Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ciekaw jestem co sądzi społeczność wykopu w temacie manipulacji.

tl:dr
- Na której czynności stawiacie linię, od której zaczyna się manipulacja?

Dwa dni temu wrzuciłem link do formularza konkursowego, z prośbą o głos na Nr. 2. Raczej wszyscy zgadzamy się w kwestii tego, że takie konkursy nie mają sensu. Wiedziałem też, że część Mirków zagłosuje na inną opcję od mojej, niektórzy robiąc to "na złość" a inni faktycznie uważając inną odpowiedź za bardziej zasługującą na głos. Ale trafiły się też osoby posądzające mnie o manipulację, za wrzucenie linka + prośby. I tu zaczyna się problem. Gdzie w takim razie zaczyna się manipulacja? Raczej wszyscy zgodzimy się, że korzystanie z botów byłoby nie fair. Albo kupowanie głosów. Ale jeśli formularz jest otwarty, można zagłosować na cokolwiek, a zagłosowanie na daną opcję nie jest w żaden sposób premiowane, to czy to już manipulacja? W takim razie powiedzenie o tym konkursie komukolwiek z rodziny też trzeba by traktować jako manipulację. A wtedy zostałoby 11 osób biorących udział - gdzie każdy zagłosowałby na siebie, i inne osoby które też brały udział w konkursie (które równie dobrze mogą być znajomymi kogoś z tej 11) więc gdzie rysować tę linię?

Ze swojej strony chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali głos na mnie. Fajnie byłoby zobaczyć RTX'a gdzieś poza artykułami w necie.

#heheszki #memy #ankieta
Pobierz
źródło: comment_1658820375AmOM9vUwuxaRAJVVqfT0eW.jpg
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@taxbwithu: hmmmm
Chcąc żeby taki konkurs był uczciwy
Jakiekolwiek prośby o głosy na konkretną opcję są manipulacją wynikami
Bo zasadniczo jaka różnica jest między proszeniem kogokolwiek a kupowaniem głosów?
To że na jedno bulisz szmal a na drugie nie oznacza że proszenie jest moralne, bo i jedne i drugie są sztucznymi głosami oddanymi na konkretną opcję a nie na najlepszy zdaniem głosującego projekt.

Gdybyś zapraszał do głosowania
Ale bez sugerowania na