Wpis z mikrobloga

@Hur4ggan: Takie predykcje lepiej zachować na później, bo to jednak mocno nieprzewidywalny sport. Co do znikania w ważniejszych meczach to chyba oglądaliśmy inne Bayerny i to jak grał cały zespół w tych ważnych meczach. Zawsze łatwo napisać, że tam jeden zawodnik znikał, a nie patrzy się na pozostałych i tego jak grają.

Nawet nie mówię o zeszłym sezonie, bo tutaj już w ogóle padaka na całej linii. Na pewno Bayern wygra
@ZuluScout: Nie wiem czemu ludzie tak wierzą, że ten Deligt to jest jakieś zbawienie dla Bayernu. Upamecano tez miał być kotem a zwinność miał niczym wagon z węglem. Deligt w Juventusie to też potrafił #!$%@?ć. Zresztą Bayern kupił już kiedyś Hernandeza za wielką kase i jak na takie pieniądze to chyba szału nie zrobił.
@fajq: Nikt nigdy nie jest pewny. Można jedynie liczyć, że dany zawodnik rzeczywiście przedstawi swą wartość. Ligt miał swoje wylewy w juve i chyba to mnie najbardziej martwi, bo obrona w Bayernie ma też swoje mega wylewy. Tam gdzie jest szybki kontratak, jedno ładne dalekie podanie na zawodnika, który potrafi biegać i tyły w Bayernie mają wtedy mega problem. Tyle, że jeszcze jest młody i może serio wyrosnąć na światową topkę,
@fajq: Kocham ludzi, którzy starają się ująć temu transferowi de Ligta. Głównie poprzez pryzmat gry w Juve, gdzie pół okresu spędzonego w tym klubie to wylew tego klubu, o czym świadczą ostatnie wyniki ich. Druga sprawa, nikt Upamecano przychodzącego do Bayernu nie traktował jako transfer kota, tylko przynajmniej moim zdaniem była to baza pod przyjście Nagelsmanna, a raczej nikogo porządniejszego do obsadzenia ŚO za te pieniądze w tym okresie by nie
@ZuluScout przecież w zeszłym sezonie Eintracht wygrał Lige Europy, więc wcale ta bundesliga słaba nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i w dwumeczu z PSG nie obwiniałbym Choupo zbytnio, spisał się nad wyraz dobrze strzelając 2 bramki w dwumeczu, większe pretensje miałbym do skuteczności reszty drużyny pod bramką rywala, linii obrony i do Flicka grającego wysoko postawioną obroną oraz wystawiającego Alabe.
@ZuluScout co do tego pogorszenia obrony od przyjścia Nagelsmanna to bym nie przesadzał, w tym sezonie stracili "tylko" 37 goli, a rok wcześniej gdy trenował Flick 44. Ekipa Nagelsmanna ma też 2 gole mniej strzelone względem poprzednika. Mowa tutaj tylko o Bundeslidze.

Ale faktem jest, że obrona nadal leży. Za Flicka grali strasznie wysoko i pressingowali rywali (to ostatnie na plus), choć tendencja do wylewów była chyba tylko po stronie Alaby, ale
@zalecany-uzytkownik: Bayern rzadko wydaje dużą kasę na transfery a na Upamecano wydali 42 miliony i chcesz mi powiedzieć, że nie traktowali go jako piłkarza który miał być kozakiem i zastąpić Alabę który dawał tej druzynie bardzo dużo.? Nie bardzo chce mi się w to wierzyć. To mniej więcej takie odwracanie kota ogonem , że to Bayern teraz więcej zyskał na sprzedaży Lewandowskiego niż stracił. Oglądałem zdecydowaną większość meczy Bayernu odkąd gra
@fajq: W sensie kwoty, ja nie mówię, że nie, ale bierzmy też pod uwagę, że 40 mln powoli się robi kwotą na transfery jak 20 mln, te 5-6 lat temu. Wiesz, te 4-5 lat temu bym się z tobą zgodził, że jeśli Bayern wydaje 40 mln to musi to być jaki kozak jak na te standardy i podobnie myśleli pewnie jak ściągali za te pieniądze Javiego Martineza czy Tolisso, ale czy