Wpis z mikrobloga

Ja wiem że tramwaje są fajne ale są #!$%@? nieopłacalne na każdym polu

Jak się zepsuje lub ulegnie wypadkowi to blokuje całą trasę/linię na wiele dłużej niż kolizja autobusu. Autobus może też skrócić trasę, ominąć wypadek

We Wrocławiu niemalże codziennie dochodzi o takich kolizji i miasto ma jedne z najgorzej działających linii w Polsce o w Europie

Po drugie koszt autobusu jest dużo mniejszy niż tramwaju.

Po trzecie infrastruktura to setki milionów złotych z kieszeni obywatela. A jezdnię i tak się buduje. Koszt jest nieporównanie mniejszy, nawet przy częstszych remontach jezdni.

Po czwarte ekologia, autobusy, nawet spalinowe wymagają mniejszego zużycia energii.

#tramwaje #samochody #komunikacjamiejska #ekologia #ekonomia #bekazpodludzi #wroclaw #miasto
  • 12
@brednyk: Dlatego tylko metro jest prawdziwym transportem miejskim - albo tramwaje (pociągi) z torami nieprzecinającymi skrzyżowań i poza drogami. Autobusy i tramwaje z torami na ulicach to tylko podszywany transport a nie prawdziwy. Póki tak będzie w Polsce to nikt nie zrezygnuje z auta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brednyk: Jeszcze dostałbym tutaj, że warto byłoby się pochylić nad BRT i szczerze mówiąc nie wiem, czy jest tutaj jakieś logiczne wyjaśnienie, dlaczego nie ma to sensu prócz tego, że to mało popularne rozwiązanie, więc i populiści go nie tykają.
jedne z najgorzej działających linii w Polsce o w Europie


@brednyk: jakieś dane na te rewelacje, czy jak zwykle 'źródło danych: wykop'?
Nie znasz się na komunikacji i widać, że stosujesz rozumowanie chłopka roztropka. Skupiasz się na jakimś aspekcie, ignorując szereg innych. Zostaw planowanie miasta osobom, które po prostu mają o tym pojęcie. Posty na wykopie nic nie zmienią.
@brednyk: 1)Koszt autobusu mniejszy, jednak czas eksploatacji tramwaju jest znacznie dłuższy. Po Poznaniu jeszcze jeździły do niedawna cyklopy, te tramwaje sa starsze od Ikarusow których juz nie widać na ulicach.

2) Oczywiście ze pojazd szynowy zuzywa znacznie mniej energii, bo ma mniejsze tarcie

Tramwaje wygrywają w kwestii ekologi, ale ja też jestem mocno za autobusami. Nie raz widziałem jak sie zepsuł tramwaj na skrzyżowaniu i cały ruch zablokwoany. Dodatkowo buspasem pojedzie