Wpis z mikrobloga

@maCotsu: Będąc dobrym programistą, niezależnie czy nodejs, czy php zmiana języka będzie tylko prostsza, bo jego znajomość będzie proporcjonalnie mniejszą częścią Twoich umiejętności. Moim zdaniem nie ma dużego znaczenia którą technologię wybierzesz jeśli nie masz konkretnego kierunku rozwoju i chcesz po prostu być programistą.
Cpp otwiera Ci drogę m.in. na Gamedev, znajomość Javascript daje Ci możliwość pisania Frontendu, a z php łatwiej przeskoczyć na Javę, C# czy Go (pod względem pisania
@Jurix:
Jestem właśnie ukierunkowany na pisanie w backend bo to najbardziej mnie interesuje i zgodzę się z Tobą, że język to tylko narzędzie którego zawsze można się nauczyć :)
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Skupię się nad node a php będę podtrzymywać może w najbliższej przyszłości przyda się :)
@Jurix: w JS'ie to i backend napisze.
@maCotsu: Pythona nie wspomniałeś w ogóle. Tym zrobisz wszystko, web, desktop, ML, obróbka danych. W sumie jak dobrze poszukasz, to w każdym języku są jakieś libki, ale ważne jest community, by było kogo podpytać w razie problemów. A po drugie lub to co lubisz.
@niepodszywamsiepodbiauka:
3. też myślałem nas rust albo go. Myślałem nad Rust właśnie.

Ogólnie dużo opcji do wybory ale podałem tylko te, które głównie mi po głowie chodziło.
Tak się kończy pracowanie nad jednym starym projektem w php, człowiek przez to się wypala i nie wie co już ma robić xD