Wpis z mikrobloga

Zbyt duża powierzchnia? To tak na szybko co mi przychodzi do glowy. Nie wiem, poporstu mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza. ¯_(ツ)_/¯
@pomarancza3000: To jest w sumie racja. Gdyby województwa nazywać od największego miasta ("poznańskie", "warszawskie", "krakowskie") to nie było by problemu z tymi nieszczęsnymi nazwami krain geograficznych czy historycznych i głupot w stylu Gorzów Wielkopolski który leży nie w Wlkp tylko w Lubuskiem. To naprawdę fajny i czytelny pomysł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@habaka: tak było jak mieliśmy 49 województw @aovv: z tego co wiem obecny podział administracyjny wynika z chęci najlepszego wykorzystania dotacji UE na mieszkańca. Ale dzięki temu też teraz cierpi na tym region Sądecki i region Tarnowski bo Kraków zawyża dochody średnie Małopolski i mimo faktycznego bycia w ścianie wschodniej kraju obydwu regionom się nie należy nic z kasy dla ściany wschodniej do za bogaci jesteśmy a naprawdę jest bieda.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@habaka: przecież w Gorzowie to ludzie by pękli z nerwów gdyby mieli mieszkać w województwie zielonogórskim ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak samo Torunianie w Bydgoskim ( ͡° ͜ʖ ͡°) (albo odwrotnie - nie wiem co jest większe ( ͡° ͜ʖ ͡°))