Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Hej Mirki,
Jest przed kupnem samochodu do 50 tys.i wpadła mi w oko Kia Sportage III. Auto 2012 r. z silnikiem 2.0 z zainstalowanym LPG STAG rok temu i przebiegiem 106k. Cena prawie 50 tys.
Rozsądnie się pakować w tak stary rocznik już przy takim budżecie? Może jednak co innego szukać? Szukam czegoś w miarę komfortowego i żeby nie było problematyczne w serwisie. Auto tylko w benzynie bo większość poruszam się po mieście i też wcale nie jakieś długie trasy. Spoko jakby właśnie jakby miał możliwość instalacji LPG.
Poprzednio miałem Hondę Civic 1.8 i byłem zadowolony ale chciałem coś nowego.

#samochody #motoryzacja #kupautozmikro
  • 59
@PrOsIaCzEk97: w benzynie też są fajne opcje ale akurt do ciezych aut jak passat lepiej większą kupić pojemność.
Z tego co się orientuję już po 2015r silniki benzynowe z grupy VW nie mają większych wad.

Ewentualnie jak nie przeszkadza Tobie rocznik auta to polecam całego serca kupić sobie zadbanego VW Golfa 4 z 1.6 16v 105km kod silnika BCB, do tego gaz i będziesz się cieszył bezawaryjna, tania jazdą
@jatylkozapytac: sprawdzałem w raporcie - auto w rodzinie po 2 latach i nastukanych 60k zostało komuś innemu przekazane i potem baardzo mało było jeżdżone. Niby to auto tylko dlatego sprzedało bo pojawił się Tucson dostępny od ręki. W raporcie jest kolizja o wartości 7-10k, gościu twierdzi, że na jakimś rynku ktoś w prawe drzwi przywalił i były wymieniane.
@PrOsIaCzEk97: problem w tym, że jakoś nie lubię VAGów. Z tego co kojarzę to VAG jeśli kupować to musi być na pasku właśnie po 2014 rok? Wcześniejsze podobno bardzo awaryjne. Jedyny VAG, który mi się podoba to Leon, no i A5 ale to nie ten budżet.
@tookey: po co zakładał gaz skoro mało jeździł? nielogiczne.

bo pojawił się Tucson dostępny od ręki

jakby ten tuscon stał u nich na podjeżdzie, to okej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W raporcie jest kolizja o wartości 7-10k, gościu twierdzi, że na jakimś rynku ktoś w prawe drzwi przywalił i były wymieniane.

wymieniane (a nie malowane) to znaczy, że ktoś mocno #!$%@?ł. Ale jak najbardziej możliwe, że za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tookey: to jest AWD, więc przysłuchaj się uważnie podczas jazdy czy nieslychac żadnych niepokojących dźwięków z okolic wału napędowego. Na podnośniku może być wszystko ok, dlatego konieczna uwazna jazda próbna przed zakupem. No i sprawdzić jak jeździ na LPG vs benzyna.
@adrjenq: ogólnie obok jest autoryzowany serwis KIA i pomyślałem, żeby do nich podstawić auto na sprawdzenie przed zakupem. Tylko pytanie czy oni faktycznie dobrze sprawdzają ( ͡° ͜ʖ ͡°)