Wpis z mikrobloga

#elektronika #diy #mechanika #mechanikasamochodowa

mam tego typu kompresorek tylko taki najtanszy chinski za 20zl
https://allegro.pl/oferta/mini-kompresor-sprezarka-pompka-samochodowa-12v-11823544511?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_opony_i_felgi_pla_ss&ev_adgr=Opony&ev_campaign_id=14469707178&gclid=CjwKCAjw_ISWBhBkEiwAdqxb9l9AAIYTfbuY_3BYxVa3iVveYhjUzC1t9CfYlSC_MyP_juBhBtro4RoCMyoQAvD_BwE

Sądzicie, że jak przerobie sobie na zasilanie 230V to nada się on np. przez igłę do pompowania piłki/innej większej końcówki jako źrodlo sprężonego powietrza do np.przedmuchiwania? Nie mam żadnych wiadomości odnośnie jego wydajności itp.
  • 5
przez igłę do pompowania piłki/innej większej końcówki jako źrodlo sprężonego powietrza do np.przedmuchiwania?


@Wojtas_elo: zapomnij, po peperowych poradach aż znalazłem tą igłę do pompowania i próbowałem w samochodzie, to dopiero przy odpalonym silniku coś tam zaczęło zauważalnie dmuchać, a kompresorek mam nawet większy od tego plastikowego gunwa. One się nadają tylko do pompowania, cylinder ma za małą pojemność do czegokolwiek innego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wojtas_elo: miałem taki przerobiony na aku od wkretarki. Kolo rowerowe, piłkę, jakiś nie duży materac/kółko do basenu napompowało. Kolo samochodowe powiedzmy, też ale trwało to bardzo długo. Przedmuchać cokolwiek nie było szans.
Sądzicie, że jak przerobie sobie na zasilanie 230V to nada się on np. przez igłę do pompowania piłki/innej większej końcówki jako źrodlo sprężonego powietrza do np.przedmuchiwania?


@Wojtas_elo: będziesz potrzebował dużego i bardzo wydajnego zasilacza, tolerującego "ciężki" rozruch silniczka takiego kompresora, a finalnie otrzymasz słabiutki kompresorek mogący pracować góra kilka minut non-stop. Szkoda zachodu.