Wpis z mikrobloga

czy ktos ma podobna przypadłość? otoż, dmuchnałem sobie pod lustro nosem no i jedna dziurka ewidentnie pomniejszona, bo było mniej pary, ale u mnie to jest tak: kładę sie np. na prawym boku z poduszką pod głową, przytkana mam dziurkę prawą, kładę się na lewy bok, przytkana mam lewą. zupełnie randomowo. przytkane fest. jak wstanę na proste nogi, to po chwili czuję jak się coś odtyka, pstryka w nosie i cyka tak jakby ewidentnie za sprawą różnic ciśnienia. i w pozycji wyprostowanej mozna całkiem spoko oddychać. nie wiem czy kwalifikuję sie na operację przegrody? chyba tak. płukanie solankami nie pomogło, może doraźnie, ale chyba nigdy tak nie przepłukałem, żebym miał dwie dziurki 100% drożne tak samo. czasami podczas takiego płukania z butelki płyn nie jest w stanie po prostu przejść przez dziurkę te którą ma wylecieć. inhalacje (parówki) nastomiast powodują, że coś tam spływa, jakaś wydzielina, ale nie udrażnia przegród, nadal sa podetkane.

zasadniczo jak przytkam sobie lewą, to prawą mam przepływ powiedzmy 60%, jak przytkam lewą to w prawej mam z 80-90% LUB! odwrotnie. a najlepiej oddycha mi sie po rowerze bo w trakcie smarczę i wtedy mam 100% odetkane.

#zatoki #zdrowie #medycyna #lekarz #nos #laryngologia
Pobierz
źródło: comment_1660228381qsAARYBSJY4UtfHcxBULWK.jpg
  • 11
@Strahl: oo, dzieki stary, nie wiedziałem o tym. brzmi bardzo adekwatnie do tego co opisałem. ale tak czy owak mam wrazenie ze do moich dziurek powinno wchodzic wiecej powietrza w ciagu dnia i kładąc się spać. nigdy nie mam takiej sytuacji, ze obie są full czyste, zawsze coś mogę zachrząkać.
@presburger: mozesz sie do laryngologa przejść jak cie to bardzo drażni i niech zerknie czy mechanicznie jest tam wszystko ok, ale jak mozesz zwykłą adrenaliną obkurczyć naczynia do stopnia w którym masz 100% subiektywnej drożności z obu stron to bym się cudów nie spodziewał. ;)
@presburger: Przed operacją przegrody zastanów się 3 razy. Może być gorzej. Koledzy przerabiali. Ja zostawiłem jak jest. U mnie wyraźnie pomaga wysiłek fizyczny: długi spacer, długi rower, biegactwo. Nawilżanie powietrza + w sezonie grzewczym/jak bardzo pyli oczyszczacz powietrza.