Wpis z mikrobloga

@johnpaulowy: Chiny od dziesiątek lat prowadziły politykę jednego dziecka. 80 % dzieci to byli chłopcy, jedynacy. Wychuchani, wymuskani. Czyli cipy. Nawet starsze pokolenia chińczyków słabo wojowały, warto poczytać o wojnach o granicę na Amurze. Następna sprawa to uzbrojenie: każdy rodzaj samolotu, czołgu czy rakiety to ukradziony projekt Rosjanom. A jak się ten sprzęt sprawdza to widać na Ukrainie. Na koniec: chinole nie chcą wojny. Oni są jak Ferengi ze Star Treka.
@johnpaulowy stało się tak, bo oczekiwali, że Rosja zdmuchnie Ukrainę w dwa dni.

Tymczasem Tajwan to nie Ukraina i myślę, że Chiny realnie mogą szybko przejąć ten teren. Nawet jakby Chiny miały słabą armię. Jakiś opór będzie, bo obecne pokolenie ludzi na Tajwanie ma się za Tajwańczyków.
@johnpaulowy: bo ludzie biorą propagandę po same kukle, łykają i proszą o jeszcze. Chiny są potęgą militarną, a czepianie się tego, że część ich sprzętu jest przestarzała jest na poziomie naśmiewania się z armii USA, bo mają parytety dla kobiet w jakiejś jednostce.

To jak naśmiewanie się z rosji, tu też brainlety nie widzą, że rosja jest agresorem, przez co stoi na dużo trudniejszej pozycji, nawet USA miało bardzo poważne problemy
@johnpaulowy: w sumie wypada dodać, że Chiny wydają na zbrojenia więcej niż r0sja, Niemcy, Francja, UK i Japonia razem wzięte. Nawet jeśli mają wysoką korupcję i brak wyszkolenia, to samą ilością sprzętu i wojska stanowią zagrożenie o wiele większe, niż ruskie, a podejrzewam, że korupcję mają jednak na o wiele niższym poziomie niż r0sja.
Tymczasem Tajwan to nie Ukraina i myślę, że Chiny realnie mogą szybko przejąć ten teren. Nawet jakby Chiny miały słabą armię.


@dyskutek2: I jak to sobie wyobrażasz bez zrównania Tajwanu z ziemią? Jak Chińczycy będą chcieli zachować budynki i fabryki to Tajwan jest nie do zdobycia.
Wytłumaczy mi ktoś dlaczego tak wszyscy deprecjonują potęgę militarną Chin? Według danych w internecie mają 2 mln wojska.


@johnpaulowy: i sprzęt tworzony w Chinach przez Chińczyków, dla Chińczyków.