Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć kto się zna na psychologii, psychiatrii, albo kobietach skąd bierze się zjawisko wrednych, złośliwych, starych bab szukających dziury w całym?

Czemu niektóre kobiety stają się na starość takie zgorzkniałe, wścibskie, konfliktowe, że z każdym by na noże szły? Mam problem z taką babą i to mnie wykańcza, a ona się cieszy.

Może zapytam samych kobiet. Co w was takiego jest, że się takie stajecie na starość? Zgorzkniałe, kłótliwe, wścibskie o konfliktowe. Nie wszystkie oczywiście, bo znam takie, które do końca życia były miłymi starszymi Paniami, ale większość jest nie do wytrzymania.

Wszystko je świecie oburza, bulwersuje, wszystkich krytykują, są złośliwe, świetojebliwe, agresywne i stawiają się w roli sędziego cudzej moralności.

To są jakieś geny w mózgu? Biologia? Coś z hormonami? Neuroprzekaźnikami?

Ktoś to wyjaśni?

#redpill #blackpill #psychologia #psychiatria #nauka #genetyka #kobiety #starebaby #rozowepaski
  • 45
Mam problem z taką babą i to mnie wykańcza, a ona się cieszy.


@Ynfluencer: NIewatpliwie cos z bilogia. Ale sam sobie nie ulatwiasz a jej jaknajbardziej.

Wszyscy sie ciesza jak im cos wychodzi. Jej wychodzi wkurzanie Ciebie to wkurza dalej i sie cieszy.

Co jest tego pryczyna to nie odpowiem bo nie wiem. Jak to zmienic wlasnie odpowiedzialem.
@Ynfluencer: Jest to jedna z możliwych odpowiedzi. Dla przykładu mam dwie panie profesor w wieku 75 lat, jeszcze aktywne naukowo, siedzą codziennie w katedrach. Jedna dewota, hipokryzja, menda i wszystko co najgorsze, druga do rany przyłóż zajebiście komunikatywna zorientowana na komunikację miedzypokoleniową. Znają się od 50 lat i zadałem tej spoko prof. takie pytanie, dlaczego tamta druga jest taka złośliwa, o co jej biega. I wracamy do poprzedniego wpisu - była
@Polanin: @Lysandros: Spotkałem, ale znam takie co się z wiekiem zaczęły coraz gorzej zachowywać i na starość się zrobiły takie okropne, szukające konfliktów ze wszystkimi. Pytanie, czy one były takie całe życie, czy coś się obniżyło, podniosło w ich ciele. Jakiś hormon i dlatego się takie zrobiły.
@Ynfluencer to jest generalnie naprawdę bardzo skompilowana i długa kwestia do wyjaśnienia ale tak krótko jak tylko człowiek potrafi - im człowiek starszy tym bardziej zawiedzony swoim życiem i jednocześnie im starszy tym gorsze perspektywy na poprawę. Starsi mężczyźni częściej znajdują ukojenie w alkoholu, rzadziej przejmują się swoimi dziećmi, u kobiet jest odwrotnie, dziećmi ciągle się martwią, swoimi mężami także, alkoholu nie nadużywają, bo nie wypada. To tak bardzo bardzo pokrótce patrząc
@Ynfluencer: znalazłem takie coś, z tego co rozumiem, to starsze kobiety gorzej rozpoznają emocje na twarzy i częściej określają je jako wrogie, stąd może czują się osaczone i reagują wzmożoną agresją. Potrzebny ekspert.

The effects of age, affect valence, and cerebral asymmetry on emotional response bias and response time in the discrimination of affective facial stimuli were examined. Subjects were 11 college-aged and 11 elderly women, all of whom were right-handed.
@Lysandros: @szzzzzz: Ale człowiek będzie zawsze niezadowolony ze swojego życia, bo człowiekowi zawsze mało. Mimo to niektóre potrafią być spoko. Przykład moich dwóch babć:

-jedna była pozytywna całe życie i na starość też
-druga była apodyktyczna i Herod całe życie, ale na starość złagodniała i stała się do rany przyłóż.