Wpis z mikrobloga

#ing #wakacjekredytowe #kredythipoteczny #finanse

ING co wy wymyślacie ze składaniem 8 wniosków na każdy miesiąc zawieszenia, weźcie się ogarnijcie bo zaraz wibor spadnie ludzie znowu się rzucą na branie kredytów, a wy wyjdziecie na januszy biznesu cwaniaczków i oszustów, zostanie niesmak i smród z buzi, po co to Wam? I tak zysk w tym roku będzie ze 3 razy większy niż w 21.
Rozumiem, że oświadczenie/pełnomocnitwo współkredytobiorcy może być podpisane elektronicznie, czy też bedziecie marudzić i wystarczy złożyć raz czy 8 pełnomocnitw? xD Szkoda, że to działa w jedną stronę i ja nie mogę Wam nie zapłacić raty jeśli mi co miesiąc nie będziecie wysyłać pisma z prośbą o nią.
  • 10
@mlynsk: Banki starają się ograniczyć dostępność wakacji kredytowych, ING nie jest pod tym względem wyjątkiem. Kilka banków na swoich stronach podało informacje o konieczności zamieszkiwania w nieruchomości której dotyczy kredyt z zawieszeniem spłaty. Te informacje zostały już usunięte. Można sobie poszukać w webarchive.
@Maciejo94 Wakacje kredytowe służą zaspokojeniu własnych celów mieszkaniowych - budowa domu jest takim celem. Ale ze względu na to, że nadal na nie czekasz - nie musisz w nim mieszkać, żeby z kredytu skorzystać. Natomiast nieruchomość, nie może służyć celom inwestycyjnym. W tym właśnie wynajmowaniu własnego mieszkania.
@Maciejo94: Według ustawy wymagane jest, aby umowa kredytu została zawarta w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. Jeśli mieszkanie zostało nabyte w celu najmu to ten warunek nie jest spełniony.
@vorio wiem, że piszę to po dwóch dniach, ale PKO BP także każe składać wiele wniosków, ale tylko 3 - każdy na okres wakacji (jeden na teraz , drugi na ostatni kwartał 2022 i trzeci na każdy 4x w 2023). Nie da się tego załatwić jednym wnioskiem