina
s.....i - Jak wygląda odwrót ukraińskich wojsk panc-zmechu przed ostrzałem artyleryjs...
  • 6
Nie powinno być tak że najpierw strzela jedno działo,a jak się wstrzeli to reszta bierze te same nastawy i strzela potem dużą salwę co kilka sekund?

Czy to taktyka na okopy a nie jadące pojazdy?


@Yelonek: wstrzeliwanie się tam też na pewno stosują, ale z drugiej strony właśnie nie ma sensu stosować zmasowanego ostrzału na uciekających w luźnym szyku żołnierzy pod pancerzem. Takie ostrzały stosuje się na stacjonarne fortyfikacje, które stoją