Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć i czołem
Może w życiu znajdzie się promyczek nadziei...
Potrzebuje pomocy, bowiem jestem za hiszpańską granicą i mieliśmy pomalować farbą gruntującą płyty gk, które wiadomo są w gładzi.
Tylko okazało się że to była zwykła farba, nie była ona gruntująca. Teraz wystarczy przykleic plaster taśmy i farba odpada...
No robota zrujnowana.
Może istnieje jakiś specyfik co da radę temu pomóc?
Proszę o pomoc i pozdrawiam

#remontujzwykopem
#remont
#budowa
  • 5
@TluszczykBezYK: Nie sądzę, raczej czeka Was robota od nowa.

Tak na marginesie: jeśli płyta nie była odpylona po szlifowaniu gładzi, to nawet farba gruntująca by niewiele dała - nawet farba gruntująca ma w karcie technicznej wyraźnie napisane, że ma być aplikowana na odpyloną powierzchnię.

Ba, moim zdaniem jakby powierzchnia była dobrze odpylona, to nawet zwykła farba powinna znośnie trzymać, więc moim zdaniem ktoś się nie przyłożył do przygotowania powierzchni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaspah: oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, ale z doświadczenia wiem, że dobrej jakości farba gruntująca rozrzedzona z dodatkowym gruntem jest bez wątpienia w stanie sobie poradzić z nawet świeżo szlifowanymi ścianami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tutaj sytuacja potoczyła się tą drogą, gdyż gość od kupowania tutejszych rzeczy, oraz nasz tłumacz był pewny tego, że jest to właśnie farba gruntująca... O czym go zapewniał sprzedawca (,)