Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zarabiam w euro. Obecnie mam około 140k euro oszczędności i 150k w PLN na koncie oszczędnościowym na 6,3%.
Uprzedzam od razu, że inwestuję i staram się chronić przed inflacją.
Mam około 500k w giełdzie (akcje USA, UK, PL, etfy all world) i z 30k w ROD więc nie oczekuje odpowiedzi w stylu wrzuć na giełde / EDO.

Euro dobija do 4,80.
Dobrym pomysłem będzie spieniężenie teraz części euro i wrzucenie na to konto oszczędnościowe / lokatę? Ile byście wymienili? Czy lepiej nie ruszać tych eurasów bo żeton z orzełkiem będzie jeszcze mniej warty?

Moim problemem jest to, że być może w perspektywie roku lub dwóch lat będę potrzebować tych pieniędzy.

wiem że zaraz usłyszę

Potwierdzam byłem tymi oszczędnościami


Lub

all in w czempiona JSW / Bumech / Palantirek


Albo

Hehe masz takie pieniądze a pytasz na wykopie


Ale pytam serio. Mimo śmieszków, wierze że są tu osoby które będą w stanie przedstawić normalnie swój pogląd na moją sytuację :)

#it #programista15k #programista25k #inwestycje #inwestowanie #etf #gielda #gpw #nbp #ike #ikze #euro

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c6be528f6c406f2ddd9e91
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 69
@AnonimoweMirkoWyznania: wszystko zależy od tego jaki jest twój cel, jeśli zabezpieczenie przed inflacją to raczej bym trzymał to dalej w zagranicznych akcjach. Nikt nie jest w stanie przewidzieć z pewnością jaki będzie kurs złotego. Oczywiście eksperci wykopowi doradzą Ci, że złotówka zaraz pójdzie do złomu, ale pewnie nawet 5% z nich nie postawiło shorta na złotówkę, a opinie wygłaszane na wykopie nic nie kosztują. Jeśli nie są Ci te pieniądze potrzebne
@AnonimoweMirkoWyznania: Raczej spodziewaj się postów w stylu "nie ściemniaj, gdybyś miał takie pieniądze nie siedział byś na wykopie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłoby wrzucenie euro w 4letnie obligacje indeksowane inflacją. Kara za sprzedaż przed czasem to 0.7% wkładu więc miałbyś je cały czas dostępne.