Wpis z mikrobloga

05.08.2022

Dzień dobry. Chociaż to wcale nie jest taki dobry dzień. Chciałoby się wręcz powiedzieć, że to dzień fatalny. Dzień jak z koszmaru, zwłaszcza dla kibiców, dla sympatyków poznańskiego Lecha. Panowie (rozgląda się po kolegach w studiu), wygląda na to, że Islandia nie będzie dla poznaniaków Ziemią Obiecaną. Kilka lat temu klęska ze Stjarnan, wczoraj bolesna, dotkliwa, w pełni zasłużona porażka z Vikingurem. Oczywiście, myśmy wiedzieli, że to nie będzie mecz łatwy, że to nie będzie spacerek. Sam o tym mówiłem, że będzie walka, będzie pot, krew i łzy. Ale panowie, na tym poziomie, na tym etapie ja nie widziałem jakichkolwiek oznak zaangażowania po stronie piłkarzy Lecha. (wymowna cisza) Ani jednej. Ja mogę śmiało powiedzieć, że to jest wstyd. To jest hańba. To jest KOM-PRO-MI-TA-CJA. Kompromitacja piłkarzy kompromitacja sztabu szkoleniowego, wreszcie kompromitacja pionu sportowego i zarządu. Panowie, ja się nie dziwię, że kibice głośno wyrażają swoje niezadowolenie, swój sprzeciw, swój bunt. Spodziewam się, że na Bułgarskiej niedługo znów pojawi się osławiony transparent "Mamy k...a dość". Kibice obwiniają Klimczaka, obwiniają Rutkowskiego, obwiniają van Broma, obwiniają Tomasza Rząsę... jak Tomka znam z... (zastanawia się) 25 lat? To wiem, że on nie powinien oczekiwać, że na trybunach pojawi się transparent, jaki niegdyś zaadresowali pod jego adresem kibice Partizana. Ale panowie, musimy sobie pewną rzecz uplastycznić, uwypuklić. To była kompromitacja polskiej piłki. Panowie, tyle lat, a my ciągle jesteśmy świadkami tego samego. My ciągle stoimy w miejscu. Ściągamy jakichś przepłaconych piłkarzy z nie wiadomo skąd, co do gry wnosili jacyś Velde i tak dalej i tak dalej? Ja się nie chcę pastwić nad Lechem, bo mógłbym tak punktować w nieskończoność, ale panowie - to jest problem całej polskiej piłki. Brak sprawnych menedżerów, którzy wytyczyliby kierunki rozwoju dla poszczególnych klubów i systematycznie je realizowali. Stało się tak w Rakowie Częstochowa i chwała im za to, teraz zbierają plony swojej pracy, ale to jest sympatyczny wyjątek i jak to mówią: jeden Raków wiosny nie czyni. Przez 9 ostatnich lat PZPN nie zrobił nic, aby w tej sprawie drgnęło (Ale zaraz eee chwileczkę...), co będzie dalej? Nie wiem, ale się domyślam. Tyle ode mnie.

EKSTRAKLASA
18:00 [HIT!] STAL MIELEC - CRACOVIA (Canal+ Sport, Canal+ Sport 3, Canal+ Sport 5) - wstęp od 17:40
komentarz: Bartosz Gleń, Michał Żewłakow

20:30 [HIT!] LEGIA WARSZAWA - PIAST GLIWICE (Canal+ Sport, Canal+ Sport 3, Canal+ 4K) - wstęp od 20:00
komentarz: Michał Mitrut, Tomasz Wieszczycki

1. LIGA
Transmisje wszystkich meczów na Polsat Box

18:00 Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz
20:30 Odra Opole - Wisła Kraków (Polsat Sport) - wstęp od 20:20

PREMIER LEAGUE
Transmisje wszystkich meczów na Viaplay

Studio od 20:00
21:00 Crystal Palace - Arsenal

LIGUE 1
21:00 Olympique Lyon - Ajaccio (Eleven 2, Canal+ Sport 5)

1. BUNDESLIGA
Transmisje wszystkich meczów na Viaplay

Studio od 19:45
20:30 [HIT!] EINTRACHT - BAYERN

2. BUNDESLIGA
Transmisje wszystkich meczów na Viaplay

18:30 Greuther Furth - Karlsruher
18:30 Sandhausen - Fortuna

LIGA PORTUGAL
21:15 Benfica - Arouca (Eleven 3)

JUPILER LEAGUE
20:45 Club Brugge - Zulte Waregem (Eleven 4)

PRVA LIGA
17:30 Tabor - Celje (SportKlub)

COPPA D'ITALIA
21:15 Sampdoria - Reggina (Polsat Sport News)

///MAGAZYNY///
11:30 Prezentacja Lewandowskiego (Meczyki)
12:00 Hola Lewy - prezentacja w Barcelonie (Canal+ Sport, Canal+ Sport 5)
12:00 Lewandowski w Barcelonie (Kanał Sportowy)
15:00 Gra Ekstraklasa (Kanał Sportowy)
23:00 Sportowy wieczór (TVP Sport)
23:00 News+ (Canal+ Sport 5, Canal+ Family)

///POZA FUTBOLEM///

KOLARSTWO
14:05 Tour de Pologne (TVP Sport, Polsat Sport)

ŻUŻEL
PGE EKSTRALIGA

17:30 Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa (Eleven 1)
20:15 GKM Grudziądz - Ostrów Wlkp. (Eleven 1)

TENIS
MEMORIAŁ L. i M. KACZYŃSKICH
Transmisje od 12:00 (Polsat Sport) i 14:00 (Polsat Sport Extra)

TURNIEJ ATP W WASZYNGTONIE
Transmisje od 18:00 (Polsat Sport) i 20:00 (Polsat Sport Extra)

TURNIEJ WTA SAN JOSE
Transmisje od 20:00 (Canal+ Sport 2)

PIŁKA RĘCZNA KOBIET
MŚ JUNIORÓW
Transmisje na Viaplay

14:30 Dania - Egipt
14:30 Holandia - Korea Płd.
18:30 Norwegia - Węgry
18:30 Szwecja - Iran

BASEBALL
MLB
Transmisje na Viaplay

20:00 Cubs - Marlins
01:00 (pt/sob) Mets - Braves
04:00 (pt/sob) Mariners - Angels

KRYKIET
17:00 Holandia - Nowa Zelandia (Viaplay)

BOKS
19:45 Gala w Mrągowie (TVP Sport)

SPORTY WALKI
23:30 PFL 2022 Playoffs (Viaplay)

#dzienmeczowy #mecz #pilkanozna #ekstraklasa
Pobierz a.....1 - 05.08.2022

Dzień dobry. Chociaż to wcale nie jest taki dobry dzień. Chci...
źródło: comment_1659670908YVaLbnhCsiIZA13lPZQdHD.jpg

Wynik meczu Stal Mielec - Cracovia

  • Wygra Stal 33.0% (112)
  • Remis 14.5% (49)
  • Wygra Cracovia 52.5% (178)

Oddanych głosów: 339

  • 15
@aut91: Pomimo tego, że piłką nożną prawie w ogóle się nie interesuje, meczów nie oglądam to i tak zawsze z wielką przyjemnością i uśmiechem od ucha do ucha czytam te teksty naśladujące komentarz Borka (oczywiście słysząc jego głos w głowie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziękuję Ci ze ten wspaniały lolcontent ()