Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak sobie teraz wyobrażam, że miałbym studiować na dziennych dostając te 450 zł socjalu miesięcznie z czego 350 szłoby na akademik to myślę, że moje rzucenie studiów i pójście do roboty nie było złym wyborem. Po prostu nie dałbym rady przeżyć za tą stówkę (pół roku temu a co dopiero teraz) ani znaleźć+połączyć roboty ze studiami jako świeżak w większym mieście.
A wy z czego studiujecie/studiowaliście?
Pewnie spytali byście się dlaczego podczas przerwy po skończeniu technikum nie pracowałem, po prostu nie mogłem i nie chce mi się o tym pisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#studia #studbaza #praca #pracbaza #inflacja #ekonomia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ec1d33cd8e77c268b63024
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: Mimo że w praktyce powinnam dostać socjalne bo warunki życiowe były mocno takie sobie, to oficjalnie w papierach mój ojciec utrzymywał tylko mnie, a nie jeszcze swoją konkubinę i jej córkę. Wobec tego, gdybym nie pracowała, miałabym całe 0 zł na utrzymanie.

Na pierwszym roku studia dzienne i weekendowa praca + mieszkanie u ojca.
Na drugim roku studia dzienne i praca na prawie cały etat + wynajem miejsca w pokoju,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: miałem tego (nie) farta, że mój ojciec uległ wypadkowi podczas drogi do pracy i przysługiwała mi renta, moja mama pracowała i miałem stypendium rektora. Pracowałem dodatkowo po godzinach na studiach w firmie w której odbywałem praktyki w technikum, dzięki czemu miałem ok 4.3k mieszkając z mamą.
Żyłem głównie z tego, ponad połowę odkładałem. Druga część była na wyjazdy w Polskę na konferencje, książki i pierdoły.
Mama nie chciała, żebym się
1a6e1 9r33n: Jak można nie pracować,studiować coś i nie mieć podczas studiów naukowego ? To co wy na tych studiach robicie ?! Albo inaczej - jak wy się dostaliście na te kierunki na których tak jedziecie na pandzie 3. ?!

W sumie skoro skończyłem po studiach bez pracy tyle lat to ja też jestem widocznie nieogarem i nieudacznikiem itd,ale jednak studiowanie czegoś co się ledwo ogarnia albo czego się nie ogarnia