Wpis z mikrobloga

Jak wygląda kwestia wtyczek i gniazd we Włoszech? Bez problemu podłączę ładowarkę do telefonu czy inne urządzenia z wtyczką europejską czy tam inne z Polski? Internetu są niejednoznaczne, pisze ze niby używają już tam gniazd europejskich ale widziałem na zdjęcia z hotelu tamtejszy ich twór ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wlochy
  • 9
@noelus: Chyba do jakiś innych Włoch jeździmy :-D Przynajmniej raz do roku tam bywam, i bez adaptera byłbym w ciemnej dupie z podłączeniem czegoś więcej niż ładowarka.
@graycoast: Zdania są podzielone jak widać. W większości turystycznych miejsc da się to kupić bez problemu, za parę złotych (chyba coś koło 20), natomiast odradzam pchanie na siłę czegoś więcej niż ładowarki, to się zazwyczaj kończy uszkodzeniem gniazdka. I jeszcze jedno, żeby nie
@ksab: Trochę dziwne. Turystów z Europy mają całe tabuny to mogliby chociaż w hotelach robić europejskie gniazdka albo chociaż w szufladzie dawać przejściówki. Swoją drogą to dopiero dziś się dowiedziałem ze we Włoszech używają innych gniazdek. Noc cóż, powiem jej żeby kupiła, najlepiej tutaj na miejscu. Dzięki za pomoc :)
chociaż w szufladzie dawać przejściówki


@graycoast: W jednym hotelu (ale tylko w tym jednym się pytałem), dali mi bez problemu. Ale wiesz jak jest, bazuj na sobie, a nie na innych.