Wpis z mikrobloga

Ludzie, którzy wykorzystują wołyń do siania nienawiści fermentu zasługują na odebranie im obywatelstwa i kopa przez wschodnią granicę. To była tragedia, do której doszło podczas 2 wojny światowej pod okupacją nazistów, pamięć ofiar jest co roku upamiętniana przez polski rząd a także przez ukraińskich oficjeli więc to nie jest tak że każdy zapomiał.
Niedawno Ukraińcy wyremontowali i uporządkowali groby ofiar rzezi wołyńskiej, o czym żaden ruski troll nie wspomni.

https://www.stefczyk.info/2022/04/20/ukraincy-uporzadkowali-groby-ofiar-wolynia-to-dowod-wdziecznosci-dla-polakow/

Ukraina dzisiaj jak i sam naród nie jest dla nas wrogi, wręcz przeciwnie są mega wdzięczni za okazaną im pomoc ale też wdzięczni za to, że daliśmy im możliwości studiowania i pracy w europie jeszcze przed wojną.

Rosja natomiast nadal jest wobec nas wroga, jak była tak jest i prawdopodobnie będzie, dodatkowo sami rosjanie robią sobie żarty z 1939 roku i ataku na Polskę, robią sobie żarty z lubójstwa i bezczelnie kłamią w oczy że to nie oni spowodowali wybuch 2 wojny światowej.
Dzisiaj nas odcięli od gazu, niszczą groby naszych bohaterów i ofiar, a co robi polska prawica i nacjonaliści? No właśnie, sieją nienawiść i ferment wobec przyjaznego dla nas narodu, czy tak się zachowuje patriota Polski czy zwykły ruski cieć?

#ukraina #polska #wolyn #bekazprawakow #nacjonalizm #bekazkonfederacji
B.....n - Ludzie, którzy wykorzystują wołyń do siania nienawiści fermentu zasługują n...
  • 9
@BayzedMan: jasne. ja też mam świetncy znajomych w Kijowie i Charkowie (czy raczej "z Kijowa i Charkowa") i postrzegam Ukraińców przez pryzmat tych relacji. Ale to nie znaczy, że podoba mi się, że ktoś robi sobie heheszki z tego. To tak jakby robić sobie heheszki z ludobójstwa w Buczy.
@BayzedMan: Ja wciąż myślę, że to jest przestrzeń do uregulowania w naszych stosunkach. Ale już mnie trochę nosi, jak te wszystkie trole i ludzie z wypranymi mózgami się panoszą i zatruwają rzeczową rozmowę odnośnie tego jak rozwiązać w cywilizowany sposób ten problem.