Wpis z mikrobloga

#tusk #kaczynski #bekazpisu #bekazpo #bekazlewactwa

Mirasy, jesteśmy zgubieni. Morawiecki z Kaczyńskim to już wiadomo 500+, 300+, 13/14 emerytura, wyższe podatki itd.
Dla części Mirków D.Tusk miał być zbawieniem ale nasz liberał jednak stwierdził, że mieszkanie prawem nie towarem i 4 dyniowy dzień pracy jest okej xD

Zapraszam fanów obu stron do spierania się kto ma gorsze pomysły, a ja z boku jako wyborca konfy będę siedział z popcornem i płakał nad losem biednej Polski kroczącej droga Grecji
  • 6
@93michu93: dlaczego Grecji ? Tam jest całkiem inna historia. Czemu nie porównasz tego do Norwegii czy Islandii gdzie ludzie pracują mniej a mądrzej ? XD Jakbyś nie zauważył bogatsze państwa mają również wyższe podatki ...
Czemu nie porównasz tego do Norwegii


@neuwerg: sprawdziłem Norwegię - 40 godzin pracy tygodniowo. Islandii już mi się nawet nie chce bo jest podobnie. Ciekawe, że prywatne firmy nie wprowadzają 4 dniowego tygodnia pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przecież jeśli mają tyłu kontrolerów, tylu ludzi od jakości, a jednak utrzymują 5 dniowy tydzień pracy to chyba jednak teoria, że ludzie w 4 dni zrobią tyle samo nie
@neuwerg: a sprawdziłem i Islandię. Robili jakieś testy, dali prawo do 35-36 godzinnego tygodnia pracy (Tusk idzie dalej xD) ale z tego co wyczytałem to jest głównie prawo, a w rzeczywistości i tak pracują normalnie 40 godzin ale zastanawia mnie to jak prywatne firmy jeszcze nie odkryły, że lepiej gdy ich ludzie pracują po 32h w tygodniu, a nie 40.