Wpis z mikrobloga

@KoninaBeZiomeczka: ale w Łodzi śródmieście to nie jest top prestiżu, bo tam masz głównie meneli w ofercie. w Łodzi najdroższe mieszkania są chyba na Julianowie, jak centrum to już bym wolał NCŁ, bo termin śródmieście ma w sobie tyle pato ulic, że szkoda gadać
@KoninaBeZiomeczka: nie wiem, może Warszawa ma bardzo zły PR przez przeszłość? W latach 80. było to rzeczywiście niesamowicie brzydkie miasto patrząc na zdjęcia, ale teraz to są wyspy #!$%@?ści w morzu fajnych miejsc.

Najbardziej odjechane ceny w relacji do jakości życia to Kraków, a najnormalniejsze GZM, Poznań i właśnie Warszawa.
@affairz: Wiem że w Łodzi sporo nieciekawych ulic na śródmieściu, ale co do meneli to w każdym mieście ich masz pełno. Ostatnio ktoś narzekał że Wrocław to miasto meneli. Tylko mi chodzi że jednak w Śródmieściu masz wszystko. Parki do biegania, sklepy, drogi rowerowe no i Piotrkowską blisko. A do tego tanio. Wydaje się spoko opcją na wygodne życie.
@KoninaBeZiomeczka: w łodzi widziałem ostatnio ogłoszenie o 6500 za stan deweloperski na pedofilowie, a w śródmieściu mieszkania w kamienicach do generalnego remontu bywają koło 4-5k, a czasami zdarzają się i za 3,5k.

Sam bym się obawiał kupować mieszkanie w łódzkiej kamienicy, bo widziałem za dużo projektów i ekspertyz technicznych przy okazji rewitalizacji, ale dla "normalnego" kupującego powinno być ok.
@KoninaBeZiomeczka: pewnie nic się jeszcze przez lata nie stanie, ale cała masa łódzkich kamienic jeszcze stoi już tylko z przyzwyczajenia.

W projekcie rewitalizacji jednej z kamienic przy Sienkiewicza napisane było mniej więcej coś takiego:
- z architektonicznego punktu widzenia, wtórną wyprawę tynkową na elewacji frontowej należy skuć i wykonać nową, ale biorąc pod uwagę stan techniczny, nie można tego zrobić. wykonana w latach 80 tynk cementowy ma większą wytrzymałość niż elementy
@bukszpryt: o #!$%@?... no to nie dziwię się że jesteś zniechęcony. A nie sądzisz że pomimo takich przejść taka kamienica została odrestaurowana w odpowiedni sposób? W sensie czy na pewno te utrudnienia przy odnowieniu musza oznaczać że mieszkania w takiej kamienicy lepiej unikać jak ognia? Bo widzę że sam przyznajesz wyżej że do mieszkania może być ok.