Wpis z mikrobloga

Siemka jutro idę na rozmowę o pracę i dziwi mnie jedna rzecz, ponieważ Pani z biura która do mnie dzwoniła poinformowała mnie że przed wejściem będę miał robiony test na covida. Trochę dziwna sprawa patrząc na to że ten temat ucichł, ale powiedziała ze przychodzę z zewnątrz i robią każdemu takie testy, bo wola być bezpieczni XD. Takie pytanko jakby wyszedł mi pozytywny choć czuje się dobrze, to coś się dzieje jakaś kwarantanna izolacja itd gdzieś będą dzwonić nie puszcza mnie do domu itd? Pytam bo nie ogarniam tych zasad covidowych izolacji itd.

#kwarantanna #izolacja #koronawirus #rozmowakwalifikacyjna #pytanie #covid19
  • 10
@cagogsg: @LibertadParaTodos: @Adam_Prosty: Jak to nie bait to widać jak udało się wytresować niektórych. Nie ma refleksji, że trzeba zrezygnować z takiego "pracodawcy" skoro już na starcie jest taki debilizm tylko pytanie czy jak losowy test wyjdzie pozytywny to nie trafi w izolację. Nawet wyprzedza rzeczywistość bo pyta, czy mogą go gdzieś zgłosić i nie puścić do domu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dobra spoko przekonaliście mnie, ja to usłyszałem to odrazu takie wtf ale powiedziałem ze ok będę, ale jutro poprostu tam nie pojadę i poinformuje ich że rezygnuje z takiego cyrku. Bo z drugiej strony teraz tak pomyślałem ze jakaś obca osoba która nawet nie jest lekarzem będzie mi robiła test… Dzięki Panowie chciałem się tylko upewnić żeby dać sobie spokój.
@filopl1234: Nic się nie dzieje. Przecież epidemia jest już odwołana. Idziesz do domu, optymalnie prosisz lekarza POZ o zwolnienie, żeby nie łazić i nie zarażać. I izolujesz się sam, tak po prostu, zdroworozsądkowo, jakbyś był np chory na grypę. Nie idziesz np odwiedzić babci starowinki :)
@filopl1234: ta kobieta nie jest ani diagnostą laboratoryjnym, ani lekarzem, ani kimkolwiek ze sluzby zdrowia, żeby miała prawo cię testować. Na twoim miejscu bym im powiedziała dlaczego tam się nie stawisz, niech wiedzą jaki cyrk odwalają. Sam 'wywalczyłem' u organizatorów pewnego szkolenia to, że nielegalnie wymagają od uczestników dowodu szczepienia, na szkolenie, które odbyło się niedawno, bo .... w czerwcu. Napisałem, że w obecnym rozporządzeniu nie ma nic o konieczności okazywania