Wpis z mikrobloga

Chciałbym serdecznie podziękować mireczkowi @Alien07, który podpowiedział mi co jest przyczyną problemu w moim starym telewizorze, dzięki czemu mogłem samodzielnie dokonać naprawy. Pacjentem był Philips 49PUS6561/12, który był już spisany na traty. Autentycznie chciałem zawieźć go do punktu odbioru odpadów, bo myślałem, że usterka jest poważna i droga w naprawie. Jakiś czas temu kupiłem nawet nowy telewizor, a ten poszedł w odstawkę. Zupełnie przypadkiem trafiłem na wpis @bury256, w którym wspomniany wyżej @Alien07 wyjaśnił, że problem z plamami na ekranie to tylko odklejone soczewki. Dziś rozebrałem telewizor i wkleiłem wszystkie 84 soczewki. Pacjent przeżył i ma się dobrze. Co więcej okazało się, że jeszcze może nam długo posłużyć, bo pomimo że ma już swoje lata (2016), bez problemu działa w nowym standardzie telewizji naziemnej. Z drutu miedzianego 2,5mm² poskręcałem dla próby antenę biquad i znalazłem 63 kanały xD

Jeszcze raz dziękuję Ci mirku, dzięki Tobie sprzęt dostał drugie życie a ja nie wyprodukowałem kolejnych elektrośmieci.

#wykop #oswiadczenie #diy #rtv #telewizory #naprawiajzwykopem #ekologia
L3stko - Chciałbym serdecznie podziękować mireczkowi @Alien07, który podpowiedział mi...

źródło: comment_1659801550y8S86qUUpT3pdAyex4mUpj.jpg

Pobierz
  • 91