Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Szukam pracy, mam kilka lat doświadczenia w klepaniu w korpo i jak przeglądam oferty to mam wrażenie,że nie mam kompetencji nawet do bycia kasjerem w żabce. Czytam oferty i mimo,że dobrze znam angielski to nie rozumiem o co chodzi w tych stanowiskach. Mam wrażenie,że jestem za głupi do pracy, która wykracza poza bycie juniorem. Jak podnieść swoje poczucie zawodowej wartości? #korposwiat #pracbaza #psychologia #motywacja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62eede8cd9c77d8d278a9667
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: nie przejmuj się kompetencjam, bo to da się łatwo uzupełnić kursami na koszt pracodawcy.
Najważniejszy jest Twój mindset i umiejętności miękkie, które muszą być dopasowane do przedsiębiorstwa.

Nie bez powodu pierwsza rozmowa jest z młodą laską z hr która ocenia Twój sposób bycia, a dopiero po jej akceptacji idziesz na drugą rozmowę merytoryczną z przedstawicielem zespołu.

Musisz mieć swoją wizję rozwoju kariery, zastanów się w jakiej firmie chciałbyś teraz zdobywać
@AnonimoweMirkoWyznania: pracując w korpo, gdzie większość roboty jest zorganizowana w formie procesu, dość ciężko jest na początku ogarnąć o co chodzi właściwie co się przekłada na pewność siebie, o której mówisz. Co więcej, praca procesowa sprzyja moim zdaniem swoistemu rozleniwieniu w kwestii rozwijania się. Ważne, żebyś zaczął patrzeć szerzej na umiejscowienie swojej roboty w całościowym procesie/departamencie i przełożył to na np. odpowiednie regulacje wymuszające istnienie Twojego stanowiska. Nie bój się pytać