Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #naprawa #led
Siema, mam żarówki LED, podobno da się je naprawić, ale nie mam nic do tego, chce ktoś za darmo żarówki na Toruniu? Ktoś kiedyś mówił, że zbiera po znajomych, ale nie zapisałam ( ͡° ʖ̯ ͡°).

+Wie ktoś czy można ładować baterie rodzaju tych, co są dostępne w dealz w sporej ilości?

Pytam bo nie wiem, a nie wiem czy wywalać te baterie czy zostawić i naładować.

  • 9
+Wie ktoś czy można ładować baterie rodzaju tych, co są dostępne w dealz w sporej ilości?


@Olsea: zwykłych baterii się nie ładuje.

Na przyszłość zamiast gówna cynkowo węglowego, kupuj alkaliczne będą trzymały minium 5 razy dłużej. Nawet te najtańsze.

A żarówkami led to zależy, mi w większości padały diody. W jednej #!$%@?ło się co innego.
po czym poznać które są jakie?


@Olsea: alkaliczne zawsze mają info na opakowaniu, za to jak jest wielki napis heavy duty to pizgnąć w sklepie najlepiej pod regał żeby tego nikt nie kupił.

Co do ładowania baterii to zwykle się rozlewają mogą nawet wybuchnąć, a nawet jak nic się nie stanie to efekt "naładowania" jest na chwile.
@wypokowy_expert: dobra, to wywalam wszystkie heavy duty, kupować alkaline; jeszcze tylko muszę ogarnąć jakiś sposób na sprawdzenie które baterie są.wyczerpane, bo upuszczanie baterii jest raczej mało swoistym testem
@wypokowy_expert: dzięki wielkie, znalazłam urządzenie na 1 baterie aaa, prawie połowa "heavy duty" była niemal pełna; wymieszały się i potrzebna była segregacja. Wrzuciłam je do wagi, więc trochę mniej będę wozić jeśli chodzi o baterie ;)

Rozumiem, oczywiście z czystej ciekawości podyktowanej lekturą "metra", że rozgrzewanie ich to bardzo, bardzo zły pomysł - ale jak bardzo zły?