Wpis z mikrobloga

Jakie pierwsze symptomy zbilżającego grubego kryzysu zauważyliście?

Moje obserwacje:
- Więcej ludzi żebrzących o pieniądze/sprzedających jakieś gówna na ulicach
- W restauracjach które były poprzednio zapełnione połowa stolików pusta
- Sporo lokali z napisem wynajmę
- W marketach budowlanych można spokojnie zrobić zakupy bo prawie nie ma ludzi

#gospodarka #ekonomia #inflacja #bekazpisu #nieruchomosci
  • 25
Mam 2 dzialnosc która zajmuje się dowozem bryl, bloków, kości czy kruszonego lodu. Zeszłe dwa sezony w porównaniu z tym to spadek 50% zamówień. Aczkolwiek knajpy pełne drogie fury stoją zaparkowane jakby ktoś prawko z chipsów dostał i oglolnie tłum taki jak co roku. Trójmiasto Here jak coś
@Viado: Ostatnio pojawiły się statystyki odnośnie udzielonych kredytów hipotecznych w czerwcu. Było ich zaledwie około 10k. To spadek około 50% w stosunku do czerwca zeszłego roku. Według niektórych raportów aż 70% transakcji na rynku mieszkaniowym jest wspieranych właśnie kredytem.

Budownictwo to podobno 15% naszej gospodarki i 2,5 mln pracowników. Pośrednio to pewnie jeszcze większa część gospodarki i więcej pracowników. Dlatego na ten moment faktycznie szykować się może spory kryzys, ale to
@Viado: 3. Większość dużych sklepów jest zamknięta w niedzielę. Tak wiem, przepisy PIS. Ale do tej pory sieci kombinowały jak te przepisy obejść, teraz możliwe że są zamknięte po prostu przez brak ruchu/utargu.
@Viado: A pierodlisz trochę. Castoramy i obi pękają w szwach. Nie wiem jak to zielone obi stoi ale pewnie tez ok.
Byłem ostatnio w obi i casto to ja #!$%@?. Widać ze ludzie maja urlopy i ciężko #!$%@? z remontami jak co roku…