Wpis z mikrobloga

Tag do czarnolistowania - #oceniajzcinkito

Dzisiaj kolejna z gier, która się przewijała w komentarzach, czyli Control.

Po grę sięgnąłem głównie temu, że pojawiła się mocno dyskusja na turnieju gier na Discordzie i Control rywalizował tam z Sekiro (i wygrał swoją drogą ten pojedynek).

Fabuła - nie porwała mnie, copy-paste SCP, które można lubić, a można nie lubić. Mnie to jakoś nie porwało, odnoszę wrażenie, że wszystko ma być dziwne na siłę. Już bardziej fabularnie mnie wciągnęło DLC z Alanem, jak sama podstawka.

Grafika/klimat - gra wygląda tak sobie, choć trzeba pamiętać, że nie jest najnowsza. Jednak biorąc pod uwagę, że wyszła w 2019 roku, to nie uważam, żeby jakoś zwalała z nóg. Co do klimatu, to ten jest budowany całkiem fajnie, choć biorąc pod uwagę punkt wyżej (czyli fabułę), to chyba nie będzie wielkim zaskoczeniem, że sam klimat gry jakimś wielkim plusem dla mnie nie jest.

Gameplay - no takie trochę bezsensowne strzelanie i rzucanie przedmiotami, szału nie ma. Gra się w to całkiem dobrze, ale nie powiem, żeby gameplay mnie jakoś niesamowicie wciągnął. Kilka broni do wyboru, uważam że trochę za dużo zbieractwa, przez co trzeba co chwilę je sprzedawać/wymieniać, nie do końca lubię, jak jestem w grze tak bardzo zasypany śmieciami, których się wcale tak szybko nie sprzedaje. Dużo osób chwali model zniszczeń, ten rzeczywiście jest zrobiony całkiem fajnie, ale to jest dla mnie miły dodatek, a nie coś co miałoby nagle sprawić, że grą się jakoś zajaram.

Podsumowując, gra mi najzwyczajniej nie siadła klimatycznie, zapewne gdybym się bardziej wciągnął w świat, albo gdyby ten mi się po prostu bardziej spodobał, to odbiór były zupełnie inny i ocena wyższa. Grało się całkiem przyjemnie, ale jak przed ograniem nastawiałem się na trochę lepszego średniaka, tak w sumie dostałem dokładnie to czego oczekiwałem.

Ocena końcowa - 6/10.

#ps4 #ps5 #xbox #xboxone #xboxseriesx
Pobierz Cinkito - Tag do czarnolistowania - #oceniajzcinkito

Dzisiaj kolejna z gier, która...
źródło: comment_1658826175poYAjx9uHsmMkNXIbO4vjZ.jpg
  • 16
Wokół Control na wykopie narósł mit jak wokół Days Gone. Sypią się oceny 10/10, wszyscy się zachwycają, a dziwnym trafem ani wyniki sprzedaży ani oceny innych mediów czy graczy tego nie potwierdzają.


@Celinka95: Days Gone dostało trochę po dupie za stan techniczny na start, ale koniec końców wykręciło 8.4 od użytkowników na takim metacriticu. Wspomniane w recenzji Sekiro ma ocenę 8.5, więc uważam, że koniec końców gracze Days Gone docenili. Czy
@Celinka95: no niestety. Teoretycznie w trakcie gry odblokowuje się nowe umiejętności, ale nie uważam, żeby one aż tak dużo zmieniały w grze.


Dopóki nie odblokuje się lewitacji, to wtedy dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa. Sam się odbiłem od tej gry, ale dałem jej 2 szansę - warto było. Jakkolwiek uważam, że w poprzednią grę tego studia czyli Quantum Break bawiło mi się lepiej. Warto spróbować chociażby dla zajebistych efektów kiedy wstrzymany
@Cinkito: fajnie, że piszesz swoje recenzje. Good job. Jednak Twój styl literacki jest ciężki do strawienia i męczy samo czytanie. Zacznij więcej czytać, aby nauczyć się jak pisać. Nie rób powtórzeń, ogranicz chaos, przeczytaj to co napisałeś zanim wyślesz. Pamiętaj, że recenzja/wypowiedź pisana to nie to samo, co recenzja/wypowiedź ustna. Nie pisze się tak samo jak się mówi. Powodzenia.

fajnie, że piszesz swoje recenzje. Good job. Jednak Twój styl literacki jest ciężki do strawienia i męczy samo czytanie. Zacznij więcej czytać, aby nauczyć się jak pisać. Nie rób powtórzeń, ogranicz chaos, przeczytaj to co napisałeś zanim wyślesz. Pamiętaj, że recenzja/wypowiedź pisana to nie to samo, co recenzja/wypowiedź ustna. Nie pisze się tak samo jak się mówi. Powodzenia.


@boguslaw-de-cubalibre: pewnie Cię to zaskoczy, ale czytam całkiem sporo. To że nie umiem
@Cinkito: jakis czas temu przeszedlem i nawet o dziwo nawet platyne wbilem, mi sie podobala chyba glownie dlatego, ze bylo to cos "innego" (w scp nie gralem), powiedzialbym ze ta gra jest dosc specyficzna
wrzucać na czarno nie mam zamiaru, dalej będę się "męczył". Opinie graczy są zawsze ciekawe :-)


@boguslaw-de-cubalibre: to już jak uważasz. Może z czasem przyjdzie poprawa, ale jak pisałem, stylistyka nigdy nie była moja mocną stroną :)