Wpis z mikrobloga

Podsumowujmy zamiast 300 starych abramsów w zamian za T72 które przekazaliśmy Ukrainnie będziemy mogli łaskawie kupić 116 starych używanych abramsów za cenę rynkową xD Nawet ja się nie spodziewałem że amerykanie tak wyruchają pisowców w takiej sytuacji.

https://biznes.wprost.pl/finanse-i-inwestycje/10783504/polska-kupi-od-usa-116-czolgow-abrams-pierwsze-dostawy-juz-niebawem.html

#ukraina #usa #rosja #wojskopolskie #militaria #wojsko
  • 71
@Zuben: jakich 300? W ogole o tym nie bylo mowy w kontekscie przekazania tych staroci. Temat pojawil sie w zwiazku ze spekulacjami wokol Twardego.

Nigdzie nie ma mowy o cenie rynkowej.
Zaleta uzywanych jest to, ze sa gotowe do wyslania, przy tym sa w 100% sprawne i zadbane.

Mega interes, ja w ogole nie bralem pod uwage, ze za T-72 cos wezmiemy.
Nigdzie nie ma mowy o cenie rynkowej.

Zaleta uzywanych jest to, ze sa gotowe do wyslania, przy tym sa w 100% sprawne i zadbane.


@IdillaMZ: Nie zdziwię się jak jeszcze przepłacimy za to ale tu trzeba poczekać na szczegóły.

Mega interes, ja w ogole nie bralem pod uwage, ze za T-72 cos wezmiemy.


@IdillaMZ: Przecież nic za T72 nie bierzemy tylko zapłacimy grube $.
@Amisz1:

kupimy po cenie rynkowej, a jeszcze pewnie na start drugie tyle za serwis damy.

W tej sytuacji to mam nadzieję, że nasze Twarde zostaną u nas


Serwis twardych, ktorego nie ma powili gdzie robic, jest jak wiadomo za friko. Utrzymanie w linii wozu z zerowym potencjalem modernizacyjnym, ktory za 5 lat i tak wjedzie do glebokiej rezerwy ale do huty tez jest jak wiadomo za darmo.
Ile Wy chcecie dostac za t-72 M z nowa radiostacja i termowizja?


@Makak87: więcej niż 0zł

1 abrams jest o wiele lepszy od 2 T-72, zwlaszcza, ze przezbrajamy sie na te czolgi i powiekszamy ich rezerwe w perspektywie otrzymania zamowionych wczesniej, nowych czolgow


@IdillaMZ: No jest nie zmienia to faktu że za T72 nic nie dostaliśmy.