•  

  Co najbardziej cechuje ludzi uprzywilejowanych? To, że nie potrafią przyznać się do swojego przywileju. Pani Paulina Młynarska zwraca uwagę na biały przywilej, którego nie mają uchodźcy o nie-białym kolorze skóry, ale pomija zupełnie kobiecy przywilej, który sama posiada i którego nie posiadają mężczyźni na Ukrainie, a także w Polsce i wielu innych krajach dowolnym kolorze skóry.
  Zobaczmy jakby wyglądała wypowiedź pani Pauliny gdyby dostrzegła niewidoczny dla siebie przywilej:

  Nie rozumiesz co to takiego „kobiecy przywilej”? Już Ci wyjaśniam. Na przykład na Ukrainie, gdy jesteś kobietą uciekającą przed wojną, to masz ciepłe łóżko, prawo pracy i program pomocowy. A kiedy jesteś mężczyzną uciekającym przed wojną, to masz zdychać pod gruzami. Nawet jeżeli masz 18-lat, całe życie przed sobą i nie jesteś zawodowym żołnierzem. Ot, kobiecy przywilej. Żyć albo ginąć.

  Czy uznanie istnienia kobiecego przywileju i faktu, że kobiety mają większe prawo do życia niż mężczyźni jest czymś niestosownym i mizoginistycznym? Nie. Każda walka o równość zaczyna się od pokazania palcem przywilejów jakie posiadają osoby uprzywilejowane bo one najczęściej w ogóle tego nie dostrzegają.

  #dyskryminacjamezczyzn #ukraina #wojna #logikarozowychpaskow #lewackalogika #pieklomezczyzn #bekazlewactwa

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: pm.png

  •  

   @sildenafil: Biały przywilej istnieje, ale daleko mu do kobiecego przywileju

  •  

   @sildenafil Ale dyskutujesz sobie co by było gdyby w miejscu, w którym zainteresowana nie ma szans tego zobaczyć? Dlaczego nie podejmiesz polemiki z nią?

  •  

   @kiszczak: nie polemizuję z nią, bo się z nią zgadzam. Tylko nawet w przypadku uchodźców z Bliskieto Wschodu z terenów Białorusi to mężczyźni mają najmniejsze szanse na ratunek

   +: Devilus
  •  

   Biały przywilej istnieje,

   @Fracture: Jesli istnieje, to nie jest "systemowy" a społeczny. To ludzie decyduja o tym czy chca kogos uprzywilejować. Jesli robia to, to dlatego ze maja albo mieli ku temu powody.

   Z mojego punktu widzenia, w Polsce, nie mozna jednoznacznie okreslic przywilejów. Sam pracuje z obcokrajowcami, którzy maja w Polsce, przynajmniej wg. mojej opinii "przywileje obcokrajowca".

   Bywaja lepiej traktowani w róznych miejscach, wybacza im sie błedy i "delikatne łamanie prawa", bardziej sie im pomaga (zarowno w malych i duzych rzeczach).

  •  

   @Fracture: Rozumiem, że to co wypracowali nasi przodkowie, stworzyli dominującą kulturę sprawia, że jestem uprzywilejowany bo ktoś nadal buduje chatki z gówna?

  •  

   @sildenafil: stop making stupid people famous.

  •  

   @sildenafil czyli tylko biali mają przywilej przechodzić jak ludzie przez przejście graniczne? Reszta musi się kryć po lasach i rzucać kamieniami?

  •  

   @BigDaddyy: Jesteśmy uprzywilejowani, bo zamiast się napierdalać między sobą podzieleni na klany czy z powodów religijnych jak to w Afryce lub bliskim wschodzie wygląda, to budujemy sobie dobrobyt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Czego nie rozumiesz ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   @Okatarinabellaczikcziks: Wizy i paszporty dla białych, ciapate może bez bo prawa człowieka i chcą tylko przejść nielegalnie przez Polskę po azyl w Niemczech ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: border.png

  •  

   @Fracture: Nie ma czegoś takiego. Naturalne jest że każdy jest rasistą i ocenia ludzi po wyglądzie.

   +: 194491
  •  

   @sildenafil: Trudno się tutaj z Tobą nie zgodzić, że kobiety są w tej sytuacji uprzywilejowane, jednakże nie trzeba walczyć z tym przywilejem, tylko niewolniczym, poddańczym systemem, który robi z mężczyzn mięso armatnie wbrew ich woli. Udział w wojnie powinien być tylko i wyłącznie dla chętnych. Każdy kraj który zmusza własnych obywateli do wojny, daje im świadectwo, że są oni dla grupy rządzącej mniej warci niż gówno ¯\_(ツ)_/¯ Ludzie powinni walczyć o swój kraj dlatego, że sami chcą, jeśli trzeba ich do tego zmuszać to jest to tylko i wyłącznie potwierdzeniem, że kraj jest chlewem, gównem i syfem za który nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby walczyć #takaprawda

   +: arinkao, AnimusAeger999 +8 innych
  •  

   @sildenafil: niech jej ktoś powie że Arabowie są białą rasą ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   biały przywilej to być córką znanego typa

   +: Devilus
  •  

   @sildenafil: Po co rozpowszechniac te bzdury i nabijac jej atencje. Ona bez atencji zdechnie.

   +: Devilus
  •  

   @Zgrywajac_twardziela: no tak powinno być w idealnej sytuacji, ale praktyka pokazuje, że nie jest to możliwe. Historycznie mężczyźni za to, że mieli mniejsze prawo do życia i nie mieli przywileju jaki miały kobiety dostawali inne przywileje w zamian. Dzisiaj nazywa się to patriarchetem i odbiera się mężczyznom te przywileje rekompensujące większe obowiązki co rodzi poczucie niesprawiedliwości.

   Więc jeżeli dalej chcemy podążać tą drogą, to musimy uwzględnić aspekt praktyczny tego, że raczej nikt nie zlikwiduje obowiązku obrony kraju podczas wojny. Więc trzeba albo dać dodatkowe przywileje mężczyznom, albo rozszerzyć obowiązki na kobiety

  •  

   @sildenafil: Trzeba zrobić jak jest w Izraelu ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @sildenafil: masz c!pkę i uciekasz przed wojną - ależ proszę bardzo, nie masz jej - o gdzie nie ma tak łatwo, walcz i giń za ojczyznę

   +: Devilus
  •  

   @sildenafil: Czy ty jesteś w stanie spojrzeć na jakikolwiek news bez zastanawiania się nad płcią osób w nim występujących? Może czas na leczenie?

  •  

   @sildenafil:

   no tak powinno być w idealnej sytuacji, ale praktyka pokazuje, że nie jest to możliwe.
   Niby dlaczego? W USA w czasach 2 Wojny Światowej ludzie sami szli na wojnę, bo się to opłacało i kraj nie traktował ich jak gówna, tylko jak normalnie opłacanych żołnierzy. Da się? Da się. Nie rozumiem, czemu by to nie miało działać obecnie? Czyżby rządy poszczególnych krajów były świadome że zapewniają swoim obywatelom tak gówniane warunki, że zdają sobie sprawę, że nikt za taki kraj nie chce ginąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Historycznie mężczyźni za to, że mieli mniejsze prawo do życia i nie mieli przywileju jaki miały kobiety dostawali inne przywileje w zamian. Dzisiaj nazywa się to patriarchetem i odbiera się mężczyznom te przywileje rekompensujące większe obowiązki co rodzi poczucie niesprawiedliwości.
   Tak czy siak było niesprawiedliwie, i obecnie jest i tak o niebo lepiej, bo ludziom nie daje się odgórnie przypisanych ról, i jest znacznie większa wolność w tym jak sobie każdy żyje(i to jest obiektywnie pozytywna wartość). Jednakże wciąż istnieje jeszcze masa tego typu reliktów przeszłości które należy likwidować, a jeden z nich to obowiązkowy udział w wojnie. Żołnierz z przymusu to gówno a nie żołnierz który zdezerteruje przy pierwszej możliwej okazji, jeśli tylko będzie miał trochę oleju w głowie. "Żołnierz" z przymusowego poboru ma takie szanse w starciu z zawodowym, jak uliczny sebix z zawodowym pięściarzem.

   Więc jeżeli dalej chcemy podążać tą drogą, to musimy uwzględnić aspekt praktyczny tego, że raczej nikt nie zlikwiduje obowiązku obrony kraju podczas wojny.
   W myśl tej zasady nie warto było walczyć o zniesienie niewolnictwa, pańszczyzny, czy np. o zakaz pracy dzieci, bo przecież "od zawsze tak było", i nie ma szans tego zmienić. Pluję na takie podejście, bo właśnie dzięki niemu mamy syf jaki mamy, i zamiast starać się żeby facetom było lepiej to geniusze tacy jak Ty chcą by kobiety miały równie źle - co oczywiście ma zerowe szanse na poparcie w społeczeństwie, bo oczywistym jest, że kobiety tego nie poprą, a także nie poprze tego spora część mężczyzn. Taki postulat nie ma żadnych szans na "zwycięstwo" w demokratycznym kraju - nigdy większość czegoś takiego nie poprze ¯\_(ツ)_/¯

   Więc trzeba albo dać dodatkowe przywileje mężczyznom, albo rozszerzyć obowiązki na kobiety
   Trzeba tylko i wyłącznie znieść pobór do wojska dla osób jakiejkolwiek płci, to już nie czasy niewolnictwa i pańszczyzny, najwyższy czas skończyć z traktowaniem mężczyzn jak mięsa armatniego. Problem jest taki, że jak z kobiet się robi bydło(rozpłodowe w tym wypadku), to potrafią one protestować, i jakoś się zorganizować(aborcyjnydreamteam.pl, aborcja bez granic itd.), a faceci? Zamiast się zjednoczyć w naszym wspólnym interesie, to tylko sobie takimi pomysłami robią wrogów wśród kobiet, dając takie pomysły jak Twoje. Był kiedykolwiek jakiś protest przeciwko przymusowemu poborowi? No właśnie... Zamiast skupić się na pozytywnym działaniu, które każda normalna kobieta by poparła to Ty wolisz się skupić na tym by z kobiet też zrobić przymusowych żołnierzy, co oczywiście nie spotka się z poparciem żadnej zdrowej na umyśle kobiety, a i znaczna większość facetów tego nie poprze ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @sildenafil: 95% pochwalnych komentarzy jest pd różowych. I to niby jest równa nam płeć?

  •  

   @sildenafil: stara głupia samotna kobieta... szkota mi nawet jej hahaha

  •  

   @sildenafil: nie białą osoba która nagle się magicznie teleportowała z Afryki na kurwa Białoruś XD u hurrr durrr to som tacy sami uchodźcy. Niech zapierdala do Turcji, czy innego Iranu gdzie ilość ciapatych uchodźców jest liczona w milionach. No ale lepiej siedzieć wygodnie w bezpiecznej Polsce i pouczać wszystkich dookoła jak powinni robić, komu pomagać, co myśleć.

  •  

   @sildenafil: czym innym, jak budowaniem sobie kolejnych centymetrów muru obleganej twierdzy, jest twój wpis? Zgadzam się z tym, co napisałeś, ale sam sobie ulepiłeś rozmówcę i podejmujesz z nim monolog. Pani ze screena nie napisała w swoim wpisie nic na temat przywileju kobiet. Może najpierw zapytaj ją sam, co o tym sądzi, a dopiero później wystawiaj na pośmiewisko?

  •  

   @sildenafil: niech jedzie do Kenii, Kamerunu czy Senegalu z resztą może być dowolny kraj w Afryce i spróbuje jako biała poszukać tam azylu. Może opisać jak została potraktowana przez ludzi na tym swoim "białym przywileju" XD. Tylko, że rasizm czarnych to żaden rasizm, nie? Tylko walka o uprzywilejowanie xD Rasizm ma kolor tak samo jak przemoc ma płeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

   +: Devilus
  •  

   głupia cipa myśli, że białego człowieka powitaliby np muzułmanie cieplym łóżkiem i posiłkiem?

  •  

   @sildenafil: Nieprawda. Murzynka narodowości ukraińskiej (bo mężczyzn nie wypuszczają) może do nas przyjechać bez problemu, i nie ma znaczenia kolor skóry.

  •  

   @sildenafil: celebryci to odklejeni ludzie, zapatrzeni w siebie, przekonani o swojej nieomylności i o tym, że ludzie chcą znać ich zdanie na różne tematy tylko przez to, że mają fanów swojej zawodowej twórczości

   podobnie odklejona jest ta cała Kurdej Szatan... przeciętna aktorka która wybiła się na reklamach sieci komórkowej odjebało jej, że ma rację bo podobni jej naiwniacy popierali ten bełkot o przepuszczani nielegalnych imigrantów przez płot

   zero logiki same emocje i efekt jest jaki jest

   +: Devilus
  •  

   @sildenafil: ja się zastanawiam tylko, w którym kraju sąsiadującym z polską mieszkają rdzennie nie biali ludzie- bo jak ktoś ucieka ze swojego kraju ratując życie to nie ucieka wiadomo przez kilkanaście krajów w tym Polskę do Europy, prawda? ;)

  •  

   @sildenafil: korci jej odpisać (tylko sobie hasło na FB bym musiałprzypomnieć xD), ze tępa dzido jest różnica miedzy udzielaniem schronienia W PIERWSZYM BEZPIECZNYM SĄSIEDNIM KRAJU, a ludźmi, którzy sobie wycieczki urządzają, przelatują / przepływają tysiące kilometrów, mijajają pod drodze bezpieczne kraje (ale poniewaz nie są tak atrakcyjne jak Europa zachodnia to je olewają) i jednocześnie są wykorzystywanie przez wrogi nam reżim.

   Zanim jakiś cymbał napisze, że "przecież oni i tak uciekną na zachód" to to nie ma żadnego znaczenia. Naszym obowiazkiem jest ochrona zewnętrznej granicy UE, chyba, że chcemy, żeby wróciły kontrole na granicach w UE...

  •  

   @sildenafil: Raz się spotkałem na YT z gościem który był zdziwiony że panowie na przejściach granicznych są bardziej ostrożni względem gorszych paszportów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Marudził też że był raz na wycieczce z trzema ziomkami Francuzami, oni przeszli bez problemu ale on mając paszport z kraju trzeciego świata spędził o wiele dłużej na przejściu a pracownik przejścia przyglądał się paszportowi lupą. Zupełnie jakby kraje trzeciego świata miały problem z niezwykle wysoką biedą, korupcją i przestępczością której z woli obywateli kraju przyjmującego należy odfiltrować żeby nie zaniżać poziomu życia i nie doprowadzić do upadku państwa.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

   +: Devilus
  •  

   @sildenafil:
   Prędzej nauczysz osła tabliczki mnożenia niż wytłumaczysz to, co napisałeś kobiecie takiej jak ta.

   +: Devilus
  •  

   @sildenafil: potwierdzam, w Lublinie sobie urządzamy polowania na czarnoskórych studentów którzy uciekli z Ukrainy.

   +: Devilus
  •  

   @sildenafil równie dobrze mogłeś napisać że 2 jest uprzywilejowane wobec 1 bo jest większe. Daj se spokój. Sam wpis Młynarskiej w tej sprawie uważam za dość płytki.

  •  

   @sildenafil: Nie wiedziałem, że Polska graniczy z nie białym krajem.

  •  

   i kraj nie traktował ich jak gówna, tylko jak normalnie opłacanych żołnierzy. Da się? Da się.

   @Zgrywajac_twardziela: wszystko się da, ale w tym celu trzeba wybrać dobrą władzę. A nie ma w Polsce obecnie partii politycznej, która byłaby przeciwko dyskryminacji mężczyzn.

   Był kiedykolwiek jakiś protest przeciwko przymusowemu poborowi?
   Nie było. Wydaje mi się, a przynajmniej ja tak czuję, że mężczyźni protestujący przeciwko poborowi byliby wyszydzani i wyśmiewani, uznawani za niemęskich, migający się od obowiązków. To jest bardzo trudne i wymaga ogromnej siły przebicia, dużo większej niż protesty przeciwko zakazowi aborcji. Tym bardziej, że więcej osób popiera obowiązkową służbę wojskową niż jest jej przeciwko (49%/47% kobiet jest odpowiednio za/przeciw, nieco mniej mężczyzn jest "za" wg ostatniego sondażu), a także popierają ją wszystkie partie politycznej jakie aktualnie są w parlamencie.

  •  

   Czy ty jesteś w stanie spojrzeć na jakikolwiek news bez zastanawiania się nad płcią osób w nim występujących? Może czas na leczenie?

   @aegispolis: wiem, że bardzo boli Cię z jakiegoś powodu wskazywanie na przywileje grup uprzywilejowanych, tylko nie wiem jeszcze z jakiego.

  •  

   Pani ze screena nie napisała w swoim wpisie nic na temat przywileju kobiet

   @jarzabek: no właśnie. Nie napisała, bo nie dostrzega tego przywileju. Pani ze screena zabierała wielokrotnie głos na temat praw kobiet, dyskryminacji ze względu na płeć czy uprzywilejowaniu mężczyzn. Niestety swojego uprzywilejowania jeszcze nie dostrzegła.

  •  

   @Glikol_Propylenowy: @Sharlene: FrasierCrane: widzę, że wpis gromadzi bardzo wielu rasistów w komentarzach, to przykre. Ale żeby było jasne: pani Młynarska ma całkowitą rację, jeżeli chodzi o to jak traktowani są uchodźcy z Bliskiego Wschodu na granicy. Struganie głupa o tym, że mają składać dokumenty w ambasadzie jest cynizmem, bo każdy wie, że Białoruś na to nie pozwala, a tych ludzi traktuje jako narzędzie w swojej polityce.
   I mam 99% pewności, że gdyby ci uchodźcy nie byli z Afganistanu tylko z Ukrainy, to zostaliby wpuszczeni raz dwa do Polski. Ale to, czego nie dostrzega pani Młynarska to równolegle występujący kobiecy przywilej, który jest równie szkodliwy i który zbiera swoje żniwo na Ukrainie.

   +: Devilus
  •  

   @sildenafil: Biały przywilej w Polsce, kraju 99% białym nie ma żadnego sensu. To jest kalka z USA i nie ma żadnego odniesienia do rzeczywistości. Nikt w Polsce nie traktuje kogoś o ciemniejszym kolorze skóry jak biednego robola, ogrodnika itd bo Polacy nie mają tu latynosów którzy pracują w ich ogródkach i przy remontowaniu ich domów. Nikt nie zakłada, że grupa czarnych to członkowie gangu bo nie mamy problemów z biednymi centrami miast z czarnymi gangami.

   To istnieje i owszem (choć przyczyną nie jest rasizm a statystyka). Bo w USA jak idzie biały, meksykanin i czarny to możesz się założyć, że ten pierwszy ma więcej pieniędzy, jest obywatelem, mowi po angielsku, nie ma problemów z prawem. I zazwyczaj choć nie zawsze będziesz miał rację. A jak idzie czarny to ludzie się boją (bo 13/52 itd). Więc jako czarny masz takie akcje, że możesz mieszkać w dobrej dzielnicy i być porządnym obywatelem a i tak ktoś wezwie czasami policję, że ktoś obcy się szwęda po ich ulicy.

   Jak to się ma do polskiej rzeczywistości? No nijak

  •  

   @sildenafil: Czy tylo ja uważam że właśnie największymi rasistami są ludzie pokroju Pani Pauliny Młynarskiej którzy wszędzie jak widzą poblem to utożsamiają go z kolorem skóry? Gdy byly problemy na granicy z Białorusią to nigdy przez myśl mi nie przeszlo ze to przez skórę. Brak mi słów co odwala ta lewica.

  •  

   @sildenafil:

   wszystko się da, ale w tym celu trzeba wybrać dobrą władzę. A nie ma w Polsce obecnie partii politycznej, która byłaby przeciwko dyskryminacji mężczyzn.
   A jest jakakolwiek która popiera Twój postulat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nie było. Wydaje mi się, a przynajmniej ja tak czuję, że mężczyźni protestujący przeciwko poborowi byliby wyszydzani i wyśmiewani, uznawani za niemęskich, migający się od obowiązków.
   Przez troglodytów i prostaków co najwyżej. Osoby LBGT są tak samo wyszydzane przez prostaków, a jakoś potrafią protestować, żaden to więc argument.

   To jest bardzo trudne i wymaga ogromnej siły przebicia, dużo większej niż protesty przeciwko zakazowi aborcji.
   Dlaczego tak uważasz? Przeciwko protestom proaborcyjnym jest cały kościół, wszystkie środowiska religijne, prawicowe itd. Nie słyszałem o jakiejkolwiek grupie zrzeszających ludzi przeciwnych wyborowi w kwestii poboru, więc jeśli z aborcją się dało to i w tym wypadku się da walczyć o swoje. Ale tutaj jest problem ten co zawsze - mężczyźni nie potrafią się zjednoczyć w istotnej dla siebie kwestii i czegoś zorganizować, a kobiety już jak najbardziej, stąd dysputa polityczna jak najbardziej uwzględnia aborcję, a przymusowy pobór już nie ¯\_(ツ)_/¯

   Tym bardziej, że więcej osób popiera obowiązkową służbę wojskową niż jest jej przeciwko (49%/47% kobiet jest odpowiednio za/przeciw, nieco mniej mężczyzn jest "za" wg ostatniego sondażu),
   Popierają głównie troglodyci, stare dziady którym pobór nie grozi, i wyjątkowo tępe kobiety których ta sprawa nie dotyczy, bo ich pobór nie obowiązuje. Wśród mężczyzn którzy są w oczach władzy mięsem armatnim pewnie jakieś spokojnie 70% jest przeciwko ¯\_(ツ)_/¯ Ale żeby coś w tej kwestii zrobić potrzebne jest działanie, NIKT jak na razie nie zorganizował choćby jednego protestu w tym temacie, więc władza myśli, że takie podłe rozwiązanie jakie mamy jest ok ¯\_(ツ)_/¯

   a także popierają ją wszystkie partie politycznej jakie aktualnie są w parlamencie.
   Cóż, za PRLu też wszystkie partie popierały Związek Radziecki. Z resztą wracamy tu do punktu wyjścia, za Twoim rozwiązaniem też nie jest żadna partia. Takie postulaty można na władzy wymusić tylko i wyłącznie protestami, każdej władzy frajerzy ginący za psi **** są na rękę i bez woli "ludu" nikt tutaj zmian nie podejmie ¯\_(ツ)_/¯ Ale, że jest to temat w ogóle nie podejmowany w dyskusji, to wszystkie partie są za i mają w dupie ludzi którzy są przeciwni, bo jak widać nie ma to dla nich wystarczającego znaczenia by nawet protestować pokojowo w tej kwestii.

  •  

   @sildenafil: nie jestem rasistką, ja bym wpusciła i trzymała w zamkniętym ośrodku do czasu rozwikłania problemów z dokumentami, ale do tego trzeba mieć środki, ludzi, a nie że łatwo z takich uciec.
   ps. Jeśli nazywasz kogoś rasistą to w sumie sugerujesz, że jakaś rasa jest nadrzędna wobec innej i trzeba tą słabszą bronić poprzez karte "rasizm".
   Tymczasem wiele zachowań u niebiałych wcale nie jest spowodowana kolorem skóry, a po prostu obcą i czasami groźną kulturą z jakiej pochodzą. Jakby na tamtych terenach w tej kulturze mieszkali biali, to też nie byliby wpuszczani.

  •  

   @sildenafil: xD tak samo jak nie napisała o setkach innych spraw, które nas otaczają - czy to znaczy, że nie ma na żaden temat zdania, czy po prostu w danym poście poruszyła dany temat? świat się nie kręci wokół ciebie i twojego pępka - pora abyś zrozumiał, że nie jesteś głównym bohaterem i każdy człowiek zmaga się z różnymi przeżyciami i przemyśleniami, ze względu na to, co i gdzie go wychowało.

  •  

   Biały przywilej to określenie z USA, tylko że w USA white man to białoskóry urodzony w USA, dla Amerykanina Polak nie jest biały, tylko jest Polakiem. Wynika to z tego, że tam za dyskryminację innych i to nie tylko czarnych i nie tylko na podstawie koloru skóry odpowiedzialni są WASP (White Anglo-Saxon Protestant). Polaka w USA nikt nie będzie oskarżał o dyskryminację rasową i rozmawiając na ten temat z kimś tam dowie się, że wcale nie jest biały, bo tam biały w tym kontekście ma pejoratywny wydźwięk.

   Dalej jeśli tej pani chodziło o nieprzyjmowanie uchodźców z bliskiego wschodu, to w sumie oni też są biali, ale rozumiem o co jej chodzi, sam cały czas byłem za przyjęciem uchodźców, ale nieprzyjęcia ich nie nazwałbym białym przywilejem.

  •  

   @sildenafil: Jest tez czarny przywilej, W kilku panstwach Afryki poluja na bialych zarzynajac ich maczetami XD

   Ale po co o tym mowic XD Lewacka logika to zraczka umyslu.

   +: Devilus
  •  

   @Fracture:

   Biały przywilej istnieje, ale daleko mu do kobiecego przywileju
   @sildenafil:

   nie polemizuję z nią, bo się z nią zgadzam

   Przecież to co ta kobieta pisze to zupełna bzdura.

   Wpuszczamy, przyjmujemy i robimy co możemy żeby pomóc uchodźcom z Ukrainy bo to nasi sąsiedzi, którzy zostali zaatakowani w swoim domu, uciekają z niego do bezpiecznego miejsca i najbliższe takie miejsce mają właśnie u nas.

   Nie wpuszczamy i bronimy granicy z Białorusią przed Irakijczykami czy innymi Somalijczykami bo to nie są żadni uchodźcy uciekający z domu w którym zostali zaatakowani, tylko nielegalni imigranci.

   To jest zupełnie inna sytuacja i kolor skóry nie ma tu nic do rzeczy.

   Gdybyśmy sąsiadowali z krajem zamieszkałym przez czarnoskórą ludność i kraj ten zostałby napadnięty przez sąsiada z drugiej strony, to przyjmowalibyśmy uchodźców dokładnie tak samo jak przyjmujemy Ukraińców.

   Z drugiej strony, gdyby nasze granice szturmowały tłumy białych ludzi z jakiegoś biednego kraju na drugim końcu świata, którzy po prostu chcą mieszkać w UE choć nie mają odpowiednich wiz, to też byśmy ich nie wpuszczali, bo nie mają odpowiednich wiz, choć to raczej abstrakcyjna sytuacja, bo nie ma za bardzo biednych białych krajów na drugim końcu świata. Można raczej o tym myśleć w przeciwnym kierunku - czy Polak który chciałby się osiedlić w USA, choć nie ma prawa stałego pobytu może bo jest biały? No nie może.

  •  

   @sildenafil: nie rozumiem z czym masz problem? Jedno i drugie to prawda.
   A najbardziej mnie smieszy pieprzenie takich jak @Pabick: , którym sięwydaje, że legalne=słuszne. W USA jak dyskryminowano czarnych ustawami to było git? xD

   +: Devilus
  •  

   @sildenafil: Inne przywileje mają mężczyźni, inne kobiety. Gdyby to zrozumieć konflikt płci byłby mniejszy. Jednak nie należy zapominać, że faktycznie świat zdominowali mężczyźni hetero i nie zawsze dobrze traktowali płeć przeciwną, czy mniejszości.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

   +: Devilus
  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

   +: Devilus
  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @sildenafil: biały przywilej działa tylko w rasistowskiej Polsce, im dalej na zachód tym mniej rasizmu i bardziej progresywnie, tam można traktować Ukraińców tak jak wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Wielka Brytania wydała 50 wiz dla uchodźców z Ukrainy. Francuski minister: to nieludzkie

   https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-03-08/wielka-brytania-wydala-50-wiz-dla-uchodzcow-z-ukrainy-francuski-minister-to-nieludzkie/

   Uchodźcy z Ukrainy czekają 1,5 miesiąca na wizę do Wielkiej Brytanii. Dlaczego to tak długo trwa?

   https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,28429774,uchodzcy-z-ukrainy-w-polsce-1-5-miesiaca-czekania-na-wize-do.html

   i coś z wykopu:

   https://www.wykop.pl/link/6762269/wlochy-wielu-uchodzcow-z-ukrainy-wyjezdza-kierujac-sie-do-niemiec-i/

   +: Devilus
  •  

   @nowywinternetach Jakie przywileje mieli mężczyźni na Ukrainie "przed wojną"? Jakie przywileje mają mężczyźni w Polsce?

   +: Devilus
  •  

   Wpuszczamy, przyjmujemy i robimy co możemy żeby pomóc uchodźcom z Ukrainy

   @KEjAf: uchodźczyniom*, bo mężczyznom nie pomagamy.

   Na Białorusi też są uchodźcy. Nie możemy tego kraju traktować jako bezpiecznego dla kogokolwiek. Jakby jakiś Białorusin gnębiony przez reżim Łukaszenki chciał uciec do Polski to ja bym mu pozwolił. Nie widzę aby tego samego prawa nie zastosować wobec uchodźców, którzy uciekali np. przed wcieleniem do Afgańskiej armii talibów i w akcie ratowania się przed tym bezmyślnie wsiedli do samolotu linii Belavia... Ten błąd, popełniony pod wpływem chęci ratowania życia nie powinien przekreślać im całego życia.

   +: Devilus
  •  

   @sildenafil Ci imigranci nie wsiedli bezmyślnie do samolotu bo uciekali przed wcieleniem do armii talibów, wsiedli żeby dostać się do Niemiec i innych krajów starej unii.

  •  

   pani Młynarska ma całkowitą rację, jeżeli chodzi o to jak traktowani są uchodźcy z Bliskiego Wschodu na granicy

   @sildenafil: Chłopie, przecież na Ukrainie studiowało od groma ludzi z Afryki i wjechali do Polski jak reszta uchodźców. Część miała problemy z wjechaniem do nas bo coś Ukraińcy kombinowali, ale narracja o kolorze skóry jest durna i gówno ma a nie rację pani Młynarska.

  •  

   no czego nie rozumiesz? Czarnoskóre osoby z obywatelstwem innych krajów, które studiowały w UA znalazly u nas azyl przed powrotem do swych krajów, a czarnoskóre kobiety posiadajace obywatelstwo UA przybyly do nas tak samo, jak te białoskóre.
   Ergo przyklad, na którym opierała się ta femczyca jest nietrafiony bo po prostu jest nieprawdziwy.


   @joyko: Bzdura, to żaden dowód. To, że nie ma aż tak jawnej dyskryminacji, żeby nie wpuszczać ludzi o tym samym obywatelstwie kierując się ich kolorem skóry to nie znaczy, że nie ma dyskryminacji w ogóle. To tak jakby mówić, ze jakjuz nie ma niewolnictwa to nie istnieje rasizm xD
   Poza tym nie udawaj, że nie pamiętasz jakie były akcje i straszenie w zwiazku z kolorem skóry studentów z UA.

   na którym opierała się ta femczyca

   @joyko: Czego nie rozumieś spierdoliksie?

   Prób podciągniecia nielegalnych migrantów ekonomicznych z kazdego kurwa zakatku swiata, podrzuconych przez wroga nam Białoruś, pod "biednych uchodzcow kobity i dzieci" nawet nie chce mi sie komentowac

   @joyko: Próby twierdzenia, że nielegalni migranci to nie są ludzie zmuszeni przez wojny, prześladowania lub po prostu biedę do migracji to jest dopiero coś co szkoda komentować. Albo twierdzenie, że wypierdalanie ich z powrotem do lasu kiedy już przekroczyli granice, często z małymi dziećmi to cosnormalnego. Jest to zarówno niemoralne jak i nielegalne.
   Lecisz na czarną, szkoda nerwów na takich bydlaków bez sumienia wytresowanych przez chorych z nienawiści polityków. Nawet awatar pokazuje jak jesteś zafiksowany xD

   +: Devilus
  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @Zgrywajac_twardziela:
   żadna partia nie popiera praw mężczyzn i wszystkie partie popierają dyskryminację mężczyzn. Doświadczenie innych państw pokazuje, że nawet lewicowe i feministyczne rządy wprowadzają lub utrzymują obowiązkową służbę wojskową tylko dla mężczyzn. Myślę nawet, że większość mężczyzn jest przeciwna swoim prawom bo mają głeboko wpojone że są gorsi i taki już ich los, który trzeba zaakceptować.

   Tylko ja jestem realistą. Po wyborach w Polsce najprawdopodobniej zostanie wprowadzona obowiązkowa służba wojskowa, nie wiadomo tylko w jakim kształcie. I co mamy zrobić w tej sprawie? Bojkot? Protesty na ulicy, które zachęcą władzę do zmiany decyzji? XD Wyjazd za granicę?

   Poczucie poniżenia i niesprawiedliwości związanego z poborem do wojska będzie gwoździem do trumny ruchu równościowego w Polsce.

   +: Devilus
  •  

   @sildenafil: czego Ty oczekujesz od baby która sobie protekcjonalnie wycieła cycki bo moze być rak ¯\_(ツ)_/¯

   +: Devilus
  •  

   @sildenafil:
   Więc proponujesz zrobić coś co tylko zniechęci kobiety do walki o prawa mężczyzn, super pomysł xD

  •  

   @Zgrywajac_twardziela:

   zniechęci kobiety do walki o prawa mężczyzn
   Osoby uprzywilejowane same powinny dostrzec swój przywilej. Ja się głupio poczułem gdy zobaczyłem sondaż, gdzie połowa kobiet w Polsce popiera ubezwłasnowolnienie mnie w obozie wojskowym albo gdy w pracy słyszę narzekania koleżanek, że wszędzie tylu Ukraińców, a przecież mieli zakaz wyjeżdzania i powinni walczyć na wojnie, a nie po klubach w Polsce łazić. Wtedy robi mi się głupio, że jestem np. za legalną aborcją bez pytania się innych o zdanie.

   Ale bez znaczenia: ja tu pisałem tylko o tym, żeby kobiety dostrzegły swoje przywileje bo to pierwszy krok do wyrównania praw. W pierwszej kolejności proponowałbym zniesienie przymusowej służby i pozwolenie wszystkim chętnym na ratowanie swojego życia podczas wojny. Ale jeżeli się nie uda i mimo tego służba wojskowa zostanie wprowadzona, a podczas wojny dostanę zakaz opuszczania kraju to co wtedy? Nadal powinienem być wtedy przeciwko chociaż nic to nie zmieni?

   Nie. Wtedy oczekiwałbym dodatkowych praw za to, że gdy mężczyźni walczyli w kraju objętym wojną i gineli pod gruzami lub od odłamków to ich koleżanki dobrze się bawiły się za granicą. Jest tu pewien potencjał do poczucia niesprawiedliwości, która powinna zostać zrekompensowana, nie uważasz?

  •  

   @sildenafil:

   Osoby uprzywilejowane same powinny dostrzec swój przywilej.
   Osoby uprzywilejowane doskonale zdają sobie sprawę ze swojego przywileju i nie musisz ich uświadamiać ¯\_(ツ)_/¯

   Ja się głupio poczułem gdy zobaczyłem sondaż, gdzie połowa kobiet w Polsce popiera ubezwłasnowolnienie mnie w obozie wojskowym albo gdy w pracy słyszę narzekania koleżanek, że wszędzie tylu Ukraińców, a przecież mieli zakaz wyjeżdzania i powinni walczyć na wojnie, a nie po klubach w Polsce łazić. Wtedy robi mi się głupio, że jestem np. za legalną aborcją bez pytania się innych o zdanie.
   Cóż z aborcją sytuacja jest taka, że jak ktoś nie będzie chciał jej zrobić to sobie nie zrobi(chociaż ja osobiście popieram rozwiązanie takie jak w Islandii - obowiązek aborcji wadliwych płodów), więc jej zakaz nie służy tak naprawdę nikomu.

   Ale bez znaczenia: ja tu pisałem tylko o tym, żeby kobiety dostrzegły swoje przywileje bo to pierwszy krok do wyrównania praw. W pierwszej kolejności proponowałbym zniesienie przymusowej służby i pozwolenie wszystkim chętnym na ratowanie swojego życia podczas wojny. Ale jeżeli się nie uda i mimo tego służba wojskowa zostanie wprowadzona, a podczas wojny dostanę zakaz opuszczania kraju to co wtedy? Nadal powinienem być wtedy przeciwko chociaż nic to nie zmieni?
   Nie. Wtedy oczekiwałbym dodatkowych praw za to, że gdy mężczyźni walczyli w kraju objętym wojną i gineli pod gruzami lub od odłamków to ich koleżanki dobrze się bawiły się za granicą. Jest tu pewien potencjał do poczucia niesprawiedliwości, która powinna zostać zrekompensowana, nie uważasz?

   Uważam to co pisałem wcześniej, trzeba walczyć z uciskiem, a nie walczyć o to by ucisk dotyczył jeszcze większej ilości osób.

  •  

   @Zgrywajac_twardziela: ale nie napisałeś co trzeba zrobić gdy walka z uciskiem się nie uda i nawet mimo protestów na ulicy obowiązkowa służba wojskowa zostanie wprowadzona. To taki fikołek, żeby napisać o konieczności walki z uciskiem i mieć odhaczony dobry uczynek

   +: Devilus
  •  

   @sildenafil:

   ale nie napisałeś co trzeba zrobić gdy walka z uciskiem się nie uda i nawet mimo protestów na ulicy obowiązkowa służba wojskowa zostanie wprowadzona.
   No na pewno nie robić sobie wroga w kobietach które w demokratycznym państwie mają jakieś ~50% głosów xD A co do tego jak zostanie wprowadzona, można choćby osrać ten obowiązek i iść do więzienia, ukrywać się, załatwić sobie lewe papiery od lekarza, a w czasie pokoju wrócić do walki z tym skurwy******* ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @Zgrywajac_twardziela: wyrównanie praw i obowiązków, nawet w dół, nie powinno generować wrogości. Problem w tym, że 50% kobiet opowiada się przeciwko prawom mężczyzn, to jednak należy wziąć pod uwagę.

   pójść do więzenia
   Znowu trollujesz? Służba wojskowa to zniewolenie na dużo krótszy czas i jednak z opcją wychodzenia poza więzienie więc nie sądzę aby ktoś wybrał autentyczne kraty.

   Ty masz inne, niepraktyczne podejście. Uznałeś, że jesteś przeciwko obowiązkowej służbie wojskowej i temat załatwiony. Otóż nie. Trzeba też pomyśleć o tym co zrobić jeżeli walka o równe prawa w zakresie poboru zostanie przegrana

  •  

   @sildenafil:

   wyrównanie praw i obowiązków, nawet w dół, nie powinno generować wrogości.
   Ciekawe czy byś myślał tak samo, jakbyś miał być w tej grupie której się zrówna w dół xD

   Problem w tym, że 50% kobiet opowiada się przeciwko prawom mężczyzn, to jednak należy wziąć pod uwagę.
   Zakładając, że nawet 50% kobiet jest przeciwko, to wciąż zakładając demokratyczne wybory przymus byłby zniesiony, bo większość mężczyzn byłoby przeciwko ¯\_(ツ)_/¯

   Znowu trollujesz? Służba wojskowa to zniewolenie na dużo krótszy czas i jednak z opcją wychodzenia poza więzienie więc nie sądzę aby ktoś wybrał autentyczne kraty.
   Zdziwiłbyś się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ty masz inne, niepraktyczne podejście. Uznałeś, że jesteś przeciwko obowiązkowej służbie wojskowej i temat załatwiony. Otóż nie. Trzeba też pomyśleć o tym co zrobić jeżeli walka o równe prawa w zakresie poboru zostanie przegrana
   Na razie nie podjęto żadnej walki, nie widzę sensu rozważać co w przypadku gdy ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @sildenafil:
   Z tym więzieniem to chyba jednak nie masz do końca racji. Tam przynajmniej żaden trep nie każe ci biegać o 6 rano albo robić pompek, bo powiedziałeś coś, co mu się nie spodobało. Nawet w Finlandii niektórzy "wybierają" taką opcję. Przy odrobinie szczęścia mogłoby się nawet okazać, że twoim kolegą z celi będzie jakiś alimenciarz albo inny mireczek, który siedzi za to samo, co ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Devilus: no wolałbym jednak na weekendy wracać do domu niż spędzić do 5 lat (bo podobno tyle grozi) w stałym zamknięciu.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   Służba wojskowa to zniewolenie na dużo krótszy czas i jednak z opcją wychodzenia poza więzienie więc nie sądzę aby ktoś wybrał autentyczne kraty.

   @Zgrywajac_twardziela: @sildenafil:

   nie wiem, czy dobrze rozumiecie powagę sytuacji szanowni panowie. Służba wojskowa to też chwalebna szansa na wyzwolenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) z okowów cielesnej powłoki

   Dlatego tradycyjną karą za dezercję, zwłaszcza w warunkach zagrożenia wojną, była kula, a nie sztum

  •  

   @Ravenek: Kto mówi o dezercji, nie stawiasz się na komisję, a w czasie szkolenia odmawiasz wykonywania rozkazów, nikt Cię za to nie zastrzeli ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @Zgrywajac_twardziela: osobiście to ja bym nawet chętnie poszedł, jednak jestem przeciwko obowiązkowi.

   Upadlający sposób w jaki ten system traktuje człowieka, tak naprawdę bez potrzeby i dla zasady, mnie brzydzi.

  •  

   @Ravenek:

   osobiście to ja bym nawet chętnie poszedł, jednak jestem przeciwko obowiązkowi.
   Wiadomka jak ktoś chce to niech sobie będzie żołnierzem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

   Upadlający sposób w jaki ten system traktuje człowieka, tak naprawdę bez potrzeby i dla zasady, mnie brzydzi.
   O to to

  •  

   @sildenafil:
   Ta, na weekendy... jak w Polsce była ta słynna "zeta", to poborowych puszczali do domu, jak akurat dostali przepustkę, o ile nie podpadli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Sam powiem ci, że już chyba wolałbym więzienie niż wojsko, chociaż to jest już opcja ostateczna, taki wybór między młotem a kowadłem. Przed podjęciem go trzeba by spróbować co najmniej kilku innych opcji wymigania się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Ravenek:
   Obecnie to raczej nie ma szans na przywrócenie kary śmierci za dezercję. Jeszcze w kraju należącym do UE? Zapomnij. Nawet na Ukrainie nie rozstrzeliwują dezerterów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Devilus: w wojsku jednak nie masz wyroku. Poza tym zastanawia mnie co by było gdyby np. odmówić ogolenia włosów. Raczej pasami do krzesła nikogo nie przypną i nie ogolą (raczej), a odmowa może poskutkować...wydaleniem z wojska? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h