Wpis z mikrobloga

mam jeszcze obawę, że jak ktoś ma kredyt na stałych to po wykorzystaniu wakacji bank zrobi jakiegoś fikołka i zaprosi to podpisania aneksu, który spowoduje, że kredo zmieni się na zmienne
@Imperius: Przy przejściu na stałe bank może podnieść marże albo dorzucić jakieś nowe klauzulę bo jesteś zmuszony podpisać całość. Przy wakacjach albo powrocie na zmienne nic narzuconego przez bank nie musisz podpisać bo nie mają żadnej możliwości decyzji, więc nie mają jak czegokolwiek narzucić.
@Dpdp Zastanawiam się czy scenariusz dla osób ze stałymi obecnie nie jest zbyt piękny, żeby był prawdziwy - korzystasz z 8 miesięcy wakacji, które może nie są Ci potrzebne bo wziąłeś stałe kiedy wibor wynosił prawie 0.
@Imperius: Owszem piękne, może mi minie czas dodatkowej marży za brak hipoteki akurat przez wakacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale przy stałym z ostatnich miesięcy należy się równie dobrze jak tym na zmiennej, czyli niezbyt ale fajnie mieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Imperius: mam stałe w totalu 3.49. te wakajki to czysty biznes, bo pojdzie kasa na lokaty dopóki są wyżej oprocentowane ( ͡° ͜ʖ ͡°) i mimo że z każdej strony doszukuję się pułapki, to JESZCZE jej nie widzę (umowę i aneks pod kątem wypowiedzeń i modyfikacji umowy przestudiowałem już dokładnie).

Cóż. Takie prawo dał nam rzont xD