Wpis z mikrobloga

Pomocy Mirki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mam problem z oklejeniem lamp. Lampy w furce trochę zżółkły i postanowiłem je odnowić. Znalazłem poradnik na Youtube (klik! <--- link do niego). Po papierze ściernym wypolerowałem lampy i wyczyściłem je izopropanolem. Zacząłem nakładać folię (nie robiłem formatki) (folia taka jak tu) . Jednakże nie udało mi się tego zrobić, przy dwóch próbach zawsze zostawało mi za dużo folii w miejscu zaznaczonym na obrazku.
Podczas pierwszej próby folia wylądowała na środku a następnie rozprowadzałem ją na boki. Drugim razem nakładanie zacząłem od strony grillu, dobrze przytwierdziłem w tamtym rogu dobrze folię, następnie naciągnąłem na środek i górę, a w miejscu zaznaczonym na czerwono już nie mogłem bo zostawał ogromy nadmiar (ok. 5cm) i aby przykleić ją niżej musiałbym odkleić tą na górze i próbować, ale wtedy zostałby nadmiar na górze.
Pomagałem sobie suszarką, roztwory wodne to: jedna flasza z koncentratem z zestawu i druga flaszka z izopropanolem 30%.

Potrzebuję również kupić dobrą folię - ma ktoś jakąś rekomendację od siebie?
Macie może rady od której strony zacząć oklejać następnym razem lub jak to inaczej zrobić? Myślałem by kupić SPPF.
W załączniku kształt lampy i mapka jak wyszło nakładanie folii (nie zrobiłem zdjęcia, bo bardzo się zirytowałem i zerwałem ją po 40 minutach walki). Spróbuję zwłoki tej foli założyć i dodać zdjęcie tego nadmiaru - może wtedy bardziej to rozświetli sytuację.

p.....r - Pomocy Mirki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mam problem z oklejeniem lamp. Lampy w furce troc...

źródło: comment_16573744937l0kq4ThGrhFiF22NAHG9x.jpg

Pobierz
  • 3
Potrzebuję również kupić dobrą folię - ma ktoś jakąś rekomendację od siebie?


@p.....r: do takiego oklejania to bierz markową folię, taką badziewną to będziesz tylko marnować materiał i się wkurzysz ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak weźmiesz taką 3M to będziesz w szoku, jak to się ładnie klei.
A najwygodniej wziąć od firmy, która wytnie Ci dedykowaną formatkę, np. tutaj są do reflektorów wielu popularnych modeli: https://chronlakier.pl/