Wpis z mikrobloga

Potrzebuję wysłać całkiem dużą przesyłkę (100x35x30), a tak właściwie dwie (kolumny głośnikowe), natomiast konieczna jest możliwość odbioru w punkcie. Patrzyłem Pocztex, DPD i innych kurierów i nie znalazłem żadnego, który umożliwiałby wysyłki do punktu takich dużych paczek (np. w pocztex możliwe jest to tylko do najdłuższego wymiaru równego 70 cm).
Czy coś przeoczyłem? Czy znacie jakąś firmę, która ma taką opcję dla takich paczek?

#kurier #pocztapolska #dpd #inpost #dhl
  • 9
@AdiLDZ: Zazwyczaj tylko na sortowni można odbierać takie przesyłki, żabki i inne takie punkty nie przyjmują dużych paczek.

W DPD masz sieć punktów miejskich DPD pickup, tam bez problemu obsługują duże paczki, ale to nie może być sklep spożywczy z umową z DPD, a musi mieć w nazwie punkt miejski DPD i jest przez nich prowadzony.

Ewentualnie kurier pocztex do domu -> odbiorcy nie ma w domu -> awizo -> odbiór
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AdiLDZ:
Możesz wysłać Pocztą (jako Paczka Pocztowa) na Poste Restante (odbiór w placówce). Wadą jest brak info o przesyłce, więc odbiorca musi się dopytywać lub sprawdzać w emonitoringu.
Możesz wysłać Pocztą (jako Paczka Pocztowa) na Poste Restante (odbiór w placówce). Wadą jest brak info o przesyłce, więc odbiorca musi się dopytywać lub sprawdzać w emonitoringu.


@pcela: Z tego co się orientuję, to odbiór w punkcie którym jest placówka pocztowa umożliwia odbiór przesyłek o takim samym maksymalnym gabarycie, jak u kuriera. W żabkach i na Orlenach tylko do XL, a w automatach do L.
@AdiLDZ: Sprawdziłem, taki gabaryt tylko pod adres. No ale możesz wysłać Poste Restante, albo normalnie na adres i w adnotacjach dla kuriera napisać, że "awizować bez próby doręczenia na UP". Koszt 31zł za sztukę na SendIT.pl albo około 37zł jak nie masz drukarki (+6zł za ewentualny odbiór przez kuriera) na druku PP, tylko wtedy przypilnuj, żeby osoba w okienku wpisała do systemu numer odbiorcy!

Wadą jest brak info o przesyłce


@
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piker:
Poste Restante jest tylko dla usługi powszechnej (sama usługa Poste Restante jest usługą powszechną).
Niestety przy usłudze odbiór w punkcie i jak to UP też jest max XL.
@pcela: Wiem, ale poste restante nie jest nigdzie w systemie rejestrowane, więc na 99% przejdzie. Adresowałem tak Pocztexa kiedyś. Dla Poczty to w sumie czysty zysk, bo płacisz za doręczenie pod adres, a etap doręczenia (najdroższy) jest pomijany. ( ͡° ͜ʖ ͡°)