Wpis z mikrobloga

Ehh uwielbiam sobie wracać to zdjęć z pierwszego sezonu jak zainteresowałem się uprawianiem czegokolwiek na balkonie xD. Ile to radochy daje i satysfakcji, ile dyskusji się przeprowadziło na tagu. Prawie 7kg zebranych papryk i łączna ilość 24 krzaków i 18 odmian.
300l ziemi wtargane żeby to poprzesadzac, na jedno podlewanie 3 konewki wody (konewka 10l), podczas upałów X2, a czasami X3.
Jak ktoś się zastanawia nad tym czy warto, to warto. Może nie zwróci się to z ekonomicznego punktu widzenia ale w moim przypadku to nigdy nie miało większego znaczenia :D

#ogrodnictwo #rosliny #hobby #chilihead
Pobierz
źródło: comment_1657465703WrJOHh9vfRbfh0FWxf1qOs.jpg
  • 11
@picasssss1: Dopiero zaczynam zabawy balkonowe ale zazdraszczam! Co prawda na bardziej będę w zioła szedł ale może i paprykę w przyszłym roku posieje.
@clas: ja z papryką mi to tak w jednym roku wyskoczyłem, w tym np. dodałem ogórka, selera, szczypior, marchewkę, 3 różne odmiany pomidora, słoneczniki, trawę cytrynową, miechunke pomidorową i arbuza :D
@clas: ja z papryką mi to tak w jednym roku wyskoczyłem, w tym np. dodałem ogórka, selera, szczypior, marchewkę, 3 różne odmiany pomidora, słoneczniki, trawę cytrynową, miechunke pomidorową i arbuza :D


@picasssss1: Do czego jest trawa cytrynowa?
Słonecznik? Why?
@clas: może być do ryb np, albo sałatek ma taki limonkowy smak i wydaje mi się że będzie pasować. Bo sama w smaku jest super.
Słonecznik to tak ło wysialem ale rośnie ogromny już :D
@clas: może być do ryb np, albo sałatek ma taki limonkowy smak i wydaje mi się że będzie pasować. Bo sama w smaku jest super.

Słonecznik to tak ło wysialem ale rośnie ogromny już :D

@picasssss1: Nie znoszę limonki ale różowa lubi. Jaki jest okres siania tej trawy? Jest jeszcze sens? Chociaż to trwa to mam nadzieje ze nie będzie problemu.
A słonecznik to wiadomo ze wielkolud!
@picasssss1 wiem o czym mówisz.

Nasz 1 sezon na wyremontowanym tarasie.
Pomidory, zioła, truskawki, papryka, ogórki.

Wszystko rośnie, jedno gorzej drugie lepiej ale radocha z patrzenia dzień w dzień nieoceniona :)