Wpis z mikrobloga

@bartek555 jak sytuacja na rynku budowlanym? Podobno coraz więcej ekip ma wolne terminy a i z cena można negocjować w dół. Tylko wykonczenia jeszcze dobrze idą
@Reanef: No jak to mieli zrobic za 1 razem, jak najpierw trzeba sciagnac humus, potem przyjezdza geodeta i wyznacza lawy? Koparka nie wykopiesz tsk ladnie bez #!$%@? sznurkow, chyba ze jakas mini. Ale po co angazowac koparke skoro to robota chwile dla 2 os.
@bartek555: u mnie to wyglądało mniej wiecej tak ze geodeta wyznaczył kwadrat, wydłubali wg projektu, geo z kierem wpadli sprawdzić czy wszystko gites i betoniara poszybowała na zbrojenia.
@bartek555: nie no pewnie ze tak też się robi. Nie podwazam celu takiej roboty, bo na pewno jest duzo mniejsza szansa na zepsucie tak jak Ty masz to robione. Chodziło mi bardziej o czas prac i ostateczny koszt.
@bartek555: raz popłynąłem na takim mietku a to tylko dlatego że miał płacone dniówki i nie miał bata nad plecami. Miał mi czyścić dechy z gwoździ po szalunkach. Robił tydzień po 8 godzin za ok 100 zł. Zrobił pół metra dechy gdzie metr wtedy świeży kosztował mnie z transportem ok 700 zł. Miało iść na deskowanie dachu. W budzie dla psa znalazłem egzotyczne zwierzęta z afryki. #!$%@? nigdy ale to przenigdy
@Reanef: Ale wkleilem ci fote, ze te wykopy robi sie recznie ;) moze ty miales plyte fundamentowa to wtedy mozesz calosc koparka wygrzebac i git. Ja za tego goscia nic nie place, tesciu ma przestoj u siebie to sobie dlubia u nas, podlaczali prad i takie tam. A pan kopacz solidna firma, od lat wiem jak pracuje.
@bartek555: ogrodzenie robisz tymczasowe ze stempli budowlanych i siatki leśnej czy odpuszczasz? Stemple mozna potem przerobic na małą architekturę typu rusztowanie na ławkę bujana albo z siatka rozpiac na winorośl
@Reanef: U mnie ten “problem” ze musialbym dookola ogradzac, nie kam zadnego sasiada. Z jednej strony pas zielenii i strumyk, z drugiej bedzie droga dojazdowa do dzislki z tylu, a z tylu widac co jest ;)
@bartek555: nieprzewidziane wydatki i trzymanie dyscypliny finansowej. W kalkulacji zapomnialem o takich szczegółach jak np drzwi wewnetrzne. Ale dalem rade. Musisz wiedziec juz teraz gdzie chcesz miec gniazdka kaloryfery i przełączniki. Miej drugie zrodlo ciepła jak możesz. Elektronika sterujaca piecem zawodzi, dochodzi do awarii, czasami brakuje prądu, kominek już tego nie potrzebuje. Mi odradzono płaszcz wodny , teraz bym go robił tylko zrobiłbym do niego pompkę na UPS'a. Oczekiwanie na podlaczenie
@Reanef: Ja nawet nie robie kalkulacji, nie chce sie denerwowac ;) elektryke mam zaprojektowana, wiem zeby na to uwazac, pamietam z budowy domu rodzicow. Lepiej za duzo gniazdek niz za malo. Cieplo bedzie z pompy ciepla, rozwazam fotowoltaike (mam zaprojektowana) ale chyba nie zrobie. Kominek wlasnie przenoszr w inne miejsce. Droge dojazdowa bedzie trzeba zrobic, czesciowo jest ulozona i ubita z jakiegos tlucznia (calkiem spoko) ale u mnie pod domem w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PieceOfShit: nie spotkalem sie z takim sposobem rozliczania. Ostatni raz jak zamawialem koparke bylo z godziny roboty

@Reanef: w mojej okolicy to powszednia praktyka

@F0rT3hW1n: @Reanef: @PieceOfShit:


On tylko wykopuje troszeczke pod lawy, spomiedzy sznurkow i deskowania wyznaczonego przez geodete. Wykopowi eksperci juz wysypali

@bartek555: ładne mi troszeczkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zakładając że Zdzichu nie będzie robił szalunku, a fundament ma
@bartek555: to Ci powiem tak : zrób same wyjscia do kaloryferów w pokojach sypialnianych i zatynkuj. Kaloryfery musisz miec w lazienkach bo to mokre miejsca a poza tym przy czyms będziesz w zimie suszyc pranie- i przy bramie garazowej, wiec grupe pompową masz wyprowadzoną. Parę metrow kabla Cie nie zbawi a po pierwszej zimie bedziesz wiedzial czy mozesz polegac tylko na podłogówce. Jak bedziesz potrzebowal szybkiego grzania jednak a nie zrobisz
@Reanef: W lazienkach moze zrobie rzeczywiscie, chociaz u rodzicow sama podlogowka dawala rade, elektryki zrobilismy ba reczniki ale nie byly nigdy uzyte. Planuje tez rozprowadzic kanaly do klimy, bo mialem pokoj na poddaszu i wiem co to sauna ;)
@bartek555: duza bezwladnosc podlogi dla przykładu mnie irytuje. Odbije piec na 24 st i leci do 25. Ustaw na 23 to doleci do 23.5 :/ dlatego ja sie cieszę ze sie posluchalem bo wykuwam kable ze ściany i montuje kaloryferki dodatkowo
@bartek555: sasiadka wywalila wlasnie 50k systemem zleconym na kostkę. Chyba wytrzymam chwile na gruzie XD koncze z sasiadem drugim ogrodzenie (bez frontowego) na ktore wydamy na dwoje okolo 10k - promocje wlasna robota wlasna betoniarka niwelator robota w werkend po 10 słupków, piwlo grill chillout... XD rzeczona sasiadka wyzygala 100zl mb za ogrodzenie. Ja nie wiem skad ludzie maja taka kase. Zmiescilem sie z dzialka i wykonczeniem w srodku (no bez
@Reanef: Ja licze ze w 500k sie zmieszcze w surowym zamknietym, wszystko ponizej to promocja ;) dom ma miec bodajze 240m, parter i poddasze uzytkowe. Ile u ciebie metrow i w ilu sir zmiesciled w zamknietym surowym? Tesciu budowlaniec z duzym doswiadczeniem to pomoze w wielu sprawach. Ja z budowaniem nie mialem doswiadczenia, w srodku potrafie wiele zrobic, ale tez wiele #!$%@?, wiec wole dac to fachowcom ;)
@bartek555: do podatku policzyli 235. W rzeczywistosci 143 mieszkalnej garaz 2st plus pomieszczenie nad garażem. Balkonow nie chciałem ale sie moja gnida uparla i juz. Ssz bez ocieplenia ok 200-220
@Reanef: Kurde chcialbym zeby mi tez tyle wyszlo :( wiem na pewno ze mam garaz za maly, ale na taki jakbym chcial to ona tez by nie pozwolila ;) u nas balkonow nie ma, bo wiem z doswiadczenia ze sa totalnie zbedne i to tylko dodatkowy losst, wiec znam twoj bol. Lepiej te kase bylo przeznaczyc np na jakies ladne wykoncxenie tarasu
@bartek555: cos a'la miłowronki G2 nie pamietam juz nazwy projektu ktory byl przerabiany ale bryła podobna. Mialem farta totalnego. Budowa w ten czas kosztowała tyle co mieszkanie 70m2 w powiatowym. To byl ten czas kiedy zdolnosc miałem liczona na procent niewiele nizszy niz mamy teraz wiec nie dostalem tyle ile chcialem ale wystarczajaco. A potem bym dostal duzo wiecej. Wisze w zasadzie analitykowi flache dobrą.
@bartek555: start 01.2020 przeprowadzka do wykonczonego dołu i elewacji 03.2021, do 10.21 skonczylem całą górę i teraz robię podwórko. Kupilem materiały wszystkie z kredytu wiec po przeprowadzce siedzialem i dlubalem po robocie bez dodatkowych kosztow. Sufity drzwi oświetlenie mialem ale musialem samodzielnie zamontowac razem z wykonczeniem lazienki 1p